Keratynowe prostowanie włosów w domu? Zobacz Poradnik

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-05-18 14:20
Keratynowe prostowanie włosów

Właściwie keratynowe prostowanie włosów nie jest już żadną nowością. Od dłuższego już czasu wygładzanie włosów za pomocą keratyny, oferowane jest choćby przez fryzjerów. Jednak dzięki profesjonalnej ofercie sklepów fryzjerskich, zabieg ten można przeprowadzić również w warunkach domowych.

Właściwie keratynowe prostowanie włosów nie jest już żadną nowością. Od dłuższego już czasu wygładzanie włosów za pomocą keratyny, oferowane jest choćby przez fryzjerów. Jednak dzięki profesjonalnej ofercie sklepów fryzjerskich, zabieg ten można przeprowadzić również w warunkach domowych.

Wszystko dzięki keratynie, która dostarczona w odpowiedni sposób i w optymalnej ilości, wzmacnia, wygładza i nawilża włosy. Ważny jest tutaj etap wprasowania keratyny do włosów. Tylko bowiem pod wpływem wysokiej temperatury łuski włosów zostają otwarte, a po uzupełnieniu niedoboru keratyny, ponownie zamknięte. Dzięki temu włosy są idealnie odżywione, a szczelnie oblepione keratyną, proste i bardziej lśniące. Takie rozwiązanie jest dobrą alternatywą dla chemicznych zabiegów, np. trwałej prostującej. Po takim wygładzeniu włosów, rzadziej też sięgniesz po prostownicę. Trzeba jednak pamiętać, że rewelacyjne efekty zależne są od dawki keratyny, a także sposobu przeprowadzenia zabiegu. Nie oszukujmy się więc, że wystarczy jedynie codziennie sięgnąć po szampon czy odżywkę z keratyną, by cieszyć się rezultatem równie gładkich pasm. Takie zabiegi wydłużą efekt keratynowego prostowania, ale nigdy go nie zastąpią.

W salonie fryzjerskim za keratynowe prostowanie włosów trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Zdecydowanie drogo, zwłaszcza, jeśli za kilka miesięcy zabieg będziesz chciała powtórzyć. Sporo jednak zaoszczędzisz, jeśli zabieg przeprowadzisz w domu. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Przekonaj się, że keratynowe prostowanie włosów, możesz z powodzeniem wykonać także samodzielnie.

Od czego zacząć?

Oczywiście od zakupu kosmetyków. Do zabiegu konieczne będą:

 • Szampon,
 • Keratyna,
 • Odżywka po keratynowym prostowaniu.

Czyli wszystko, co znajdziesz w profesjonalnych zestawach np. firmy Encanto - te kosmetyki możesz zobaczyć u oficjalnego dystrybutora na internet Pro-sprzet.pl, gdzie znajdziesz je we wszystkich pojemnościach.

Encanto dystrybutor

Wybierając zestaw, zwróć uwagę na pojemność keratyny. Dostępne opcje to: 50, 75 bądź 100 ml. Pojemność dobierz do długości swoich włosów. Zbyt mała ilość keratyny spowoduje bowiem, że efekty będą krótkotrwałe i niestety mało widoczne. Dla włosów o średniej długości (do połowy pleców) spokojnie wystarczy 75 ml. Jeśli jednak masz grube, gęste włosy bądź bardzo długie to wybierz pojemność 100 ml.

W zestawie znajdziesz rękawiczki, ale również maseczkę ochronną na twarz. Keratyna odznacza się bardzo specyficznym zapachem, zwłaszcza podczas prostowania włosów, dlatego z maseczki ochronnej należy bezwzględnie skorzystać.

Jak się przygotować?

Oprócz zestawu, zakupionego w sklepie, będziesz potrzebować:

 • Grzebień do rozczesywania pasm,
 • Pędzelek do aplikacji włosów (pasma można oddzielać jednak też palcami),
 • Plastikową bądź porcelanową miseczkę na keratynę,
 • Suszarkę,
 • Prostownicę z możliwością nagrzewania do 230 stopni.

Jak przeprowadzić zabieg?

Zanim zaczniesz działać, przeczytaj uważnie wszystkie zalecenia producenta. Dzięki temu unikniesz błędów i zyskasz pewność, że keratyna na długi czas idealnie wygładzi i odżywi Twoje włosy.

Standardowo jednak każdy zabieg opiera się na ośmiu prostych krokach, a więc:

 • Mycie włosów, dołączonym do zestawu szamponem oczyszczającym. Włosy możesz umyć nawet dwa razy. Ważne jest, bowiem, by były dobrze oczyszczone i gotowe na przyjęcie keratyny.
 • Na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy nałóż keratynę. Uwaga! Keratyna odznacza się bardzo drażniącym zapachem. Dlatego jeśli w łazience nie ma możliwości otwarcia okna, to zdecydowanie lepiej wybrać np. kuchnię lub inne pomieszczenie, które wywietrzysz, jeśli zapach będzie dla Ciebie bardzo nieprzyjemny i gryzący.
 • Nie bagatelizuj zalecenia producenta, o wykonaniu testu alergicznego. Zanim więc nałożysz keratynę na włosy, sprawdź np. na przedramieniu, czy preparat nie wywołuje alergii. Jeśli po 15 minutach na skórze nie pojawią się żadne zaczerwienienia, to możesz przystąpić do dalszych kroków. Keratynę aplikujemy pasmo po paśmie. Dlatego przy długich i gęstych włosach, warto mieć kogoś do pomocy, by zwłaszcza z tyłu głowy, rozprowadzić dobrze kosmetyk. Następnie odczekaj 15 minut.
 • Suszenie włosów – nie rób tego bardzo gorącym podmuchem powietrza. Uwaga, również przy suszeniu, może wydzielać się intensywny, podrażniający gardło i oczy zapach.
 • Kiedy włosy są całkowicie wysuszone, można przejść do ich prostowania. Najlepiej, jeśli prostownica jest nagrzana do 230 stopni. Każde pasmo prostujemy sześć – siedem razy (włosy cieńsze możemy wygładzać około czterech razy).
 • Po 30 minutach umyj włosy ponownie szamponem z zestawu, osusz ręcznikiem i na lekko wilgotne zaaplikuj odżywkę. Odczekaj 15 minut (jeśli producent zaleca dłuższy czas, to zastosuj się do instrukcji). Wypłucz włosy, ale tak by część odżywki pozostawić na pasmach.
 • Wysusz włosy i ponownie użyj prostownicy, pamiętając, by każde pasmo znów wyprostować 6 – 7 razy.
Keratynowe prostowanie włosów w zaciszu domowym

O tym pamiętaj zarówno przed, jak i po prostowaniu.

 • O sukcesie zabiegu decyduje jego prawidłowe przeprowadzenie. Dlatego w tym celu konieczne jest wdrożenie każdego punktu, zawartego w instrukcji. Nie należy też skracać czasu wykonywania poszczególnych etapów. Wszystko bowiem ma znaczenie.
 • Nie od razu efekt nas zadowoli. Po pierwszym suszeniu, czyli po nałożeniu keratyny, a przed wyprostowaniem włosów, w lustrze możesz zobaczyć istne siano. To faza przejściowa, po której, już po wyprostowaniu włosów, nie pozostanie ani śladu.
 • Dołączoną do zestawu odżywkę należy użyć tylko raz – w trakcie wykonania zabiegu. Szampon natomiast nadaje się do codziennego użytku.
 • Włosy farbowane też można prostować, ale trzeba pamiętać, by keratynę nakładać najwcześniej dwa tygodnie po farbowaniu bądź keratynowe prostowanie wykonać na dwa tygodnie przed farbowaniem,
 • Ważne jest, by przez pierwsze dwa dni po wykonaniu zabiegu, włosy pozostawić luźne – nie wiązać ich w kucyk czy nie pleść warkoczy.
 • Nie ma reguły na to, jak długo utrzyma się efekt keratynowego prostowania. Włosy niefarbowane i mniej zniszczone mogą być gładkie i proste nawet do sześciu miesięcy. Bardziej zniszczone włosy będą wymagać powtórzenia zabiegu już nawet po dwóch miesiącach. Ważne jest też, czy zadbamy o dostarczanie keratyny również po zabiegu, poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Kosmetyki, które wspomogą zabieg keratynowego prostowania włosów

W profesjonalnych sklepach znajdziesz kosmetyki, idealne do stosowania po keratynowym zabiegu. To szampony i odżywki, które nie zawierają parabenów, soli i innych substancji, osłabiających zabieg. Są za to bogate w keratynę i naturalne składniki. Możesz zdecydować się na inne rozwiązanie – delikatne szampony i odżywki bez SLS czy SLES w składzie, za to oparte na naturalnej kompozycji. Odżywki warto dobierać jednak już z dodatkiem keratyny, dzięki temu efekt prostych włosów utrzyma się jeszcze dłużej.

Jeśli więc szukasz skutecznych kosmetyków do bezpiecznego prostowania włosów, to zerknij na ofertę np. firmy Encanto u dystrybutora pro-sprzet.pl - Taki zestaw, łącznie z rękawiczkami i maseczką ochronną, otrzymasz już za 72 zł. I to jest bardzo dobra oferta, biorąc pod uwagę, że ten zestaw wystarczy nawet na bardzo długie włosy (pojemność keratyny 100 ml).


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów