Zometa interakcje ulotka koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 4 mg/5ml 1 fiol.

Brak informacji o dostępności produktu

 

Zometa koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji | 4 mg/5ml | 1 fiol.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek na receptę (Rp zastrzeż.)
Substancja czynna: Acidum zoledronicum
Podmiot odpowiedzialny: NOVARTIS EUROPHARM LTD.Opis produktu Zometa

Kiedy stosujemy lek Zometa?

- Zapobieganie powikłaniom kostnym (Skeletal Related Events - SREs patologiczne złamania, kompresja kręgów, napromienianie lub operacje kości, lub hiperkalcemia w przebiegu choroby nowotworowej) u pacjentów z zaawansowanymi nowotworami z przerzutami do kości. - Leczenie hiperkalcemii w przebiegu choroby nowotworowej (tumor-induced hypercalcaemia - TIH). Leczenie hiperkalcemii w przebiegu choroby nowotworowej (tumor-induced hypercalcaemia - TIH).

Jaki jest skład leku Zometa?

1 fiolka zawiera 4 mg kwasu zoledronowego (bezwodnego), co odpowiada 4,264 mg jednowodnego kwasu zoledronowego.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Zometa?

Preparat przeciwwskazany jest w czasie ciąży, karmienia piersią, u pacjentów z klinicznie istotną nadwrażliwością na kwas zoledronowy, inne bisfosfoniany lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Zometa – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Częstość występowania działań niepożądanych dla preparatu Zometa® w dawce 4 mg pochodzi z danych zebranych w czasie terapii długoterminowej. Działania niepożądane, które występują po podaniu preparatu Zometa® są podobne do opisywanych dla innych bisfosfonianów i można oczekiwać, że wystąpią u około 1/3 pacjentów otrzymujących preparat Zometa®. Dożylnemu podawaniu leku najczęściej towarzyszą objawy grypopodobne występujące u około 9% pacjentów, w tym: bóle kostne (9,1%), gorączka (7,2%), zmęczenie (4,1%) i dreszcze (2,8%). Czasami, w około 3% przypadków, występowały bóle stawów i mięśni. Brak danych o odwracalności ww. działań niepożądanych.

Zometa - dawkowanie leku

Preparat Zometa® może być stosowany tylko przez lekarzy mających doświadczenie w dożylnym podawaniu leków z grupy bisfosfonianów.

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Może Cię również zainteresować:

Czy klimatyzacja jest zdrowa?

Porady

Czy klimatyzacja jest zdrowa?

W te tropikalne upały trudno wyobrazić sobie pracę bez chłodzącej klimatyzacji. Jest w biurach, gabinetach lekarskich, centrach handlowych i samochoda...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.