Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Kolejna seria leku Febrisan wycofana z obrotu

2018-01-18 08:55
Febrisan wycofany lek

17 stycznia 2018 roku Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu partię leku Febrisan. To już druga taka decyzja w ostatnim czasie. W grudniu ubiegłego roku GIF również podjął decyzję o wycofaniu serii Febrisanu.

Kiedy stosuje się lek Febrisan?

Febrisan to popularny lek, stosowany przy leczeniu objawów przeziębienia. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także udrażniające przewody nosowe. Główną substancją czynną jest paracetamol (750 mg) oraz fenylefryna (10 mg) i witamina C (60 mg). Lek pomaga łagodzić gorączkę, ból głowy i gardła, a także katar. Dostępny jest niemal w każdej aptece. Podmiotem odpowiedzialnym jest firma Takeda Pharma sp. z o.o.

Która seria Febrisanu została wycofana?

Z obrotu wycofano serię: 373648 z datą ważności do 12.2018 r. Powodem decyzji jest niespełnienie wymagań dotyczących odpowiedniej ilości paracetamolu w składzie leku. Poprzednią serię leku wycofano z tego samego powodu.

Firma Takeda Pharma sp. z o.o. wydała oświadczenie, w którym informuje, że:

Powodem wycofania z rynku jest niespełnienie wymagań jakościowych wyżej wymienionej serii dotyczących zawartości paracetamolu. Wycofywana seria nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pacjentów”.

Lek można zwrócić w aptece w trybie reklamacji na podstawie dowodu zakupu.

Źródło: https://archiwum.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1111,Decyzja-nr-2WC2018.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów