Pielęgnacja cery atopowej. Jakich kosmetyków używać, by odpowiednio o nią zadbać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-06-24 15:11
Zdjęcie twarzy kobiety, podzielone. Po lewej stronie cera podrażniona, po prawej zdrowa.

Cera atopowa, czyli dotknięta atopowym zapaleniem skóry, charakteryzuje się wieloma dolegliwościami, a jej posiadaczki muszą przestrzegać rygorystycznych zasad dbania o nią. Co zrobić, aby codziennie pielęgnacja tak wrażliwej skóry stała się nie tylko skuteczniejsza, ale również nieco mniej uciążliwa?

Czym charakteryzuje się cera atopowa?

Cera atopowa często mylona jest z wrażliwą, jednak każda z nich związana jest z zupełnie innymi dolegliwościami. Ta pierwsza charakteryzuje się przede wszystkim rumieniem, grudkowatymi zmianami na skórze oraz intensywnym świądem. W dodatku objawy atopowego zapalenia skóry mogą występować nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele. Cera atopowa reaguje stanem zapalnym na alergeny z zewnątrz, dlatego w pewnych okresach można zaobserwować nasilenie problemów, a w innych (tzw. faza remisji) delikatne ustąpienie. Jeśli jednak chory nie podejmuje leczenia i stan zapalny utrzymuje się dłużej, to zmiany również przybierają na sile – skóra staje się wyraźnie grubsza i wzmagają się procesy rogowacenia.

Kobieta w szlafroku i ręczniku na głowie. Smaruje twarz kremem.

Pielęgnacja cery atopowej

Pielęgnacja cery atopowej musi uwzględniać przede wszystkim jej dwa najbardziej dokuczliwe objawy, czyli silne przesuszenie i wrażliwość. Powinna również obejmować profilaktykę antybakteryjną, ponieważ zmiany skórne często są związane z obecnością bakterii. Dbając o cerę atopową należy pamiętać, aby używać wyłącznie kosmetyków dostosowanych do jej potrzeb. Przypadkowy krem lub środek myjący może zawierać składniki wywołujące reakcje alergiczne i tym samym nasilające dolegliwości. Osobom z atopowym zapaleniem skóry nie poleca się również stosowania zwykłego mydła, ponieważ nie jest ono w stanie dostarczyć cerze z zewnątrz ochronnej warstwy lipidowej, której ta nie posiada. Pielęgnacja skóry atopowej to także częstszy prysznic niż kąpiel w wannie lub używanie filtrów zmiękczających w przypadku twardej bądź chlorowanej wody.

Słoiczek kremu do twarzy w kaskadzie wody.

Profesjonalne kosmetyki do cery atopowej, które warto stosować

Pielęgnacja cery atopowej jest niezwykle wymagająca. Na szczęście dzięki profesjonalnym kosmetykom marki Dermedic, uwzględniającym jej specjalne potrzeby, może okazać się nieco łatwiejsza i przyjemniejsza, a co najważniejsze – w pełni bezpieczna dla Twojej szczególnie wrażliwej skóry. Produktami, na które warto zwrócić uwagę są:

Kojący krem nawilżający

Specyfik bazuje na wysokiej zawartości oleju lnianego, który jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Łagodzi on podrażnienia, poprawia elastyczność i przyspiesza naturalny proces regeneracji naskórka.

Regenerujący krem do rąk

Posiada wiele dobroczynnych składników aktywnych, które wpływają na szybkie zminimalizowanie mikrourazów naskórka, jego długotrwałe nawilżenie i głębokie odżywienie, a także utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności.

Olejek do kąpieli i pod prysznic

Do jego zadań zalicza się intensywne nawilżenie i odżywienie skóry, jej optymalne natłuszczenie, zmiękczenie oraz wygładzenie szorstkiej powierzchni naskórka.

Z profesjonalnymi kosmetykami do pielęgnacji codzienne dbanie o cerę atopową okaże się prostsze i skuteczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wypróbuj doskonałej jakości produkty marki Dermedic i zapewnij swojej bardzo wrażliwej skórze prawdziwe ukojenie.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów