Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zapytaj farmaceutę – wsparcie dla rodziców

2019-04-24 11:03
Zapytaj farmaceutę – wsparcie dla rodziców

Rodzice, szczególnie na początku rodzicielstwa, przywiązują dużo uwagi do zdrowia swoich dzieci. Regularne wizyty u pediatry i wykonywanie badań kontrolnych to codzienność. Czasem jednak zdarza się, że mimo najwyższej dbałości o zdrowie dziecka, maluch zachoruje. Wizyta u lekarza nie zawsze jest możliwa, wówczas pomocy szukamy w internecie. A gdyby można było skonsultować się on-line z farmaceutą?

Co robić, gdy maluch choruje?

Zdrowie dziecka to dla rodziców najwyższy priorytet. Niestety układ immunologiczny u dzieci nie jest jeszcze w pełni wykształcony, przez co maluchy często łapią różne infekcje. W takich sytuacjach mama lub tato kierują się z dzieckiem na wizytę do pediatry, który zbada dziecko i zaleci odpowiednią terapię. Czasem w emocjach i pośpiechu zapominamy zapytać lekarza o dawkowanie leku, kiedy najlepiej go przyjmować, czy może powodować jakieś skutki uboczne. Bywa również tak, że nie sposób dostać się na wizytę do lekarza, a rodzic potrzebuje fachowej porady.

Wielu rodziców szuka pomocy w internecie, jednak wiarygodność informacji dostępnych na forach internetowych i portalach niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady u farmaceuty. Dlaczego? Magister farmacji ma fachową wiedzę na temat stosowania leków u dzieci i dorosłych, zna ich działania niepożądane, a także wie, które farmaceutyki mogą wchodzić ze sobą w groźne interakcje. Porada farmaceuty jest bardzo pomocna przy różnych, niegroźnych przypadłościach, takich jak: przeziębienie, ząbkowanie, zatrucie pokarmowe, czy gorączka. Jeśli jednak stan dziecka jest poważny, farmaceuta skieruje rodziców do gabinetu lekarskiego.

Obecnie wszyscy szukają odpowiedzi na nurtujące pytania w internecie. Dlatego serwis KtoMaLek.pl wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, w tym rodziców, i stworzył platformę Zapytaj Farmaceutę.

Sprawdź, jak działa Zapytaj Farmaceutę

Zapytaj Farmaceutę to platforma stworzona dla internautów, którzy szukają fachowej porady w zakresie farmacji. Na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, którzy pracują w aptekach współpracujących z serwisem KtoMaLek.pl. W jaki sposób można skorzystać z tej platformy? To bardzo proste. Wystarczy wpisać treść pytana w odpowiednim polu i kliknąć przycisk „wyślij pytanie”, a pojawi się ono na łamach serwisu. Podanie swojego wieku i płci nie jest obowiązkowe, jednak może to pomóc farmaceucie przy udzielaniu porady. W formularzu znajduje się również pole „miejscowość”. Jeżeli podamy nazwę miasta, na nasze zapytanie odpowie farmaceuta z tej miejscowości. To pomocne rozwiązanie, gdy szukamy informacji na temat dostępności leków w aptekach. Wówczas operator serwisu może wskazać, w których aptekach w mieście dany preparat jest dostępny.

Potrzebujesz fachowej porady dotyczącej stosowania leków? Zadaj pytanie farmaceucie!

Zapytaj Farmaceutę – dlaczego warto?

Zapytaj Farmaceutę to duże ułatwienie dla użytkowników. Czasem trapiący nas problem jest na tyle wstydliwy, że nie chcemy o nim opowiadać lekarzowi podczas wizyty, czy farmaceucie w zatłoczonej aptece. Dlatego w serwisie użytkownicy mogą zadawać pytania anonimowo. Pytania w serwisie publikowane są w czasie rzeczywistym, a farmaceuci udzielają na nie odpowiedzi w krótkim czasie. To sprawia, że użytkownicy szybko otrzymują pomoc w zakresie stosowania leków, produktów medycznych i suplementów diety, bez wychodzenia z domu.

Jeżeli masz pytanie do farmaceuty, zadaj je na Zapytaj Farmaceutę!


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów