Czarna Lemoniada - dlaczego warto ją pić?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-07-14 13:05
czarna lemoniada główne

W dzisiejszym świecie, nawet jeśli odżywiasz się zdrowo, Twój organizm, a przede wszystkim wątroba, walczą z różnymi szkodliwymi substancjami: pestycydami z warzyw i owoców, zanieczyszczeniami powietrza, złośliwymi bakteriami, wirusami czy grzybami. Pochodzą one przede wszystkim z tego, co zjadamy, co pijemy i jakim powietrzem oddychamy. Sprawdź, jak może Ci pomóc czarna lemoniada z węglem aktywnym!

Węgiel aktywowany - tajemniczy składnik Czarnej Lemoniady

Dlaczego warto sięgnąć po Czarną Lemoniadę?

W dzisiejszym świecie, nawet jeśli odżywiasz się zdrowo, Twój organizm, a przede wszystkim wątroba, walczą z różnymi szkodliwymi substancjami: pestycydami z warzyw i owoców, zanieczyszczeniami powietrza, złośliwymi bakteriami, wirusami czy grzybami. Pochodzą one przede wszystkim z tego, co zjadamy, co pijemy i jakim powietrzem oddychamy. Także nerwowy, stresujący styl naszego życia nie sprzyja dobremu i zdrowemu funkcjonowaniu, co z kolei przekłada się na szybszy wzrost mikroorganizmów, grzybów, drożdży i pasożytów w układzie pokarmowym, których toksyny osłabiają naszą odporność, zaburzają funkcjonowanie wielu narządów i układów naszego organizmu.

Nasza wątroba nie ma łatwo, musi wszystko to “posprzątać” i usunąć. Dlatego warto wspomóc nasz organizm, krótkimi kuracjami oczyszczającymi, za pomocą dobrej jakości produktów o naturalnym składzie. Tutaj z pomocą może nam przyjść innowacyjny produkt marki Vivio, jakim jest Czarna Lemoniada, która została wyprodukowana na bazie węgla aktywowanego, zwanego również aktywnym lub leczniczym.

czarna lemoniada 4

 

Właściwości węgla aktywowanego

Węgiel aktywowany to środek pochodzenia organicznego, otrzymywany najczęściej z drewna, torfu lub innych źródeł pochodzenia naturalnego. Jest on poddawany specjalnej obróbce termicznej, a następnie sproszkowany. Nazwa “aktywowany” pochodzi właśnie od procesów jakim jest poddawany w czasie obróbki.

Dzięki swej budowie ma ogromne właściwości adsorbcji, dlatego też jest świetnym produktem detoksykującym, oczyszczającym. Właściwości adsorbcyjne węgla leczniczego dotyczą przede wszystkim substancji takich jak: toksyczne substancje chemiczne, toksyny bakteryjne, leki i substancje gazowe w świetle przewodu pokarmowego. Węgiel aktywowany jest używany także pomocniczo przy wzdęciach, w zatruciach lekami i substancjami chemicznymi. Węgiel aktywowany adsorbuje połknięte toksyny w przewodzie pokarmowym, uniemożliwiając ogólnoustrojowe wchłanianie tej toksyny. Węgiel aktywowany pochłania tylko toksyny znajdujące się w rozpuszczonej fazie ciekłej poprzez bezpośredni kontakt. Podany doustnie węgiel aktywowany nie wchłania się przez światło przewodu pokarmowego i działa w jego obrębie w niezmienionej postaci, a następnie jest wydalany.

Węgiel aktywowany - fakty poparte badaniami

Dodatkowo, badania potwierdzają, że węgiel aktywowany może pomóc poprawić czynność nerek oraz zmniejszyć uszkodzenie i zapalenie przewodu pokarmowego u osób z przewlekłą chorobą nerek. W badaniu z 2014 r., szczury z indukowaną, przewlekłą chorobą nerek otrzymywały 4 gramy na kilogram masy ciała dziennie doustnego preparatu z węglem aktywowanym. Naukowcy odkryli, że u zwierząt znacznie zmniejszyła się ilość stanów zapalnych i uszkodzenie jelit.

W innym badaniu z 2014 r., szczurom z indukowaną przewlekłą niewydolnością nerek podawano mieszanki zawierające 20% węgla aktywowanego. Tutaj także zwierzęta doświadczyły poprawy funkcji nerek oraz zmniejszonej częstości zapalenia i uszkodzenia nerek.

Dowiedziono również, że węgiel aktywny może pozytywnie wpływać na poziom cholesterolu w naszym organizmie, poprawiając jego wyniki, podnosząc ten dobry cholesterol (HDL), a obniżając zły (LDL). Przyjmowanie węgla aktywnego ma pozytywne korzyści w przypadku wzdęć, zatruć, przypadkowego zjedzenia czegoś nieświeżego, a nawet zatruć pleśnią. Węgiel aktywny stosowany jest również w przypadku przyjęcia zbyt wysokiej dawki leków, jednak terapia taka odbywa się jedynie w porozumieniu i pod kontrolą lekarza. Zaznaczyć również trzeba, że ze względu na interakcje z lekami, na węgiel aktywny powinny uważać osoby stale zażywające leki. Węgiel może bowiem związać się z nimi, uniemożliwiając tym samym ich działanie terapeutyczne.

czarn lemoniada 5

 

Czarna Lemoniada - co jeszcze?

Jak się okazuje proces odchudzania nie zawsze przebiega prawidłowo od początku obniżenia ilości spożywanych kalorii. Jeśli do tej pory na Twoim talerzu lądowało kiepskiej jakości jedzenie, musisz wiedzieć, że w jelitach mogą występować szkodliwe produkty przemiany materii i toksyczne związki, które spowalniają proces trawienia. Tymczasem aby metabolizm przebiegał prawidłowo, odczyn pH krwi i tkanek musi być lekko zasadowy. Szkodliwe drobnoustroje zakłócają też proces trawienia i wchłaniania składników odżywczych, dlatego stale odczuwamy głód i ssanie w żołądku. Przeciążone wątroba i tarczyca nie spełniają dobrze swoich funkcji, wskutek czego zwalnia proces przemiany materii, a my nadal nie chudniemy. Niestety, często się poddajemy już na samym początku procesu odchudzania.

Aby proces trawienia, a kolejno odchudzania przebiegał prawidłowo musisz pozbyć się toksyn z organizmu. Jednym z produktów, który może Ci w tym pomóc jest Czarna Lemoniada. Suplement diety swój intrygujący kolor zawdzięcza obecności węgla aktywnego, który oprócz tego, że oczywiście barwi napój na czarno wykazuje szereg właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Paradoksalnie, czarny jak smoła węgiel aktywny, zwany też leczniczym, wykazuje silne działanie oczyszczające i detoksykujące. Dzięki swej porowatej budowie charakteryzuje się dużą zdolnością adsorpcji – z łatwością wiąże się z innymi substancjami i wraz z nimi jest usuwany z organizmu. Może wiązać się z chorobotwórczymi bakteriami, białkami, gazami jelitowymi i substancjami toksycznymi. Węgiel aktywowany znalazł również zastosowanie w przypadku przedawkowania, np. narkotyków czy leków, celem skutecznego oczyszczenia organizmu z nadmiaru spożytych substancji. Istnieje coraz więcej potwierdzonych badań naukowych, które ukazują, że węgiel zapobiega wchłanianiu w przewodzie pokarmowym nie tylko pestycydów, ale również toksycznych substancji, takich jak ołów czy rtęć.

Czarna Lemoniada może okazać się świetnym produktem wspomagającym uciążliwy proces odchudzania. Suplement diety dzięki obecności węgla aktywowanego, pomaga oczyścić organizm z toksyn i szkodliwych drobnoustrojów, przyczynić się do poprawy procesów metabolicznych i stanu mikroflory jelitowej. Tym samym efekty odchudzania będą zdecydowanie szybsze i bardziej spektakularne.

Sproszkowany sok z cytryny zawarty w suplemencie ma działanie przeciwutleniające. Obecność przeciwutleniaczy w procesie odchudzania ma bardzo istotne znaczenie dla organizmu. Wiąże się to z ich funkcją neutralizowania wolnych rodników, które powstają zwłaszcza w procesach tlenowych i są odpowiedzialne m.in. za procesy starzenia organizmu, ale także – kumulując się w tkance tłuszczowej – często spowalniają lub nawet hamują proces odchudzania.

Czarna Lemoniada w swoim składzie zawiera ksylitol, świetny, niskokaloryczny zamienniki cukru białego, który zawiera tylko 240 kalorii w 100 gramach i jego indeks glikemiczny IG=8. Stąd też z orzeźwiającej mocy Czarnej Lemoniady i jej niesamowitego smaku mogą śmiało korzystać osoby będące na diecie redukcyjnej oraz zmagające się z cukrzycą. Picie Czarnej Lemoniady podczas odchudzania się sprawią, że proces będzie przebiegał szybciej i sprawniej, a efekty będą bardziej spektakularne.

czarna lemoniada 6

 

Jak stosować Czarną Lemoniadę

Czarna Lemoniada jako suplement diety oczyszcza organizm z toksyn i wspiera prawidłowe działanie układu pokarmowego. Równocześnie, dzięki naturalnym dodatkom soku z cytryny, ksylitolu i himalajskiej soli, jest świetnym napojem na gorące letnie dni, który idealnie gasi pragnienie, nawadnia i orzeźwia. Dostarcza organizmowi cennych przeciwutleniaczy, witaminy C i minerałów.

Jak długo może trwać kuracja oczyszczająca?

Musimy pamiętać, że suplementy diety należy stosować zgodnie z zaleceniami i podanymi informacjami na produkcie. Kurację oczyszczającą przy użyciu Czarnej Lemoniady należy przeprowadzić od 2 do 3 tygodni, stosując ją codziennie w zalecanej dziennej dawce.

Czarna Lemoniada - maksymalna dzienna dawka

Ważne jest aby nie zapomnieć, że Czarna Lemoniada to suplement diety. Jej maksymalna dawka dzienna wynosi 10 mg. Najlepiej rozpuścić proszek w 200 ml  gazowanej wody lub innego płynu. Jedno opakowanie wystarcza na 10 takich porcji.

Czy Czarną Lemoniadę mogą przyjmować kobiety w ciąży?

Wszystkie suplementy diety stosowane przez kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny być stosowane po konsultacji z lekarzem.

czarna lemoniada 7

 

Czy Czarną Lemoniadę mogą pić dzieci?

Czysty skład napoju powoduje, że Czarna Lemoniada może być przeznaczona również dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jest idealnym zamiennikiem sklepowych napojów pełnych cukru i pustych kalorii. Proszek można rozpuścić w wodzie gazowanej lub innym napoju, np. wodzie filtrowanej lub wodzie kokosowej. Lemoniadę można podawać na różne sposoby. Najlepiej smakuje schłodzona lub z dodatkiem kostek lodu oraz świeżych owoców.

Czarna Lemoniada - przeciwwskazania?

Czarna lemoniada wyprodukowana została na bazie naturalnych składników, najwyższej jakości w zbilansowanych proporcjach. W swoim składzie oprócz węgla aktywnego zawiera sok z cytryny w sproszkowanej formie, zdrowy zamiennik cukru - ksylitol i szczyptę himalajskiej soli. Jest produktem naturalnym i bezpiecznym jednak osoby regularnie przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią, przed spożyciem suplementu diety, powinny zaczerpnąć opinii lekarza.

Warto wykorzystać okres lata do przeprowadzenia kuracji oczyszczającej organizmu, przy użyciu bezpiecznych i naturalnych produktów jakim jest Czarna Lemoniada. Dzięki niej oczyścimy organizm i będziemy cieszyć się zdrowiem. Prawidłowa detoksykacja opóźnia procesy starzenia i hamuje rozwój groźnych chorób. Pozbycie się toksyn z organizmu zmniejsza także objawy zmęczenia, pozytywnie wpływa na odporność, poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Jest także idealnym bodźcem do rozpoczęcia diety odchudzającej i dobrym początkiem do podjęcia zmiany nawyków żywieniowych. Istotne jest jednak, aby pamiętać, że suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Bibliografia:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2874369
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6620762/
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK482294/

 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów