Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

COVID-19: Powiaty z obostrzeniami. Zmiany w czerwonych i żółtych strefach

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-08-13 16:39
COVID-19: Powiaty z obostrzeniami.

Minął właśnie tydzień od wprowadzenia na terenie 19. powiatów dodatkowych obostrzeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Powiaty podzielono na zielone, żółte (o średnim rygorze) i czerwone (o największym rygorze). Ministerstwo zapowiadało wówczas, że będzie na bieżąco monitorować sytuację w powiatach i aktualizować wprowadzane obostrzenia. Dzisiaj wprowadzono zmiany na liście powiatów włączonych do żółtej i czerwonej strefy, które zaczął obowiązywać od 14 sierpnia 2020 r.

Wysoka liczba zakażeń w niektórych województwach

Mniej więcej od połowy lipca liczba osób zakażonych koronawirusem zaczęła zauważalnie wzrastać. Pod koniec czerwca i do połowy lipca liczba wykrytych przypadków oscylowała wokół 300, lecz już w połowie sierpnia zdarzały się dni, gdy liczba ta przekraczała 800! Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejnych 811 przypadków zakażenia koronawirusem.

Mapa zakażeń 13.08.2020

Liczba zachorowań w poszczególnych województwach na dzień 13.08.2020 r., na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia

Rosnąca liczba zakażeń SARS-CoV-2 skłoniła rządzących do wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w powiatach, gdzie wykrytych przypadków jest najwięcej. 6 sierpnia wytypowano 19 takich powiatów i podzielono je na dwie strefy – żółtą i czerwoną, które różnią się stopniem wprowadzonego rygoru. Już wówczas resort zdrowia zapowiadał, że w kolejnych tygodniach lista ta będzie aktualizowana na podstawie najnowszych danych.

Zmiany w czerwonych i żółtych strefach

Dodatkowe restrykcje zaczęły obowiązywać o 8 sierpnia, listę objętych nimi powiatów wyszczególniliśmy w artykule z ubiegłego tygodnia. 13 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od piątku 14 sierpnia lista ta ulegnie zmianie.

W strefie czerwonej znalazły się powiaty z trzech województw – małopolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Są to powiaty: nowosądecki, miasto Nowy Sącz, wodzisławski, rybnicki, miasto Rybnik, miasto Ruda Śląska, miasto Jastrzębie-Zdrój, ostrzeszowski i wieluński.

Żółtą strefę opuściły powiatu: kępiński, pińczowski, jarosławski, przemyski i miasto Przemyśl. Dodatkowe restrykcje wprowadzono w powiatach województwa śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, podlaskiego i lubelskiego. Są to powiaty: pszczyński, cieszyński, miasto Żory, raciborski, wieruszowski, nowatorski, limanowski, grajewski i miasto Biała Podlaska.

Dodatkowo resort zdrowia poinformował o istnieniu tzw. listy ostrzegawczej, na której znalazły się powiaty, które mogą zostać objęte żółtą strefą, jeżeli odnotuje się tam wzrost liczby zakażeń.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów