Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Kosmetyki ekologiczne – dlaczego coraz chętniej z nich korzystamy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-03-08 10:44
Ekologiczna pielęgnacja skóry

Można śmiało powiedzieć, że z roku na rok rośnie nasza wiedza w różnych dziedzinach, ale również świadomość ekologiczna. Co to znaczy? Pod tym stwierdzeniem kryje się fakt, że coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, co jest dobre dla środowiska naturalnego i dlaczego. Postępujemy zgodnie z określonymi wytycznymi, aby lepiej je chronić i zachować na dłużej. Przy dzisiejszym silnym uprzemysłowieniu, myśl ekologiczna jest naprawdę niezwykle cenna. Pojawia się ona również w kosmetyce.

Jakie produkty kosmetyczne są ekologiczne?

Przede wszystkim należy rozgraniczyć kosmetyki ekologiczne od naturalnych. Oczywiście wiele je łączy, jednak pojęcia te nie są tożsame. Kosmetyki ekologiczne muszą być wytwarzane z półproduktów, które pozyskuje się z naturalny sposób np. bez sztucznych nawozów, bez dodatkowych wspomagaczy. Kosmetykami naturalnymi często określa się preparaty, które posiadają niewielkie ilości wyciągu z jednej rośliny. 

Oprócz tego w kosmetykach ekologicznych powszechnie producenci stosują się się do zasad recyklingu, a często również do zasady zero waste. Oznacza to, że opakowania mogą być albo ponownie wykorzystane, albo poddane odpowiedniemu recyklingowi.

Kosmetyki ekologiczne FEMI

Marka FEMI zaprezentowała pierwsze kosmetyki ekologiczne w Polsce, w czasach, gdy nikt nie zastanawiał się nad stanem naszego środowiska. Firma debiutowała w 1991 roku, czyli w czasie gdy w naszym kraju zachodziły ogromne zmiany. Stawiając na najwyższą jakość produktów i pozyskiwanych składników, trafiła w gusta najbardziej wymagających klientów i stale zyskuje zaufanie nowych. Wszystkie składniki wykorzystywane w kosmetykach FEMI pochodzą od sprawdzonych dostawców, z którymi marka współpracuje od lat. Jednocześnie każdy produkt zawiera długa listę dobroczynnych składników aktywnych, które pozytywnie wpływają na potrzeby skóry. Każda receptura jest autorskim rozwiązaniem twórczyni marki Hanny Łopuchow. Zachęcamy do lektury bloga: https://sklep.femi.pl/pl/blog

Femi kosmetyki

Dlaczego wybieramy kosmetyki ekologiczne?

Przede wszystkim w gąszczu otaczających nas zanieczyszczeń i najróżniejszych substancji i składników chemicznych, zaczynamy doceniać to co naturalne i dobre dla naszej skóry. Zauważamy produkty, które delikatnie ją pielęgnują, utrzymują młody wygląd i nie obciążają. Zwykle również widzimy, że długotrwałe stosowanie niektórych składników wcale nie przynosi korzyści. Można się jednocześnie spotkać z ciekawym zdaniem, że czyjaś babcia miała piękną i gładką skórę, a kosmetyki przygotowywała sama z ziół zebranych na działce, więc kupowała właściwie tylko mydło. Słysząc to zastanawiamy się czy naturalnie i ekologicznie nie znaczy lepiej. 

Dziś zdecydowanie częściej niż kiedyś pojawia się problem skóry wrażliwej, bardzo powszechne stały się również alergie. Czy w takim razie nie oznacza to, że dobrodziejstwa matki natury, bez niepotrzebnego wspomagania nie są najlepszym wyjściem pielęgnacyjnym? Z pewnością nasza skóra podziękuje nam za naturalną pielęgnację z najwyższej półki i na długo zachowa młody wygląd, gładkość i promienność.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów