Olej z czarnuszki na włosy - właściwości, działanie, efekty

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-09-24 16:23
Butelka oleju z czarnuszki marki Olini.

Olej z czarnuszki nazywany jest często "złotem faraonów" – i choć produkt ten znany był człowiekowi od wieków, to jednak nadal wiele osób nie zdążyło do końca poznać jego pro zdrowotnych właściwości. Niewątpliwie można zaliczyć go do grona tzw. grupy superfoods, ale potrafi on pełnić również funkcje świetnego kosmetyku, wykazującego bardzo skuteczne działanie na nasze włosy.

Olej z nasion czarnuszki zawdzięcza swoją efektywność głównie bogatej zawartości witamin (wśród których można wymienić m.in. witaminę A, E, F, B1, B3 i B6), jak też mikro oraz makroelementów. Zawiera także biotynę i minerały takie jak: cynk, potas, selen, magnez, żelazo, czy sód – a jeżeli dodamy do tej mieszanki jeszcze fosfolipidy, fitosterole, białka oraz węglowodany, to okaże się, że jest to produkt, którego nie powinno zabraknąć nie tylko w kuchni, ale i na półce z kosmetykami. W końcu siła tkwi w naturze, zatem koniecznie przeczytajcie w dalszej części wpisu, jak skutecznie wykorzystywać go do pielęgnacji Waszych włosów.

Olej z czarnuszki – do jakich włosów

Na pewno wielu Was zmaga się z odwiecznym problemem przetłuszczonych włosów. Część zapewne narzeka wciąż na fakt, że są one z kolei nadmiernie przesuszone. Oczywiście jednym z głównych czynników, wpływających na ich kondycję pozostają niezmiennie zewnętrzne warunki pogodowe – natomiast niewłaściwa pielęgnacja, połączona dodatkowa ze złą dietą również mogą przyczyniać się do powstawania powyższych dolegliwości, a występujący jednocześnie w naszym życiu stres jeszcze pogorszy ich kondycję, powodując nadmierne wypadanie.

Doskonałym remedium na każdy z tych przypadków może okazać się olej czarnuszki, który świetnie sprawdzi się w roli naturalnego balsamu, nawilżającego nie tylko nasze włosy, ale i znacząco poprawiającego ich wytrzymałość. Dzięki dużej zawartości witamin z grupy B oraz witaminy A, E, H, D i czy C, stają się one miękkie, pozwalają nam się lepiej układać i nie są aż tak przesuszone. Różnica widoczna jest naprawdę w krótkim czasie od pierwszego dawkowania, dlatego jeśli będzie stosować regularnie olej z nasion czarnuszki – Wasze włosy z pewnością zaczną szybciej rosnąć oraz w mniejszym stopniu wypadać, a kilka kropel nałożonych na ręce i wtartych następnie od nasady wystarczy, aby odzyskały one swój dawny blask.

Olej z czarnuszki na włosy – właściwości i działanie

Olej z czarnuszki wykazuje niezwykle skuteczne działanie zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Warto zauważyć, że zmniejsza też wydzielanie się sebum, które może prowadzić do powstawania łupieżu tłustego (a jak wiadomo bardzo ciężko się go pozbyć). Jednocześnie zawarte tym produkcie składniki odżywcze wzmacniają cebulki włosów, dzięki temu zmniejsza się częstotliwość ich wypadania, zaś same końcówki stają się mocniejsze i zdecydowanie szybciej rosną.

Jeżeli doskwiera Wam z kolei problem nadmiernie przesuszonych włosów (np. na skutek koloryzacji) to również regularne zastosowanie oleju czarnuszki jest w tej kwestii zalecane. Wiele osób stylizuje swoje włosy stosując do tego różne obciążające je kosmetyki, co skutkuje przede wszystkim uszkodzeniem ich struktury (choć i efekt stylizacji nie zawsze jest również taki, jakiego oczekiwali). Zdecydowanie lepiej – zamiast ciężkich kosmetyków, opartych na parabenach czy innych konserwantach, jest stosować wcierki z oleju z czarnuszki, dzięki którym lepiej się one układają. Wiele kobiet (i co raz większa ilość mężczyzn) zmaga się także z łysieniem telogenowym – czyli wypadaniem włosów, które często jest wywołane przez czynniki zewnętrzne, jak i niedobory składników odżywczych oraz stres. Również tym osobom zalecane są dobroczynne właściwości czarnuszkowego oleju, które mogą rzeczywiście przynieść im potrzebne ukojenie i odpowiednio zregenerować.

Olej z czarnuszki na włosy – efekty

Różnicę w zastosowaniu oleju z czarnuszki na włosy odczujecie już po pierwszym razie. Staną się one bardziej miękkie, ale też łatwiej przyjdzie je Wam rozczesać. Będzie to przydatny impuls do codziennego dawkowania produktu, dzięki czemu uzyskacie z czasem jeszcze lepszy efekt. Zażywając regularnie olej czarnuszki, już po kilku tygodniach skóra głowy nie będzie się tak przetłuszczać, a i problem z łupieżem znacząco się mniejszy. Zniwelowane w zauważalnym stopniu zostaną także podrażnienia.

Dodatkowo, olej z nasion czarnuszki – dzięki dużej zawartości witamin oraz wartościowych składników odżywczych, pozwoli też zredukować proces łysienia na skutek czynników zewnętrznych. Ten produkt zapobiega także nie tylko przesuszaniu się włosów, ale odbudowuje je również po zbyt intensywnej koloryzacji. Jest doskonałą alternatywą dla maseczek czy odżywek, gdyż pozwala na uzyskanie zdecydowanie lepszych efektów w naturalny sposób. Niektórzy polecają także zastosowanie jego mieszanki z olejem kokosowym, która stymuluje również wzrost naszych włosów.
 
Olej z czarnuszki jest produktem wartym swego posiadania. W pełni naturalny, a jednocześnie bogaty w witaminy oraz minerały – nadaje się do każdego typu włosów, sprawdzając się nie tylko jako skuteczny ich nawilżać. Polecany jest jako wartościowy kosmetyk, służący ich pielęgnacji i zapobiegający niedoborom, przez które ulegają one niszczeniu. Jeśli zależy Tobie, aby mieć piękne i mocne włosy – postaw na olej czarnuszki a finalny efekt z pewnością przerośnie Twoje oczekiwania!
 
Koniecznie sprawdź Olej z czarnuszki Olini.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów