Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

GIF wycofuje dwie serie emulsji NuTRIflex Lipid special

2019-04-09 16:22
GIF wycofuje dwie serie emulsji NuTRIflex Lipid special

9 kwietnia 2019 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu dwój serii emulsji do infuzji NuTRIflex Lipid special. Co było przyczyną wycofania tego produktu leczniczego?

NuTRIflex Lipid special – czym jest i kiedy się stosuje?

NuTRIflex Lipid special jest emulsją do infuzji, stosowaną w żywieniu pozajelitowym. W swoim składzie zawiera aminokwasy, elektrolity i niezbędne kwasy tłuszczowe, a także kalorie w postaci węglowodanów i tłuszczów. Nutriflex Lipid special podaje się w przypadkach, gdy normalne przyjmowanie pokarmów nie jest możliwe, np. u pacjentów po zabiegach chirurgicznych, poparzeniach, czy wypadkach.

Dlaczego GIF wycofał NuTRIflex Lipid special?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny otrzymał informację od podmiotu odpowiedzialnego dotyczącą jakości produktu. W trakcie przeprowadzonych badań stwierdzono, że roztwór glukozy może nie spełniać wymagań specyfikacji pod koniec terminu ważności. Decyzji o wycofaniu z obrotu nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zgodnie z decyzją nr 18/WC/2019 wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Nutriflex Lipid special o numerach serii:

  • numer serii: 174058051, data ważności: 09.2019
  • numer serii: 180238051, data ważności: 12.2019

Podmiotem odpowiedzialnym jest B. Braun Melsungen AG z siedzibą w Niemczech.

Źródło: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1432,Decyzja-Nr-18WC2019.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów