Sintrom interakcje ulotka tabletki 4 mg 20 tabl.

Dostępny w ponad połowie aptek

 

Sintrom tabletki | 4 mg | 20 tabl.

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Acenocoumarolum
Podmiot odpowiedzialny: ALLTRADE PHARMA SP. Z O.O.Opis produktu Sintrom


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.

Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.

Alkohol

Interakcja
 bardzo istotna

Dotyczy leków
Sintrom

Alkohol

Spożywanie alkoholu może powodować nasilenie działania acenokumarolu, czyli zwiększone ryzyko wystąpienia krwotoków. Natomiast przewlekłe spożywanie alkoholu prowadzi do przyspieszenia metabolizmu leku, co obniża jego biodostępność, a w konsekwencji zmniejsza efekt terapeutyczny. W celu zwiększenia skuteczności leczenia konieczne może być zwiększenie dawki. W czasie trwania terapii należy rozważyć niebezpieczeństwo związane z jednoczesnym stosowaniem leku i alkoholu.

Inne

Interakcja
 istotna

Dotyczy leków
Sintrom

Inne

Warzywa kapustne i inne produkty zawierające dużo witaminy K powodują wzrost stężenia tej witaminy we krwi, zmniejszenie skuteczności leczenia i wzrost ryzyka powstawania zakrzepów. W przyjmowania leku należy ograniczyć spożycie takich produktów jak: kapusta, brukselka, zielona sałata, kalarepa, szparagi, szpinak, awokado, soczewica, kalafior, brokuły soja, płatki owsiane, otręby, wątroba, olej kukurydziany i sojowy. Czosnek spożywany w nadmiernej ilości powoduje nasilenie działania przeciwzakrzepowego co prowadzić może do zwiększonego ryzyka wystąpienia krwawień. Należy ograniczyć nadmierne spożycie czosnku. Podczas stosowania acenokumarolu nie należy pić soku żurawinowego, ponieważ nasila on działanie przeciwzakrzepowe. Opisywano przypadki ciężkich krwawień u osób pijących sok żurawinowy i przyjmujących acenokumarol. Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktów zawierających żurawinę i acenokumarolu.


Inne opakowania


Grupy

  • Leki przeciwzakrzepowe

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w profilaktyce przeciwzakrzepowej, spowalniających, utrudniających lub uniemożliwiających krzepnięcie krwi, a także przeciwdziałającym powstaniu zakrzepów w naczyniach krwionośnych.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:

Co spowalnia Twój metabolizm?

Porady

Co spowalnia Twój metabolizm?

Metabolizm, inaczej tempo przemiany materii, u każdego jest inny. Istnieją jednak czynniki, które mogą go przyspieszać lub spowalniać. Jakie błędny po...


Statystyki Sintrom

Wypada poinformować, że ilość wykupionych środków w zbiorze krew i układ krwiotwórczy uległa zmianie w okresie ubiegłych lat o 16.46%. W stosunku do kategorii krew i układ krwiotwórczy najwyższe kupno zauważyliśmy w przytoczonych województwach: małopolskie, opolskie, świętokrzyskie. Między okresem z ilością najwyższej sprzedaży produktów z grupy krew i układ krwiotwórczy, do których należy Sintrom, a miesiącem, w którym zanotowaliśmy najmniejszą sprzedaż, daje się zanotować dysproporcja, która jest równa ponad 500%.

Sintrom - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Zgodnie z statystykami wyszukiwarki KtoMaLek.pl wynika, że lek Sintrom jest wyszukiwany przez użytkowników następujących regionów kujawsko-pomorskie, mazowieckie, wielkopolskie. Potrafimy ponadto udzielić wiadomości na temat miejscowości, w których najwięcej mieszkańców poszukuje Sintrom. Są to wymienione lokalizacje: Kościan, Olsztyn, Warszawa.

Na stronie internetowej KtoMaLek.pl można wspomnieć o grupie krew i układ krwiotwórczy. Jednym ze środków, które jesteśmy w stanie do niej zaliczyć jest Sintrom. Województwo mazowieckie jest bez dwóch zdań na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ilość zapytań o preparaty w grupy krew i układ krwiotwórczy. Jeżeli poszukujecie preparatów z tożsamej samej kategorii, to są nimi na przykład: Acenocumarol WZF (WIĘCEJ).

Substancje czynne leku Sintrom?

W skład leku Sintrom wchodzi substancja czynna Acenocoumarolum. Pośród leków w bazie internetowej wyszukiwarki leków KtoMaLek.pl taką samą substancję czynną posiada następująca liczba preparatów: 4.85%.

Jaka jest dostępność leku Sintrom?

Na terenie naszego kraju lek Sintrom ma na stanie większość aptek. Jesteśmy w stanie więc poinformować bez cienia wątpliwości, iż są to leki łatwo dostępne.

Czy Sintrom jest lekiem refundowanym?

Sintrom nie jest lekiem refundowanym.

Czy Sintrom jest lekiem na receptę?

Sintrom jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na witrynie KtoMaLek powinieneś wiedzieć, iż podczas kupowania leku w aptece musisz posiadać przy sobie receptę.


Sintrom opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: