Lek przeciwlękowy wycofany z obrotu

2018-02-12 09:21
Medazepam TZF wycofany lek

9 lutego 2018 r. Główny Inspektorach Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku Medazepam TZF. Co było przyczyną wycofania leku i której serii dotyczy decyzja GIF?

Kiedy stosuje się lek Medazepam TZF?

Medazepam jest pochodną benzodiazepiny, wykazuje działanie przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe oraz rozluźniające mięśnie. Lek ten stosuje się w leczeniu stanów lękowych różnego pochodzenia, a także w stanach wzmożonego napięcia psychicznego i pobudzenia.

Dlaczego Medazepam TZF został wycofany z obrotu?

Decyzja GIF dotyczy leku Medazepam TZF, 10 mg, kapsułki twarde o numerze serii 11017 i dacie ważności 10.2020 r. Podmiotem odpowiedzialnym są Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A.

Lek został wycofany na wniosek podmiotu odpowiedzialnego. Przyczyną był "brak spełnienia wymagań specyfikacji jakościowej w deklarowanym okresie ważności dla parametru średnia zawartość straty po suszeniu". Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: https://archiwum.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1125,Decyzja-nr-8WC2018.html

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów