Wypróbuj moc biotyny w trosce o piękne i zdrowe włosy

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-06-29 10:38
Suplement diety w kapsułkach i płytki do gry Scrabble ułożone w słowa

Problem z nadmiernie wypadającymi włosami dotyczy coraz młodszych osób. Przyczyny tego problemu bywają rożne, a jedną z nich może być niedobór biotyny w organizmie. Czy warto zatem stosować kosmetyki na wypadające włosy z biotyną w składzie? Czy pomoże ona na problem z wypadającymi włosami? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Złożony problem

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele. Jedną z nich są zaburzenia hormonalne. Łysienie może być spowodowane problemami z tarczycą – zarówno nadczynność, jak i niedoczynność tego gruczołu jest odpowiedzialna za intensywne wypadanie włosów. Wahania hormonalne u kobiet związane z menopauzą lub ciążą i okresem poporodowym to również częsty powód wypadania włosów. Jednak hormony to nie jedyna przyczyna tego problemu. Intensywna utrata włosów może wynikać też z chorób skóry lub niewłaściwej diety. Nadmierne łysienie może być też skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków. Również przewlekły stres oraz niedobór biotyny mogą powodować tę wstydliwą dla większości ludzi dolegliwość. Do ostatniej przyczyny, czyli niedoboru niedoboru witaminy B7, warto dobrać kosmetyki na wypadające włosy, które w swoim składzie zawierają biotynę.

Witamina lubiana przez włosy

Popularna biotyna to nic innego, jak witamina H (zwana również witaminą B7), która wykazuje działanie wspomagające porost włosów oraz wzmacniające ich strukturę. Stosowanie szamponów z zawartością biotyny może okazać się więc pomocne w zahamowaniu procesu wypadania włosów. Dodatkowo takie kosmetyki poprawią gęstość włosów oraz stan łuski włosa. Produkty do włosów z witaminą B7 w składzie wykazują też korzystny wpływ na kondycję skóry głowy. Warto również postawić na dodatkowe wzmocnienie włosów poprzez stosowanie odżywki pielęgnującej z zawartością biotyny. Taka odżywka ułatwi też rozczesywanie włosów i dodatkowo je nawilży. Regularna pielęgnacja przy użyciu kosmetyków na wypadające włosy z zawartością witaminy H w widoczny sposób wpłynie na poprawę kondycji włosów oraz przyczyni się do zmniejszenia ich wypadania.

Inne cenne składniki

W składzie kosmetyków na wypadające włosy z zawartością biotyny można też znaleźć inne cenne substancje, które w połączeniu z witaminą B7 pomogą zahamować wypadanie włosów oraz wzmocnić ich strukturę. W szamponach i odżywkach z biotyną znajdziemy między innymi aktywny składnik baicapil, czyli mieszaninę ekstraktów roślinnych (z tarczycy bajkalskiej, kiełków soi i pszenicy) oraz argininy, który dodatkowo stymuluje wzrost włosów. Innym składnikiem, który dodatkowo wzmocni działanie kosmetyków na wypadające włosy z biotyną są hydrolizowane proteiny roślinne. Proteiny wnikają głęboko w strukturę włosa wypełniając jego ubytki, co pozwala zregenerować nawet mocno zniszczone włosy.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów