Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

GIF: Wycofanie serii leku Tramal

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-12-11 13:36
Lek Tramal wycofany

10 grudnia 2020 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą z obrotu serię leku Tramal, dostępnego w postaci kropli doustnych. Co było przyczyną wycofania leku z aptek?

Lek Tramal – kiedy się stosuje?

Substancją czynną leku Tramal jest tramadol – substancja przeciwbólowa zaliczająca się do grupy opioidów wywierających wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Tramadol działa przeciwbólowo, wpływając na swoiste receptory komórek nerwowych rdzenia kręgowego i mózgu.

Lek Tramal stosuje się w terapii bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego. Preparat dostępny jest wyłącznie z przepisu lekarza.

Dlaczego wycofano serię leku Tramal?

Z komunikatu udostępnionego przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny dowiadujemy się, że jedna seria opakowań leku nie spełniała wymagań jakościowych – stwierdzono wadę jakościową  w zakresie opakowań zewnętrznych. 

Zgodnie z decyzją z dnia 10 grudnia 2020 r. wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Tramal (Tramadoli hydrochloridum), 100 mg/ml, krople doustne, roztwór, 1 butelka 10 ml o numerze serii 01422PA i terminie ważności 10.2023 r.

Podmiotem odpowiedzialnym jest STADA Arzneimittel AG, Niemcy. Niniejszej decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności. 

Źródło: https://rdg.ezdrowie.gov.pl/Decision/Decision?id=4250

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów