Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Lek przeciwnowotworowy Velcade wycofany z obrotu

2018-01-29 14:20
Velcade wycofany lek

26 stycznia 2018 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu leku Velcade. Preparat ten stosuje się w leczeniu chorych na szpiczaka mnogiego. Dlaczego lek został wycofany z obrotu?

Kiedy stosuje się lek Velcade?

Velcade to lek stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów zmagających się ze szpiczakiem mnogim - nowotworem złośliwym szpiku kostnego. Preparat należy do grupy cytotoksycznych produktów leczniczych, stosowanych w celu eliminacji komórek nowotworowych.

Velcade stosuje się w sytuacji, gdy pacjent otrzymał przynajmniej jeden program leczenia, w trakcie którego choroba uległa pogorszeniu. Dotyczy to także pacjentów, którzy byli leczeni za pomocą przeszczepienia szpiku lub tych, u których takie leczenie jest niemożliwe.

Przyczyny wycofania leku

Decyzja o wycofaniu Velcade z obrotu zapadła po tym, jak GIF otrzymał z kompetentnego organu w Belgii informację w systemie Rapid Alert. Przyczyną wycofania serii Velcade jest wada jakościowa w zakresie bezpośredniego zamknięcia opakowania produktu. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.ci.

Które serie leku Velcade zostały wycofane?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał następujące serie leku Velcade (3,5 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań):
  • nr serii: GJZT700, data ważności: 30.09.2019
  • nr serii: GJZT701, data ważności: 30.09.2019
  • nr serii: GJZT702, data ważności: 30.09.2019
  • nr serii: GJZT800, data ważności: 30.09.2019
  • nr serii: GJZT801, data ważności: 30.09.2019
  • nr serii: GLZSM00, data ważności: 30.11.2019
  • nr serii: GLZSM01, data ważności: 30.11.2019
Podmiotem odpowiedzialnym jest JANSSEN-CILAG INTERNATIONAL NV, Belgia.
 
 

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów