Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Esperal Kraków - o co chodzi z zaszyciem alkoholowym?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-08-07 13:38
Esperal Kraków

Proces leczenia alkoholizmu głównie kojarzy się z długotrwałą terapią, która może wymagać nawet kilku lat. Psychologia to jednak niejedyna dziedzina związana z chorobą alkoholową. Farmakologia również potrafi wesprzeć alkoholika w walce o trzeźwość. Jedną z metod, która skutecznie wymusza abstynencję, jest zabieg wszycia esperalu. Kraków, Warszawa, Wrocław czy Łódź to tylko jedne z miast, gdzie wszywka alkoholowa zyskuje popularność. Co to znaczy zaszyć się?

Esperal a picie alkoholu - jak zachowuje się organizm?

Farmakologia czy psychologia? Co lepiej wybrać w przypadku choroby alkoholowej? Najlepiej zdecydować się na obie formy leczenia równocześnie. Terapeuta przede wszystkim pomaga w zrozumieniu uzależnienia, odnalezieniu powodów alkoholizmu i walce z problemami, które skłaniają do nadużywania trunków alkoholowych. Jaka jest zatem rola esperalu? Lek głównie powstrzymuje przed piciem, hamując metabolizm alkoholu. Ma to związek z działaniem enzymu – dehydrogenazy aldehydowej. Esperal sprawia, że utlenianie się aldehydu octowego do kwasu octowego, który wyrządza mniejsze szkody, jest znacznie trudniejsze i dłuższe. Nagromadzony w organizmie alkoholika aldehyd octowy jest powodem silnego zatrucia alkoholowego. Poza objawami takimi, jak zawroty głowy, zaczerwienienie twarzy, czy wymioty, które przypominają kaca, powtarzalne są także zaburzenia psychiczne i silne uszkodzenia narządów wewnętrznych - wątroby, trzustki, serca oraz mózgu. Wszycie esperalu oznacza zatem wiele nieprzyjemnych i groźnych dla zdrowia konsekwencji, jeśli trzeźwość nie jest zachowana. Reakcja disulfiramowa wywołuje strach oraz niechęć do picia, więc dla uzależnionego pacjenta to skuteczny sposób na abstynencję. Co ważne, esperal nie wpływa negatywnie na człowieka, gdy alkoholik rezygnuje z alkoholu - dotyczy to również produktów zawierających płyn etylowy w składzie.

Esperal - za i przeciw wszywce

Alkoholizm to głównie schorzenie związane z psychiką, dlatego leczenie nie należy do łatwych. Przebieg terapii oraz długość jej trwania to bardzo indywidualne kwestie dopasowywane do konkretnego pacjenta. Nie ma złotego środka. Jak w przypadku każdego leczenia, udział farmakologii w procesie terapii alkoholowej ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wszywka alkoholowa ma swoje zalety oraz wady.

Dla kogo przeznaczona jest wszywka alkoholowa Kraków?

Esperal to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które chcą pokonać alkoholizm. Muszą być także świadome, że wszywka alkoholowa magicznie nie uwolni od alkoholizmu. Bez pomocy terapeuty walka z głodem alkoholowym i zrozumienie powód uzależnienia może być trudna. Lek to jeden z etapów leczenia alkoholizmu. Wszywka gwarantuje stałe działanie przez maksymalnie 12 miesięcy. Zabieg wszycia esperalu w Krakowie da się jednak powtórzyć, gdy pacjent chce ponownie się zaszyć. Największym plusem wszywki alkoholowej jest to, że działa stale. Nie trzeba pamiętać o przyjmowaniu leku. Disulfiram jest implantowany pod skórą. Ten typ leczenia silnie motywuje osoby uzależnione. Ze względu na działanie, esperal wymusza wręcz abstynencję. Pacjenci obawiają się powrotu ze względu na trudną do przewidzenia reakcję wszywki na alkohol we krwi. Sam zabieg nie boli, bo chirurdzy wykonują go w znieczuleniu miejscowym. Jest także szybki i nie przeszkadza w codziennych działaniach. Pacjent nie musi brak zwolnienia w pracy ani rezygnować ze swoich działań po implantacji wszywki alkoholowej. Lek nie dekoncentruje ani nie przeszkadza w kierowaniu samochodem, czy wykonywaniu prac fizycznych. Dla pacjenta to wygodne rozwiązanie, które pozwala na rozpoczęcie leczenia w bezpieczny sposób.

Esperal Kraków

Czy są jakieś minusy wszycia esperalu w Krakowie?

Wszywka alkoholowa nie jest przeznaczona dla każdego ze względów zdrowotnych. Uczulenie na esperal, a także niektóre choroby współistniejące związane z sercem i układem nerwowym uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu wszycia. Sposób działania leku jest zależny przede wszystkim od indywidualnej reakcji organizmu na esperal. Może być bardziej lub mniej radykalna. Leczenia nie da się również przerwać. Jedyną opcją jest deimplantacja, lecz wiąże się to z kolejnym zabiegiem i dodatkowymi kosztami. Na rynku dostępna jest także wersja w kapsułkach, o których codziennie trzeba pamiętać. To zdecydowanie mniej wygodne rozwiązanie, ze względu na konieczność utrzymania systematyczności i samodyscypliny. Przed wszyciem esperalu w Krakowie, jak i innych miejscowościach wymagana jest 24-godzinna trzeźwość. Dla niektórych jest to nierealne. Wszywka alkoholowa może być wykorzystywana tylko u pełnoletnich pacjentów, którzy dobrowolnie zgadzają się na taki sposób leczenia alkoholizmu.

Kto i gdzie wszywa esperal w Krakowie?

Wszywka alkoholowa to lek na receptę. Esperal na NFZ nie jest dostępny w Polsce, ale t to legalne lekarstwo. Esperal Kraków w Małopolsce to nierzadko spotykany temat. Często pojawia się również pytanie, gdzie dostępna jest wszywka alkoholowa. Zabieg wszycia esperalu nie jest refundowany, dlatego przeważnie implantacją zajmują się gabinety prywatne. Do jednej z popularniejszych klinik należy Nasz Gabinet Kraków. Ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu terapii leczenia uzależnień różnymi metodami powoduje, że pacjenci chętniej decydują się na wizyty w centrum medycznym. Odtrucie alkoholowe oraz wszycie esperalu są przeprowadzane przez profesjonalnych lekarzy, którzy się nie zmieniają. Daje to poczucie stabilności i komfortu psychicznego. Leczenie jest w 100% anonimowe bez względu na jego przebieg oraz bezbolesne.

Jak się wszywa esperal - Kraków

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej nie jest uznawany za inwazyjny ani skomplikowany. Nadal to ingerencja chirurgiczna, dlatego implantacja powinna być wykonywana w klinice, a nie mieszkaniu pacjenta. Wizyta trwa zaledwie 30 minut. Wszycie esperalu nie wymaga dodatkowych kontroli lekarskich. Osoba uzależniona odwiedza klinikę tylko w momencie zdejmowania szwów (gdy istnieje taka konieczność) oraz jeśli chce kontynuować leczenie z pomocą innych metod. Implantację wszywki alkoholowej zawsze przeprowadza chirurg. Zaszycie alkoholowe w znieczuleniu miejscowym nie dekoncentruje ani nie otumania. Esperal jest umieszczany domięśniowo, pod skórą nad pośladkiem, ewentualnie pod łopatką. Rana może zostać zaszyta klasycznymi nićmi lub rozpuszczalnymi - decyduje o tym pacjent w momencie wybierania zabiegu wszycia. Niewielka blizna jest widoczna po ok. 10-14 dniach. Specjaliści z centrum medycznego Nasz Gabinet Kraków zawsze wyjaśniają pacjentom działanie leku i przekazują wszelkie zalecenia po implantacji. Wszycie esperalu wymaga pisemnej zgody na leczenie z pomocą wszywki alkoholowej.

Esperal Kraków - cena jest ważna?

Wszywka alkoholowa nie jest lekiem refundowanym, dlatego często wśród pacjentów i ich rodzin pojawia się pytanie, ile kosztuje wszycie esperalu. Nasz Gabinet Kraków oferuje zabieg wszycia w znieczuleniu miejscowym od 650 zł. Jest to najtańsza wersja tej usługi. Każdy pacjent wymaga innej pomocy, dlatego w centrum medycznym Nasz Gabinet Kraków wszycie esperalu jest możliwe w 4 różnych wariantach: standard, vip, premium oraz gold. Każdy z tych zabiegów cechuje większa dawka wszywki alkoholowej i wyższy komfort usługi. W podjęciu decyzji zawsze pomaga konsultant lub chirurg w trakcie konsultacji.

Niektórzy wyszukują również informacji o treści esperal Kraków tanio. Z perspektywy zdrowia i skuteczności terapii, niska cena esperalu powinna wywoływać negatywne odczucia. Niedrogie i szybkie implantacje w domu pacjenta często kończą się wszyciem placebo zamiast oryginalnego esperalu. Bezpieczniejszą opcja jest zabieg w zaufanej klinice, takie jak Nasz Gabinet Kraków. Pacjent przed zaszyciem alkoholowym może zobaczyć lek i zapytać o wszystkie szczegóły leczenia. Daje to pewność, że wszycie esperalu da oczekiwany efekt.

Artykuł napisany przy współpracy z lekarzem Piotrem Floriańskim.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów