Lek na kaca wycofany z obrotu

Redakcja KtoMaLek.pl 2017-12-15 13:39
alka prim wycofany z aptek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży popularny lek na "syndrom dnia następnego". Sprawdźcie, które serie Alka-Prim zostały wycofane i co było powodem takiej decyzji!

Które serię Alka-Prim zostały wycofane?

Z obrotu wycofano serię 10317 z datą ważności 31.03.2019. Lek wycofano z powodu zniekształcenia opakowania i reakcji substancji pomocniczej z wodą, która jest zawarta w produkcie.

Kiedy stosujemy Alka-Prim?

Alka-Prim to tabletki musujące kwasem acetylosalicylowym. Działają one przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Najczęściej stosuje się do złagodzenia objawów upojenia alkoholowego, jednak czasami stosowany jest jako wspomagający środek podczas grypy czy przeziębienia.

Źródło: https://archiwum.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1103,Decyzja-Nr-77WC2017.html

 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów