Popularny syrop na kaszel wycofany z aptek. Sprawdź, czy masz go w domu!

2017-11-17 13:20
ambroksol wycofany z aptek

Ambroksol Takeda, czyli popularny lek na kaszel, został wycofany ze sprzedaży. Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął taką decyzję na wniosek samego producenta. Lek stosuje w przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych. Zobacz, które serie zostały wycofane z obrotu i sprawdź, czy nie masz ich w swojej apteczce.

Które serie syropu Ambroksol Takeda zostały wycofane?

Na wniosek producenta z obrotu zostały wycfane następujące serie leku:

  • numer serii: 335725, data ważności: 12.2017
  • numer serii: 346164, data ważności: 03.2018
  • numer serii: 359907, data ważności: 07.2018

Jeśli posiadacie wymienione serie, możecie je zwrócić w trybie reklamacji do apteki na podstawie dowodu zakupu.

Dlaczego wycofano Ambroksol Takeda z aptek?

Producent zapewnia, że syrop Ambroksol Takeda nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pacjentów, jednak nie spełnia wymagań jakościowych, które są zgodne z serią produkcji. Lek najczęściej stosuje się, gdy dochodzi do przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, podczas których występuje trudność z odkrztuszaniem wydzieliny. Przykładem takich chorób są ostre formy zapalenie oskrzeli i stany zapalne gardła lub nosa.

Źródło: https://archiwum.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1089,Decyzja-Nr-66WC2017.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów