Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Wadliwe partie prezerwatyw Durex wycofane z obrotu

2018-08-03 12:17
Prezerwatywy Durex wycofane z obrotu

Firma Durex, wiodący producent prezerwatyw, pod koniec lipca poinformowała konsumentów o wycofaniu z polskiego rynku kilku serii nielateksowych prezerwatyw. Dlaczego produkty muszą zostać wycofane z rynku? Czy stosowanie tych konkretnych prezerwatyw stanowi zagrożenie dla użytkowników?

Prezerwatywy – najpopularniejsza metoda antykoncepcji

Prezerwatywy są obecnie najczęściej wybieraną formą antykoncepcji na świecie. Gdy stosowane zgodnie z zaleceniami, wykazują dosyć wysoką skuteczność w zapobieganiu nieplanowanej ciąży, która wynosi 98%1. Dodatkową zaletą jest fakt, że prezerwatywy, jako jedyna metoda antykoncepcji, zapewniają ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak: AIDS (zakażenie wirusem HIV), rzeżączka, kiła, chlamydioza czy kłykciny kończyste.

Przyczyny wycofania prezerwatyw Durex Real Feel

30 lipca 2018 r. firma Durex opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o wycofaniu z rynku kilku serii prezerwatyw Real Feel. W oświadczeniu czytamy, że "pojedyncze serie nielateksowych prezerwatyw Durex Real Feel wyprodukowane w tym roku nie przeszły testów weryfikujących okres ich trwałości". Okazało się, że część prezerwatyw może nie spełniać międzynarodowych standardów ISO w sytuacji, gdy zbliża się data ich ważności. Oznacza to, że mogą pękać podczas stosunku.

Choć obecnie sytuacja nie stanowi zagrożenia dla konsumentów, producent zdecydował się na wycofanie produktu z rynku, czyli aptek, drogerii i innych punktów sprzedaży.

Które serie prezerwatyw Durex Real Feel zostały wycofane?

Z obrotu wycofane następujące serie produktu:

  • Durex Real Feel, prezerwatywy 3 szt. Nr serii: 1000415328. Data ważności: 12-2020
  • Durex Real Feel, prezerwatywy, 3 szt. Nr serii: 1000422259. Data ważności: 01-2021
  • Durex Real Feel, prezerwatywy 10 szt. Nr serii: 1000438054. Data ważności: 01-2021

Zwroty produktów i pieniędzy

Firma Durex zapewniła, że wszyscy klienci otrzymają zwrot pieniędzy za całe zakupione opakowanie, a także za koszty wysyłki. Niezbędne informacje na ten temat można uzyskać dzwoniąc na udostępnioną przez firmę infolinię.

Źródło: https://www.durex.pl/wycofanie-pojedynczych-serii-produktoacutew-durex-real-feel/ 

1. http://www.who.int​/en/news-room/fact-sheets/detail/family-planning-contraception (dostęp: 03.08.2018 r.)

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów