Dermokosmetyki CeraVe – łagodne i skuteczne rozwiązanie dolegliwości skórnych

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-09-03 08:49
Kobieta w łazience podczas pielęgnacji skóry twarzy.

Wyjątkowo wrażliwa, sucha i delikatna skóra jest szczególnie narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Drogeryjne kosmetyki pielęgnacyjne mogą niestety okazać się niewystarczającą odpowiedzią na jej potrzeby, szczególnie w przypadku AZS. Jak zapewnić swojej ultradelikatnej skórze pielęgnację, która nie tylko załagodzi nieprzyjemne objawy, ale również dzień po dniu będzie odbudowywać skórę i pomagać naprawiać jej problemy? Poznaj markę CeraVe!

Jak pielęgnować wyjątkowo wrażliwą skórę?

Sucha i wrażliwa skóra jest o wiele bardziej podatna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych takich jak słońce, wiatr, mróz czy woda. Często reaguje na nie nadreaktywnie: pojawia się uczucie świądu, pieczenia, szczypania, może nawet pojawić się lekki obrzęk, a naskórek może się łuszczyć. Skóra taka bywa także podatna na uczulenia, wywołane np. kompozycją zapachową zawartą w kosmetykach pielęgnacyjnych. 

Wrażliwa i sucha skóra jest przez to bardzo wymagająca w pielęgnacji. Skomponowanie linii pielęgnacyjnej może być w związku z tym utrudnione. Wrażliwa skóra potrzebuje przede wszystkim:

  • nawilżenia;
  • ukojenia;
  • natłuszczenia;
  • odżywienia;
  • odbudowy. 

Kluczowe jest dostarczenie jej tych składników, których najbardziej potrzebuje, przy jednoczesnym zabezpieczeniu jej przed nadmierną utratą wilgoci. W tym celu konieczne jest odbudowanie, a następnie wzmocnienie naturalnego płaszcza hydrolipidowego. 

Jeśli dotąd drogeryjne kosmetyki nie spełniły do końca Twoich oczekiwań, przyjrzyj się dermokosmetykom. To produkty tworzone z myślą o wyjątkowych potrzebach wrażliwej, wymagającej i problemowej skóry. Jedną z marek, którym warto się przyjrzeć, jest CeraVe

Kosmetyki CeraVe: odpowiedź na potrzeby wrażliwej skóry

Wszystkie produkty tej marki to dermokosmetyki opracowane w porozumieniu z dermatologami. Dzięki temu, że nie zawierają kompozycji zapachowych, a ich formuła jest hipoalergiczna, wrażliwa i sucha skóra otrzyma solidną dawkę nawilżenia i ukojenia bez ryzyka podrażnienia. 

Tym, co wyróżnia produkty CeraVe, jest przede wszystkim specjalna formuła, która nawilża skórę stopniowo przez cały dzień, zapewniając jej ukojenie i komfort. Skład produktów bazuje na ceramidach, które występują naturalnie w ludzkiej skórze, dzięki czemu ulga i regeneracja są o wiele szybsze i skuteczniejsze. Oprócz tego w składzie kosmetyków znajdują się między innymi kwasy tłuszczowe, które wspomagają kompleksową odbudowę skóry. 

Szeroki wybór kosmetyków tej marki znajdziesz na eZebra – jak zawsze w doskonałych cenach.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów