Odtrucie alkoholowe – na czym polega najskuteczniejszy sposób na kaca?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-12-17 13:14
odtrucie alkoholowe 2

Odtrucie czy detoks alkoholowy to czynności, które jeszcze do niedawna kojarzyły się jedynie z uzależnieniem od alkoholu. Od kilku lat metoda wykorzystująca wlewy dożylne zyskała jednak uznanie jako skuteczny środek niwelujący nieprzyjemne objawy kaca. Zastanawiasz się na czym dokładnie polegają kroplówki na kaca? Szukasz sprawdzonego odtrucia alkoholowego w Warszawie? Dowiedz się więcej, by nigdy już nie tracić czasu na walkę z kacem!

Co zawierają kroplówki na kaca?

Główne zalety detoksu alkoholowego, czyli skuteczność i szybkość działania, wynikają głównie ze zmienionej drogi podania. Specjalnie dobrane substancje odżywcze są aplikowane za pomocą wlewu dożylnego, co pozwala osiągnąć pełną biodostępność. Podawane związki wchłaniają się całkowicie, ponieważ podanie ich bezpośrednio do krwiobiegu, pozwala na ominięcie ograniczeń wynikających z budowy układu pokarmowego. Co więcej, dzięki dożylnej podaży preparatów, unika się dodatkowego obciążenia dróg trawiennych, podrażnionych uprzednio dużą dawką alkoholu.

Skład kroplówek na kaca jest zróżnicowany i zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb osoby poddającej się odtruciu alkoholowemu. Na kaca po całonocnej imprezie może wystarczyć jedynie płyn z dodatkiem elektrolitów i glukozy, z kolei dłuższe okresy nadmiernego picia mogą wymagać złożonej mieszanki, zawierającej duże stężenie związków aktywnych. W odtruciu alkoholowym najczęściej używa się:

 • izotonicznego roztworu soli fizjologicznej;
 • unikalnej mieszanki elektrolitów;
 • glukozy;
 • witaminy C,
 • kompleksu witamin z grupy B;
 • koenzymu Q10;
 • ornityny;
 • leków przeciwbólowych, przeciwwymiotnych lub relaksacyjnych.

Jak działa odtrucie alkoholowe?

Powodem, przez który kroplówki na kaca są skuteczniejsze niż dedykowane suplementy doustne, jest fakt, działają one wielokierunkowo. W leczeniu kaca nie ma miejsca na stosowanie półśrodków – całkowite zniesienie nieprzyjemnych objawów jest możliwe tylko w momencie wyeliminowania wszystkich jego przyczyn. To właśnie dlatego, osoby poddające się odtruciu alkoholowemu, sygnalizują wyraźną poprawę samopoczucia jeszcze w trakcie trwania wlewu. Intensywny ból głowy czy nadwrażliwość na światło w szybkim tempie ustępują, pozwalając w pełni stanąć na nogi.

odtrucie alkoholowe

Detoks alkoholowy ogranicza szkodliwe działanie alkoholu na organizm poprzez:

 • wyrównanie zaburzonej gospodarki wodno-elektrolitowej;
 • wyrównanie hipoglikemii;
 • wypłukanie z ustroju toksyn, głównie resztek alkoholu etylowego i aldehydu octowego;
 • ograniczenie stresu oksydacyjnego i produkcji wolnych rodników tlenowych;
 • przyspieszenie regeneracji wątroby i układu nerwowego;
 • uzupełnienie niedoborów witaminowych.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Szukasz skutecznego detoksu alkoholowego? Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego jakiekolwiek procedury z nim związane, powinny być wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych specjalistów. Firma KacDoktor oferuje od kilku lat usługę odtrucia alkoholowego na terenie Warszawy. Wlewy dożylne wykonywane są przez doświadczony personel medyczny, a używane preparaty są najwyższej jakości. Decydując się na detoks wykonywany przez lekarza lub ratownika medycznego zyskujesz pewność, że cały zabieg zostanie przeprowadzony z zachowaniem najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa. Co więcej, wkłucie dożylne założone przez personel medyczny jest praktycznie bezbolesne, a ryzyko uszkodzenia naczynia krwionośnego – niewielkie.

Obawiasz się, że detoks alkoholowy w Warszawie jest nieodłącznie związany z czasochłonną przeprawą przez miasto? Doskonale wiemy, że intensywny kac nie sprzyja tego typu wycieczkom. KacDoktor wykonuje usługę odtrucia także w domowym zaciszu pacjenta – wystarczy skontaktować się z firmą, a specjalista przyjedzie pod wskazany adres już w 45 minut. Co więcej, nasz personel dostępny jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Nie musisz już brać wolnego w pracy i męczyć się przez cały dzień z rozrywającym bólem głowy! Odtrucie alkoholowe postawi Cię na nogi już w godzinę i umożliwi normalny powrót do codziennych obowiązków.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów