Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Moda na bycie eko. Czy warto sięgnąć po kosmetyki naturalne?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-08-29 12:00
Kobiece dłonie obejmują opakowania z kosmetykami naturalnymi.

Coraz więcej osób sięga po kosmetyki ekologiczne i takie, które zawierają tylko naturalne składniki. Są one dużo bezpieczniejsze i dają lepsze efekty niż kosmetyki syntetyczne. Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Jak działają kosmetyki ekologiczne?

Działanie kosmetyków naturalnych ma być jak najbardziej zbliżone do naturalnych procesów zachodzących w skórze. Celem stosowania takich kosmetyków jest m.in. pobudzenie skóry do samodzielnego odbudowywania włókien kolagenowych oraz innych naturalnych procesów odnowy, wyregulowanie poziomu produkcji sebum, a także przywrócenie naturalnych funkcji skóry i pobudzenie jej do samoregeneracji. Substancje zawarte w kosmetykach naturalnych nie podrażniają, nie szkodzą skórze, są więc dobrym rozwiązaniem np. dla alergików. Kosmetyki naturalne mają także właściwości lecznicze, pobudzają proces regeneracji i przywracają stan równowagi skóry. Wysokiej jakości kosmetyki naturalne zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego z dużą ilością witamin, substancji nawilżających i przeciwutleniaczy, które wspomagają i stymulują procesy zachodzące w skórze. Brak składników syntetycznych, takich jak konserwanty, sztuczne barwniki czy środki zapachowe sprawia, że są one bezpieczne dla skóry, a jednocześnie przyjazne dla środowiska. Kosmetyki naturalne to zarówno szampony, farby do włosów, odżywki, kremy do twarzy, pasty do zębów czy balsamy do ciała. Wśród najpopularniejszych wyróżniamy kosmetyki takich marek jak Schmidt’s, Erborian, Ecodenta, Biolage, Sylveco czy Korres.

O czym pamiętać kupując kosmetyki?

Stosując naturalne kosmetyki nie należy jednak od razu oczekiwać natychmiastowych efektów, gdyż mają one za zadanie najpierw pobudzić naturalne procesy zachodzące w skórze, co w dłuższej perspektywie wpłynie na poprawę jej wyglądu i kondycji. Niewielkim minusem korzystania z kosmetyków naturalnych może być więc to, że działają one wolniej, w dłuższej perspektywie pozostawiają jednak trwalszy i lepszy efekt. Warto też pamiętać, że nawet w przypadku kosmetyku oznaczonego jako naturalny, może się okazać, że kosmetyki naturalne nie będą dobrze tolerowane przez każdy typu skóry. Trzeba też zwracać uwagę na oznaczenia produktów i wybierać takie, które są certyfikowane jako produkt ekologiczny i naturalny. Nie każdy bowiem produkt, który jest opisany jako przyjazny dla środowiska, nietestowany na zwierzętach czy wyprodukowany z wielką starannością, oznacza, że zawiera on składniki pochodzenia naturalnego i organicznego.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów