Zapytaj Farmaceutę - fachowe porady dla seniorów

2019-04-19 14:58
Zapytaj Farmaceutę - fachowe porady dla seniorów

Temat wizyt lekarskich i leczenia jest szczególnie bliski osobom starszym. Z upływem czasu organizm stopniowo się starzeje, a procesowi temu towarzyszą różne schorzenia, które wymagają leczenia. Wielu seniorów leczy nawet kilka chorób jednocześnie, stosując różne leki. Jak działają przyjmowane leki? Czy mogą wchodzić ze sobą w interakcję? Teraz można o to zapytać farmaceutę na KtoMaLek.pl.

Porada zdrowotna dla seniorów

Wraz z wiekiem coraz więcej uwagi przykładamy do dbałości o własne zdrowie. Częściej odwiedzamy lekarzy, staramy się wykonywać badania profilaktyczne, zwracamy uwagę na swoją dietę i codzienne nawyki. Dbając o siebie dłużej możemy pozostać zdrowi i w dobrej kondycji. Niestety proces starzenia nierozerwalnie wiąże się z występowaniem różnych schorzeń. Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, reumatyzm, osteoporoza, choroba wieńcowa - to zaledwie kilka przykładów. Każda z tych chorób wymaga odmiennego postępowania i farmakoterapii. Co więcej, wiele z tych schorzeń występuje jednocześnie, co oznacza, że pacjent może przyjmować nawet kilka leków na raz - każdy na inną chorobę.

Nie dziwi więc, że seniorzy szukają pomocy u lekarzy specjalistów. Niemniej z różnych przyczyn nie zawsze mogą sobie na to pozwolić. W części przypadków decydują o tym względy finansowe, jednak najczęściej za ten stan rzeczy odpowiada trudność w dostępie do lekarzy. Długi czas oczekiwania na wizytę uniemożliwia uzyskanie szybkiej odpowiedzi na nurtujące pytania. W kwestii stosowania leków oraz niektórych przypadłości seniorzy zawsze mogą zwrócić się po pomoc do farmaceuty. Teraz mają możliwość zrobić to bez konieczności wychodzenia z domu, na stronie KtoMaLek.pl!

Zapytaj farmaceutę - jak to działa?

Zapytaj Farmaceutę jest platformą stworzoną dla użytkowników, którzy potrzebują porady farmaceutycznej. Serwis pozwala zadawać pytania, na które odpowiadają farmaceuci z całej Polski, współpracujący z serwisem KtoMaLek.pl. Jak zadać takie pytanie? Należy wpisać treść swojego pytania w odpowiednim oknie i kliknąć przycisk "wyślij pytanie", a pojawi się ono na łamach serwisu. Zapytanie można uzupełnić o informacje na temat wieku i płci, które bywają pomocne dla farmaceuty przy udzielaniu odpowiedzi, jednakże nie są one obowiązkowe.

Widoczne jest również pole "miejscowość". Wpisując w nim nazwę miasta możemy być pewni, że nasze pytanie zostanie przesłane do farmaceutów z tej właśnie miejscowości. Warto mieć to na uwadze, gdy nasz problem dotyczy np. dostępności szukanego leku w okolicznych aptekach. Znając nazwę miejscowości operator serwisu może wskazać użytkownikowi, gdzie znajdzie interesujący go preparat.

Dlaczego warto skorzystać z Zapytaj Farmaceutę?

Bywają sytuacje, gdy nurtujący nas problem jest wstydliwy i mamy kłopoty z mówieniem o nim wprost, czy to podczas wizyty lekarskiej, czy w aptece. Dlatego zadając pytanie w Zapytaj Farmaceutę możemy zrobić to anonimowo. Wszystkie zapytania publikowane są w serwisie na bieżąco, dzięki czemu farmaceuci mogą na nie szybko odpowiadać.

Jeżeli masz pytanie do farmaceuty, zadaj je na Zapytaj Farmaceutę!


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów