Fayton wycofany ze sprzedaży

Redakcja KtoMaLek.pl 2017-12-08 16:18
fayton wycofany lek

Pacjenci chorzy na raka powinni zwrócić uwagę na tę wiadomość. Ze sprzedaży została wycofana seria leku Fayton. Jest on stosowany w zapobieganiu powikłaniom kostnym w przypadku osób, u których wystąpiły przerzuty do kości. Dlaczego GIF wycofał ten lek?

Kiedy stosuje się lek Fayton?

Lek Fayton stosowany jest często przez osoby, które chorują na nowotory. Zapobiega on powikłaniom kostnym u pacjentów, którzy mają przerzuty do kości. Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzji o jego wycofaniu z obrotu. Czym jest to spowodowane?

Podmiot odpowiedzialny poinformował GIF o decyzji własnej o wycofaniu serii leku, w związku z brakiem spełnienia wymagań jakościowych.

Które serie leku Fayton zostały wycofane?

Z obrotu wycofano koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, 1 fiolka 5 ml, o numerze serii: PP0727, data ważności: 04.2019, podmiot odpowiedzialny: Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów