Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Lek na kaca wycofany z obrotu

Redakcja KtoMaLek.pl 2017-12-15 13:39
alka prim wycofany z aptek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży popularny lek na "syndrom dnia następnego". Sprawdźcie, które serie Alka-Prim zostały wycofane i co było powodem takiej decyzji!

Które serię Alka-Prim zostały wycofane?

Z obrotu wycofano serię 10317 z datą ważności 31.03.2019. Lek wycofano z powodu zniekształcenia opakowania i reakcji substancji pomocniczej z wodą, która jest zawarta w produkcie.

Kiedy stosujemy Alka-Prim?

Alka-Prim to tabletki musujące kwasem acetylosalicylowym. Działają one przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Najczęściej stosuje się do złagodzenia objawów upojenia alkoholowego, jednak czasami stosowany jest jako wspomagający środek podczas grypy czy przeziębienia.

Źródło: https://archiwum.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1103,Decyzja-Nr-77WC2017.html

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów