Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Seniorze, masz 4 kroki do apteki

2017-04-13 00:00
leki-dla-seniora

Placówki coraz częściej umożliwiają e-rejestrację oraz prowadzą e-konta zdrowia. W planach są elektroniczne recepty i e-dokumentacja. Zmiany dotyczą również zakupu leków – coraz częściej wyszukuje się ich w internecie. Nasuwa się pytanie, jak z nowościami technologicznymi na rynku medycznym poradzą sobie Seniorzy.

Nie cała populacja osób starszych obecnie radzi sobie z nowymi technologiami. Problem ten dotyczy szczególnie grupy osób w wieku 75+. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz większa grupa seniorów akceptuje i aktywnie wykorzystuje technologie mobilne. Niezwykle interesujący jest fakt, że w grupie seniorów korzystających z urządzeń mobilnych, smartfonów, bardzo duży odsetek zastosowań tych urządzeń wykracza znacznie poza zwykłą rozmowę telefoniczną czy wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych. „Wyniki badań jednoznacznie wskazują, że seniorzy chętnie i coraz powszechniej korzystają z zasobów Internetu, a także kontaktują się ze swoimi rówieśnikami, członkami rodzin i lokalnymi społecznościami” – mówi Marzena Rudnica Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

Bezpłatne leki dla seniora - sprawdź aktualną listę!

Szczególną rolę we włączeniu seniorów w świat technologii mobilnej odgrywają wnuki. Pokazują oni dziadkom, że internet daje wiele nowych, wygodnych możliwości. Jedną z nich jest znaczące ułatwienie zakupu lekarstw. Wśród osób powyżej 60. roku życia prawie 80% cierpi na co najmniej jedną przewlekłą chorobę. Wiąże się to z koniecznością odbywania regularnych wizyt w aptekach. Mimo, iż w sąsiedztwie zazwyczaj znajduje się ich kilka, to problematycznym i czasochłonnym jest zdobywanie informacji o dostępności interesujących leków.

Serwis KtoMaLek.pl oferuje innowacyjne i jednocześnie proste rozwiązanie. Wystarczy wskazać lokalizację, w której się znajdujemy, wpisać nazwę leku (udogodnieniem jest wyświetlenie podpowiedzi nazwy po wpisaniu pierwszych liter), wybrać aptekę, zarezerwować i odebrać leki. Zaskakujące jest tempo całej procedury – zajmuje ona ok. 2 minut. To znacząco mniej czasu, aniżeli znalezienie numeru telefonu apteki, wybranie go i uzyskanie informacji od farmaceuty. Serwis intuicyjnie krok po kroku poprowadzi użytkownika internetu przez każdy etap składania rezerwacji. W uproszczeniu:

Wpisz w wyszukiwarkę  KtoMaLek.pl, a następnie:

 

  1. Podaj lokalizację
  2. Wskaż leki, a następnie wybierz aptekę.
  3. Zarezerwuj leki
  4. Odbierz w aptece i zapłać przy odbiorze

 

Seniorze, przekonaj się, że Internet jest również dla Ciebie!


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów