Clotrimazolum GSK interakcje ulotka tabletki dopochwowe 0,1 g 6 tabl. | 1 blist.po 6 szt.

Dostępny w większości aptek

 

Clotrimazolum GSK tabletki dopochwowe | 0,1 g | 6 tabl. | 1 blist.po 6 szt.

od 0 , 00  do 10 , 50

Wybierz odpłatność

Rodzaj: lek na receptę | refundowany
Substancja czynna: Clotrimazolum
Producent: GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS S.A.

Clotrimazolum GSK cena

10,50Opis produktu Clotrimazolum GSK

Wskazania

Klotrymazol w postaci tabletek dopochwowych stosuje się w zakażeniach drożdżakowych pochwy i sromu, w tym zakażeniach wywołanych przez drobnoustroje oporne na nystatynę.Skład

1 tabletka dopochwowa zawiera 100 mgklotrymazolu (Clotrimazolum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość (uczulenie) na klotrymazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w tym produkcie.


Działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych szacowano następująco: Bardzo często (?1/10), często (?1/100 < 1/10), niezbyt często (?1/1 000 < 1/100), rzadko (?1/10 000 < 1/1 000), bardzo rzadko (< 1/10 000), częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Zaburzenia układu immunologicznego Częstość nieznana: reakcje alergiczne (takie, jak: pokrzywka, duszności, niskie ciśnienie krwi, omdlenie) Zaburzenia żołądka i jelit Częstość nieznana: bóle brzucha Zaburzenia układu rozrodczego i piersi Częstość nieznana: uczucie dyskomfortu, obrzęk, pieczenie, złuszczanie się naskórka narządów płciowych, podrażnienie, świąd, bóle w obrębie miednicy, wysypka.


Dawkowanie

Dorośli 2 razy po 1 tabletce przez 3 kolejne dni lub 1 tabletkę na dobę przez 6-7 dni. Tabletki należy wprowadzać głęboko do pochwy (najlepiej na noc). Leczenie należy zakończyć przed rozpoczęciem miesiączki. W czasie leczenia pacjentka nie powinna używać tamponów, irygacji dopochwowych, środków plemnikobójczych ani innych produktów dopochwowych. Dzieci Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Czas trwania leczenia Należy doradzić pacjentce, aby ponownie zgłosiła się do lekarza, jeśli po 7 dniach leczenia objawy nie ustąpią. Tabletki można zastosować powtórnie, jeśli zakażenie drożdżakowe powróci po 7 dniach. Jeśli zakażenie nawraca częściej niż dwa razy w ciągu sześciu miesięcy, konieczna jest ponowna konsultacja lekarska.


Środki ostrożności

Miesiączka Produktu nie należy stosować w czasie miesiączki. Leczenie należy zakończyć przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego. Inne czynniki Należy rozważyć zasadność zastosowania produktu, jeśli: - u pacjentki w ciągu ostatnich 6 miesięcy wystąpiły więcej niż dwa zakażenia grzybicze, - pacjentka w przeszłości chorowała na choroby przenoszone drogą płciową lub miała kontakt z partnerem z taką chorobą, - pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że jest w ciąży, - pacjentka jest w wieku poniżej 12 lub powyżej 60 lat, - u pacjentki stwierdzono nadwrażliwość na imidazol lub inne leki przeciwgrzybicze. Nie należy stosować tabletek dopochwowych Clotrimazolum GSK, jeśli u pacjentki występują: - nieregularne krwawienia z pochwy, - nieprawidłowe krwawienia z pochwy lub plamienie międzymiesiączkowe, - wydzielina o przykrym zapachu, - owrzodzenie pochwy lub sromu, pęcherzyki lub rany, - bóle w podbrzuszu lub trudności w oddawaniu moczu, - jakiekolwiek miejscowe objawy niepożądane związane z leczeniem, jak zaczerwienienie, podrażnienie lub obrzęk, - gorączka lub dreszcze, - nudności lub wymioty, - biegunka, - bóle pleców, - bóle barków.


Przyjmowanie leku Clotrimazolum GSK w czasie ciąży

Klotrymazol można stosować u kobiet w ciąży tylko po dokładnym rozważeniu, czy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. W przeprowadzonych badaniach epidemiologicznych nie wykazano negatywnego wpływu klotrymazolu na rozwój ciąży lub płodu. Karmienie piersią Klotrymazol można stosować u kobiet karmiących piersią tylko po dokładnym rozważeniu, czy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla dziecka. W przeprowadzonych badaniach epidemiologicznych nie wykazano negatywnego wpływu klotrymazolu na zdrowie noworodka.


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Statystyki Clotrimazolum GSK

Warto poinformować, że sprzedaż produktów w zestawie układ moczowo-płciowy i hormony płciowe zmieniła się w ciągu poprzednich lat o 8.69%. Odnośnie grupy układ moczowo-płciowy i hormony płciowe największą sprzedaż zanotowaliśmy w wymienionych województwach: opolskie, śląskie, zachodniopomorskie. Miesiąc z najniższą sprzedażą różni się od miesiąca z najwyższą sprzedażą o 176.17%.

Clotrimazolum GSK - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Kujawsko-pomorskie, mazowieckie to regiony, w których lek Clotrimazolum GSK był wyszukiwany najczęściej. Miasta z największa liczbą wyszukiwań dla produktu Clotrimazolum GSK to Legnica, Poznań, Warszawa.

Wypada ponadto dodać, że lek Clotrimazolum GSK należy do grupy układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Wymieniona kategoria znajduje się w 50% wyszukiwań na stronie KtoMaLek.pl. Z naszych danych wynika, że województwo mazowieckie to region, w którym najczęściej sięga się po układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Pozostałe popularne leki z wspomnianej grupy to Clotrimazolum Medana, Clotrimazolum Hasco, Clotrimazolum Aflofarm (WIĘCEJ).

W miesiącach lipiec, październik, listopad zauważyliśmy największe ilości wyszukań dla produktu Clotrimazolum GSK. Najniższa ilość wyszukiwań dla tego produktu została przez nas zaobserwowana we wskazanych miesiącach maj, czerwiec, sierpień . Pomiędzy wskazanymi miesiącami różnica wynosi 4.40%.

Substancje czynne leku Clotrimazolum GSK?

Lek zawiera wskazane substancje czynne: Clotrimazolum - 0.17% opakowań z grupy układ moczowo-płciowy i hormony płciowe zawiera ten składnik.

Jaka jest dostępność leku Clotrimazolum GSK?

Większość aptek korzystających z serwisu KtoMaLek.pl ma wymieniony lek obecnie w swojej ofercie. Jest więc lekiem łatwo dostępnym na terenie Polski.

Czy Clotrimazolum GSK jest lekiem refundowanym?

Clotrimazolum GSK jest lekiem refundowanym. Wysokość refundacji leku Clotrimazolum GSK wynosi 50% - Odpłatność 50%, ZK - Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, Zasłużony Dawca Przeszczepu, IB - Inwalida wojenny i rodzina, IW - Inwalida wojskowy i rodzina, PO - Pełniący obowiązki obronne.

Czy Clotrimazolum GSK jest lekiem na receptę?

Clotrimazolum GSK jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na stronie internetowej KtoMaLek.pl musisz wiedzieć, że przy odbiorze leku w aptece będziesz musiał mieć przy sobie receptę.


Clotrimazolum GSK opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: