Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Predasol wycofany z obrotu

2018-01-23 14:43
Predasol wycofany lek

Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego lek Predasol został wycofany z obrotu. To glikokortykosteroid, który wpływa na metabolizm organizmu, jego równowagę elektrolitową oraz czynność tkanek. Dlaczego lek został wycofany?

Kiedy stosuje się lek Predasol?

Predasol stosuje się między innymi w przypadkach wstrząsu anafilaktycznego (po wcześniejszym wstrzyknięciu adrenaliny – leku wpływającego na układ sercowo-naczyniowy), ostrych napadów astmy, obrzęków płuc wynikłych z wdychania substancji toksycznych czy ostrych chorób krwi (np. autoimmunologicznej niedokrwistości hemolitycznej). Lek podaje się w postaci bezpośredniego wstrzyknięcia dożylnego lub infuzji.

Które serie leku Predasol wycofano z obrotu?

Z obrotu wycofano Predasol, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/ do infuzji, 1000 mg, o numerze serii: 160905/160802, data ważności: 09.2019 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest SUN-FARM Sp. z o.o.

"Badana próbka przedmiotowego produktu leczniczego nie odpowiada wymaganiom specyfikacji dla rozpuszczalnika w zakresie parametru "Zanieczyszczenie cząstkami widocznymi okiem nieuzbrojonym" - wynika z uzasadnienia GIF. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: http://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1113,Decyzja-nr-3WC2018.html

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów