Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Problemy ze zdrowiem - jak wybrać materac?

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-10-15 08:51
materace

Siedzący tryb życia, przebyte urazy czy też choroby kręgosłupa to najczęstsze przyczyny dyskomfortu w obrębie pleców, szyi i głowy. Jak sobie ulżyć w takiej sytuacji? Bez względu na przyczynę dolegliwości ze strony kręgosłupa czy mięśni, zdecydowanie warto postawić na dobry materac.

Podczas wybierania materaca do sypialni osoby zmagającej się bólem liczy się nie tylko jego wygodna szerokość, ale przede wszystkim to, czy dany produkt jest przystosowany do używania przez osoby, które na co dzień cierpią z różnych powodów. Pomocą w wyborze może być wiarygodny ranking materacy, który także podpowie, na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu do sypialni osoby, która ma problemy ze zdrowiem.

Dolegliwości bólowe a twardość materaca

Materac odpowiedniej twardości to taki, dzięki któremu kręgosłup będzie miał idealne podparcie. Podczas snu na dobrym materacu ciało nie zapada się, ale także nie jest usztywnione, a kręgosłup nie “wisi” w powietrzu. Obydwie te opcje są szkodliwe dla zdrowia i mogą wzmagać już istniejące problemu z bólem i napięciem mięśni. Zbyt miękki materac za mocno się zapada i powoduje, szczególnie u osób śpiących na wznak czy na brzuchu, zbyt mocne wygięcie w odcinku lędźwiowym. Nie podpiera poszczególnych części kręgosłupa, przez co całą noc jest on obciążony ciężarem ciała. Z kolei zbyt twardy materac nie pozwala zrelaksować się zmęczonym mięśniom. Ciężar ciała opiera się wtedy na biodrach i na ramionach, więc znów kręgosłup jest narażony na stałe napięcie. Na rynku mamy godne polecenia materace piankowe, takie jak pokazane na stronie: https://senpo.pl/materace/materace-piankowe/, jak i materace spreżonowe, o odpowiedniej miękkości, które warto dopasować indywidualnie do wagi ciała osoby, która będzie korzystała z tego sprzętu.

Materac piankowy - komfort i zdrowie

Nowoczesne materace piankowe bardzo pozytywnie wpływają na zdrowie kręgosłupa. Są polecane zarówno osobom, które zmagają się z bólami po wypadkach, jak i cierpią na zwyrodnienia, czy też po prostu dużo pracują na siedząco przy komputerze lub za kółkiem. Szczególnie godne polecenia są pianki termoelastyczne. Pod wpływem temperatury ciała, dopasowuje się one idealnie do krzywizn kręgosłupa osoby wypoczywającej. Dzięki temu kręgosłup ma doskonałe podparcie na całą noc i w każdej pozycji. Ogromną zaletą tych materacy jest fakt, że nie ulegają stałemu odkształceniu. Zdecydowanie można ich używać przez wiele lat bez żadnego uszczerbku na ich jakości. Podobnie skuteczna w walce z dolegliwościami kręgosłupa jest pianka wysokoelastyczna. Reaguje ona na ruchy śpiącego i dopasowuje się do niego. Po nocy na takim materacu można odczuć natychmiastową  ulgę. Mięśnie są mniej napięte, kręgosłup rzadziej daje o sobie znać, zaś umysł jest rześki i wypoczęty. Im dłużej śpi się na dobrze dopasowanym materacu, tym lepszy ma to wpływ na zdrowie oraz profilaktykę dolegliwości kręgosłupa.

Nowoczesny materac kieszeniowy - dlaczego tak korzystny dla zdrowia kręgosłupa?

Dawne materace sprężynowe nie były wygodne, ponieważ uginały się dużymi partiami. Takie działanie sprężyn nie pozwalało na to, by materac dobrze podpierał całe ciało, ponieważ uginał się on nie tylko tam, gdzie powinien. Dodatkowo sprężyny często uwierały i skrzypiały. Taki sen uniemożliwiał efektywny wypoczynek. Na rynku od jakiegoś czasu prym wiodą nowoczesne materace posiadające sprężyny, czyli te kieszeniowe. Zdecydowanie różnią się one od tradycyjnych materacy sprężynowych. Przede wszystkim ich konstrukcja jest idealna, by służyć osobom, które zmagają się z dolegliwościami zdrowotnymi, takimi jak bóle i napięcia mięśni oraz kręgosłupa. Jak zachowuje się materac kieszeniowy pod wpływem ciężaru ciała? Ugina się tylko bezpośrednio obciążona jego część, ponieważ każda ze sprężyn pracuje oddzielnie. Oznacza to, że bez względu na pozycję przybraną w nocy, ciało będzie miało doskonałe podparcie. Materace kieszeniowe są polecane dla osób zmagających się ze zwyrodnieniowymi bólami kręgosłupa, dolegliwościami po wypadkach czy urazach, a także osobom z nadwagą. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni stopień twardości produktu.

Nie tylko przeciw bólom

Kupując materac dla osoby o specjalnych potrzebach warto zadbać także o to, by był on antyalergiczny. Takimi właściwościami cechują się szczególnie wysokiej jakości materace piankowe, lateksowe i z matą kokosową. Te tworzywa mają doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie ma możliwości,  by w materacu powstały zarodniki pleśni czy grzybów. Ponadto wymienione materiały są tak zbudowane, że zapobiegają osadzaniu się kurzu wewnątrz materaca. To sprawia, że zmniejszają się objawy alergii wziewnych czy skórnych na roztocza. Materac dla osoby zmagającej się dolegliwościami bólowymi powinien być więc wygodny, odpowiednio twardy i stanowić dobre podparcie dla kręgosłupa. Dodatkowo wielką zaletą będzie użycie materiałów zapobiegających alergiom. Ważnym czynnikiem jest także szerokość materaca, umożliwiająca wygodne przewracanie się i wypoczynek nie tylko w nocy, ale także wieczorem, przed udaniem się spać.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów