Najlepsze zabiegi na zniszczone włosy

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-01-26 11:38
Kobieta u fryzjera podczas zabiegu poprawiającego kondycję włosów.

Zniszczone włosy to zmora wielu osób. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być wiele. Począwszy od złej jakości powietrza, po nieprawidłową dietę. Takim czynnikiem może być również duża ilość stresu. W takiej sytuacji zwykłe kosmetyki z drogerynej półki mogą Ci nie pomóc. Co na zniszczone włosy w takim razie wybrać? Jeden z zabiegów kosmetycznych, które dostępne są w profesjonalnych salonach.

Czy botoks jest dobry na włosy?

Jednym z oferowanych zabiegów, jest botoks na włosy. Zabieg polegający na użyciu specjalistycznego szamponu o właściwościach oczyszczających. Tego rodzaju kosmetyk ma za zadanie otwarcie łuski włosa. Czy zabieg ten może zostać skojarzony z botoksem, który wykonywany jest na skórze?

Jedynie dzięki temu, że serum na włosy nakładane jest za pomocą specjalnej strzykawki. To właśnie dlatego zabieg nosi taką, a nie inną nazwę. Cena botoksu na włosy utrzymuje się w granicach od 50 do 70 zł. Po serum nałożona jest specjalna maska, która ma na celu zamknięcie łuski włosa.

Co daje botoks na włosy? Wygładzenie, wzmocnienie, a także naprawa struktury włosa. Czy warto? Oczywiście, że tak. W szczególności, że można spotkać się z wieloma pozytywnymi opiniami osób, które już miały do czynienia z tą formą bezbolesnego zabiegu.

Czy keratynowe prostowanie włosów jest dobre?

Jakie zabiegi na włosy mocno zniszczone, które na dodatek mocno się puszą? Wśród polecanych ofert jest keratynowe prostowanie włosów. Wiele osób nawet nie jest świadomych tego, że jest to forma zabiegu, który ma na celu regenerację struktury włosa. Wszyscy są przekonani co do tego, że jest to zabieg, który dedykowany jest dla osób z kręconymi włosami, chcącym na stałe je wyprostować.

Keratyna jest takim składnikiem, który wchodzi w skład paznokci i włosów. W pierwszej kolejności na włosy zostaje nałożony kosmetyk z wysoką ilością keratyny. Następny krok to wyprostowanie włosów w temperaturze 220 – 230 stopni Celsjusza. Dzięki takim działaniom keratyna wnika głęboko w strukturę włosa.

Co to daje? Włosy nie tylko zostają wyprostowane, ale co najważniejsze, zostają wzmocnione od środka. Dzięki temu są również gładkie i lśniące, zachwycając wszystkich swoim wyglądem. Cena jednego zabiegu wynosić może do 500 zł. Najlepszy efekt keratynowego prostowania uzyskuje się na włosach cienkich.

Kobieta w trakcie zabiegu na włosy, który ma poprawić ich kondycję.

Czy włosy można zrekonstruować?

Jakie są najlepsze zabiegi na włosy? Można spotkać się z różnymi opiniami, ale wiele osób poleca zabieg rekonstrukcji włosa Joico-K Pak, który składa się z czterech etapów. Po kolei:

  • oczyszczanie - mycie włosów specjalnie dedykowanym szamponem,
  • wygładzenie porowatości włosa - dzięki odżywce zostaje przywrócone prawidłowe pH włosa,
  • rekonstrukcja - nałożenie 19 aminokwasów, ich zadaniem jest odbudowa i wzmocnienie struktury włosa,
  • nawilżenie - nałożenie odżywki, której zadaniem jest wygłodzenie i nabłyszczenie włosa, poprzez zamknięcie wszystkich łusek.

Koszt takiego zabiegu wynosi około 250 zł. W przypadku mocno zniszczonych włosów może się okazać, że niektóre etapy zabiegu będą musiały zostać powtórzone.

Gdzie szukać sprawdzonych porad kosmetycznych?

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jeszcze, jak zadbać o swoje włosy, wejdź na https://swiat-kosmetykow.pl/. Jest to strona poświęcona wszystkiemu, co dotyczy kosmetyki włosów, jak również innym poradom kosmetycznym. Dzięki temu będziesz wiedział, jak zadbać o swoje włosy, jak również m.in. to jak można poradzić sobie z popękanymi piętami, czy też czym jest maść tygrysia i w jakich sytuacjach będzie ona w stanie Ci pomóc.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów