Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Fayton wycofany ze sprzedaży

2017-12-08 16:18
fayton wycofany lek

Pacjenci chorzy na raka powinni zwrócić uwagę na tę wiadomość. Ze sprzedaży została wycofana seria leku Fayton. Jest on stosowany w zapobieganiu powikłaniom kostnym w przypadku osób, u których wystąpiły przerzuty do kości. Dlaczego GIF wycofał ten lek?

Kiedy stosuje się lek Fayton?

Lek Fayton stosowany jest często przez osoby, które chorują na nowotory. Zapobiega on powikłaniom kostnym u pacjentów, którzy mają przerzuty do kości. Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzji o jego wycofaniu z obrotu. Czym jest to spowodowane?

Które serie leku Fayton zostały wycofane?

Z obrotu wycofano koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, 1 fiolka 5 ml, o numerze serii: PP0727, data ważności: 04.2019, podmiot odpowiedzialny: Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.

Źródło: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1100,Decyzja-Nr-74WC2017.html
 

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów