Axura interakcje ulotka tabletki powlekane 0,01 g 56 tabl.

Brak informacji o dostępności produktu

 

Axura tabletki powlekane | 0,01 g | 56 tabl.

Rodzaj: lek na receptę (Rp zastrzeż.)
Substancja czynna: Memantinum
Podmiot odpowiedzialny: MERZ PHARMACEUTICALS GMBH

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Axura?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Axura

Kiedy stosujemy lek Axura?

Axura (memantyna) jest stosowana w leczeniu pacjentów z chorobą Alzheimera o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego.

Axura - działanie leku

Axura (memantyna) jest stosowana w leczeniu pacjentów z chorobą Alzheimera o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego.Utrata pamięci w chorobie Alzheimera spowodowana jest zaburzeniami przekazywania impulsów nerwowych przenoszących informacje w mózgu. W mózgu występują tzw. receptory NMDA, które biorą udział w przekazywaniu sygnałów nerwowych istotnych dla procesu uczenia się oraz dla procesów zapamiętywania. Axura należy do grupy leków określanych mianem antagonistów receptorów NMDA. Axura poprzez wpływ wywierany na receptory NMDA, poprawia przekazywanie impulsów nerwowych i pamięć.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Axura?

NIE STOSOWAĆ LEKU AXURA: Jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na chlorowodorek memantyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku Axura.ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ STOSUJĄC LEK AXURA: - u pacjentów, u których występowały w przeszłości napady padaczkowe; - u pacjentów, którzy w ostatnim czasie przebyli zawał mięśnia sercowego (atak serca), lub cierpią na zastoinową niewydolność krążenia lub na niekontrolowane nadciśnienie tętnicze. W powyższych sytuacjach leczenie lekiem Axura powinno być prowadzone pod ścisłą kontrolą lekarza prowadzącego.

Axura – dawkowanie leku

Zalecana dawka leku Axura dla dorosłych i osób w podeszłym wieku wynosi 20 mg na dobę (2 x 1 tabletka). W celu zredukowania ryzyka wystąpienia działań niepożądanych dawkowanie leku należy zwiększać stopniowo, według następującego schematu: Zwykle dawkowanie rozpoczyna się od podawania połowy tabletki raz na dobę (1 x 5 mg) przez pierwszy tydzień leczenia. W drugim tygodniu dawkę zwiększa się podając pół tabletki dwa razy na dobę (2 x 5 mg). W trzecim tygodniu leczenia w oddzielnych dawkach podaje się jedną tabletkę (1 x 10 mg) i pół tabletki (1 x 5 mg) na dobę. Począwszy od czwartego tygodnia zwykle zalecane jest podawanie 1 tabletki dwa razy na dobę (2 x 10 mg).

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Pozostałe leki działające na układ nerwowy

    W tej kategorii znajdziejsz wszytskie inne leki działąjace na układ nerwowy, w tym leki stosowane w leczeniu oraz łagodzeniu objawów choroby Alzheimera, leki wykorzystywane w leczeniu nałogów itp.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.