Zoladex La interakcje ulotka implant podskórny 0,0108 g 1 amp.-strz.

Trudno dostępny w aptekach

 

Zoladex La implant podskórny | 0,0108 g | 1 amp.-strz.

od 0 , 00  do 836 , 72

Wybierz odpłatność

Rodzaj: lek na receptę | refundowany
Substancja czynna: Goserelinum
Podmiot odpowiedzialny: ASTRAZENECA AB

Zoladex La cena

836,72

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Zażywasz ten lek?
Nie ryzykuj zdrowiem

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.plOpis produktu Zoladex La

Zoladex La - działanie leku

Goserelina jest syntetycznym analogiem gonadoliberyny (LHRH). Goserelina hamuje wydzielanie przez przysadkę hormonu luteinizującego (LH), co zmniejsza stężenie testosteronu w surowicy u mężczyzn.


Jaki jest skład leku Zoladex La?

Jeden implant podskórny zawiera jako substancję czynną gosereliny octan w ilości odpowiadającej 10,8 mg gosereliny (Goserelinum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Zoladex La?

Produktu Zoladex LA nie należy stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na goserelinę, którykolwiek składnik produktu lub inne analogi LHRH.


Zoladex La – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Rzadko obserwowano reakcje nadwrażliwości, z anafilaksją włącznie.

Opisywano bóle stawowe, parestezje oraz wysypki skórne o łagodnym przebiegu, zwykle ustępujące samoistnie bez konieczności przerwania leczenia.

Sporadycznie notowano zmiany w wartościach ciśnienia tętniczego, objawiające się jako niedociśnienie lub nadciśnienie tętnicze. Zmiany te są na ogół przemijające, ustępują w trakcie leczenia lub po jego zakończeniu. Rzadko była konieczna interwencja medyczna. W nielicznych przypadkach trzeba było przerwać podawanie produktu.

Farmakologiczne działanie gosereliny u mężczyzn objawia się uderzeniami gorąca, zwiększoną potliwością i zmniejszeniem potencji, rzadko jednak konieczne jest zaprzestanie podawania produktu. Nieczęsto obserwowano obrzęk i bolesność gruczołów piersiowych.

W początkowym okresie leczenia pacjenci z rakiem gruczołu krokowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie bólów kostnych. Objawy te cofają się po zastosowaniu leczenia objawowego.

Stosowanie analogów LHRH u mężczyzn może powodować zmniejszenie gęstości mineralnej kości.

Bardzo rzadko, po rozpoczęciu leczenia produktem Zoladex w dawce 3,6 mg opisywano u pacjentów krwotoki do przysadki mózgowej, podobnie jak po innych produktach należących do tej grupy.

Podczas leczenia produktem Zoladex w dawce 3,6 mg zanotowano pojedyncze przypadki niedrożności moczowodów i ucisku na rdzeń kręgowy.


Zoladex La – jakie środki ostrożności należy zachować?

Produktu Zoladex LA nie należy stosować u kobiet, gdyż dane kliniczne nie potwierdzają wystarczającego zmniejszenia stężenia estradiolu w surowicy. U kobiet, które muszą być leczone gosereliną zaleca się stosowanie produktu Zoladex zawierającego substancję czynną w dawce 3,6 mg.

W przypadku wskazań do stosowania poduktu Zoladex 3,6 mg należy się zapoznać z ?Charakterystyką Produktu Leczniczego" tego leku.

Nie zaleca się stosowania produktu Zoladex LA u dzieci ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania produktu w tej grupie pacjentów.

U pacjentów, u których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia niedrożności moczowodów lub kompresji kręgów z uciskiem na rdzeń kręgowy, produkt Zoladex LA należy stosować ostrożnie, a podczas pierwszego miesiąca leczenia należy ich uważnie obserwować. Należy rozważyć zastosowanie antyandrogenu (np. octanu cyproteronu w dawce 300 mg na dobę) trzy dni przed rozpoczęciem leczenia produktem Zoladex LA i trzy tygodnie po wstrzyknięciu pierwszego implantu. Takie postępowanie zapobiega wystąpieniu zwiększonego stężenia testosteronu w początkowym okresie stosowania analogów LHRH.

Jeżeli istnieją lub wystąpią objawy ucisku na rdzeń kręgowy, albo objawy niewydolności nerek spowodowane niedrożnością moczowodów, należy wprowadzić standardowe leczenie tych powikłań.


Przyjmowanie leku Zoladex La w czasie ciąży

Produkt leczniczy Zoladex LA nie jest wskazany do stosowania u kobiet.


Zamienniki leku Zoladex La

Zamiast tego leku można wybrać jeden z 2 zamienników. Kupując najtańszy z nich zaoszczędzisz 336,03 zł.

Xanderla LA interakcje ulotka implant w ampułko-strzykawce 0,0108 g 1 amp.-strz.

Xanderla LA

implant w ampułko-strzykawce | 0,0108 g | 1 amp.-strz.

lek na receptę | refundowany


Trudno dostępny w aptekach

Znajdź w aptekach

500,69 zł


Reseligo interakcje ulotka implant w ampułko-strzykawce 0,0108 g 1 amp.-strz.

Reseligo

implant w ampułko-strzykawce | 0,0108 g | 1 amp.-strz.

lek na receptę | refundowany


Trudno dostępny w aptekach

Znajdź w aptekach

525,64 zł


Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.