Które suplementy najlepiej wspomagają odchudzanie?

Redakcja KtoMaLek.pl 2017-11-21 14:50
jak się odchudzać ktomalek.pl

Suplementy na odchudzanie są jednymi z najczęściej kupowanych środków bez recepty. Niektórzy wybierają je świadomie jako dopełnienie kuracji, prowadzącej do redukcji wagi, inni traktują je jako magiczne pigułki, które spalą nagromadzony tłuszcz bez dodatkowych wyrzeczeń. Nie ufajcie jednak sugestywnym reklamom i nie dajcie omamić się zgrabnym sylwetkom na opakowaniu. Bez zbilansowanej, zdrowej diety i ruchu nie osiągniemy wymarzonego efektu. Suplementy stosować możemy jedynie wspomagająco i o tym będzie właśnie dzisiejszy artykuł.

Suplementy spalające tłuszcz

Suplementy na odchudzanie podzielić możemy na kilka kategorii. Do najpopularniejszych należą niewątpliwie te spalające tłuszcz np. Piperinox (1). Pamiętajmy jednak, że nawet podczas stosowania tego typu preparatów, proces ten zachodzi tylko w połączeniu z wysiłkiem fizycznym. Jeżeli stronimy od ruchu i nie zamierzamy wprowadzić go do swojej codziennej aktywności, przyjmowanie takich środków mija się z celem.

Przykłady suplementów spalających tłuszcz znajdziemy na stronie KtoMaLek.pl, przez którą możemy je również zarezerwować w pobliskiej aptece. Są to m.in.: Olimp Therm Line Forte, Activita L-Karnityna, Olimp L-Karnityna Forte Plus, Fundamic, Bio-C.L.A. z zieloną herbatą oraz Olimp CLA z zieloną herbatą.

Suplementy na odchudzanie hamujące łaknienie

Suplementy hamujące łaknienie polecane są osobom, którym trudno zrezygnować ze złych żywieniowych nawyków. Ich regularne stosowanie zmniejsza apetyt i pozwala uwolnić się od potrzeby nadmiernego jedzenia. Nie zapominajmy jednak, że upragniony rezultat osiągniemy tylko wtedy, jeżeli będziemy przestrzegać zdrowej diety i przyjmować zmniejszoną liczbę kalorii. W rozplanowaniu odpowiedniego jadłospisu pomóc może nam wykwalifikowany dietetyk.  

Środki hamujące łaknienie zawierają zazwyczaj związki takie jak: kofeina, błonnik pokarmowy, guarana, chrom, tyrozyna czy glukomannan. Jako przykład podać można: Be Slim 3, Chitosan, Apetiblock, Glukomannan, Get Slim Morning & Night, Olimp Zielona Kawa Premium, Morwa Biała plus Fasolamina, Apetyt Stop oraz Bio-Chrom.

jakie suplementy diety

Suplementy blokujące wchłanianie tłuszczów

Ten rodzaj suplementów na odchudzanie jest w stanie zablokować wchłanianie nawet 1/3 spożywanych tłuszczów. W połączeniu z lekką dietą i regularnym ruchem pomaga zrzucić zbędne kilogramy, skutecznie przyspieszając proces redukcji wagi. Przyjmując je zgodnie z wytycznymi, nie narażamy się również na skutki uboczne, ponieważ preparaty te działają jedynie w obrębie układu pokarmowego.

Do najpopularniejszych suplementów blokujących wchłanianie tłuszczów należą: Alli, Calominal, Xenical, Chitinin Extra, Chitobon i Redufat

Suplementy na odchudzanie – czy warto je stosować?

Suplementy na odchudzanie mogą wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej. Nigdy nie zastąpią jednak zdrowej diety i odpowiedniej dawki ruchu, które są często wystarczające do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jeżeli brak nam silnej woli, możemy włączyć je do kuracji, aby przyspieszyć jej przebieg. Pamiętajmy jednak, że muszą być one częścią składową zmiany codziennych nawyków, a nie środkiem, na którym opieramy proces odchudzania.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów