Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Czy peelingi chemiczne można stosować latem?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-05-27 16:08
Czy peelingi chemiczne można stosować latem?

Na temat zabiegów złuszczających z kwasami utarło się przekonanie, że można stosować je wyłącznie jesienią i wczesną wiosną, kiedy skóra nie jest wystawiona na bezpośrednie działanie słońca. Nic bardziej mylnego - w okresie letnim z powodzeniem można wykonać bezpieczny peeling, który odświeży cerę oraz zminimalizuje ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień. Szczególnie, że istnieje cała gama kwasów o niskich stężeniach, przeznaczonych do stosowania latem. Nie działają one fotouczulająco, ani nie powodują podrażnienia, dlatego idealnie sprawdzą się w słoneczne dni.

Peelingi kwasowe latem - czy to na pewno bezpieczne?

Z wielu stron słychać głosy mówiące, że zabiegów z użyciem kwasów nie należy wykonywać latem. Wszystko dlatego, że większość z nich ma działanie głęboko złuszczające, przez co skóra traci swoje naturalne zabezpieczenie i o poparzenie nietrudno. Wzrasta również ryzyko uszkodzenia kolagenu, powstania zmarszczek i nieestetycznych plam pigmentacyjnych. Nie oznacza to jednak, że na okres lata należy zrezygnować ze wszystkich peelingów z kwasami. Istnieje wiele bezpiecznych substancji, które delikatnie złuszczają naskórek i nie działają fotouczulająco. Co więcej, zapobiegają one kumulacji barwnika w skórze, dzięki czemu ryzyko powstania przebarwień zostaje ograniczone do minimum. Do innych korzyści stosowania kwasów latem zalicza się również wygładzenie, nawilżenie oraz dogłębne odżywienie cery.

Jakie kwasy można stosować latem?

Przed wybraniem odpowiedniego preparatu z kwasem,  kosmetyczka lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz dokładnie ocenia stan skóry pacjentki. To bardzo ważne, aby zabieg wykonywany był przez profesjonalistę - nieumiejętnie dobrany kwas może spowodować więcej szkody, niż pożytku. Wykształcenie technika usług kosmetycznych dają nasze szkoły policealne, ale osoba ta może mieć również ukończone studia wyższe lub właściwy kurs. Preparaty najczęściej stosowane latem to przede wszystkim:

  • kwas migdałowy - działa delikatnie złuszczająco, przeciwstarzeniowo oraz bakteriobójczo. Redukuje zaskórniki, stany zapalne, wygładza zmarszczki oraz wyrównuje koloryt. Kwas ten stymuluje komórki do odbudowy skóry. Efekt złuszczenia jest lekki, a podrażnienie niewielkie;
  • kwas azelainowy - wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwłojotokowe, przeciwbakteryjne oraz hamujące powstawanie przebarwień. Jest delikatny  i nie występują po nim efekty uboczne. Doskonale sprawdzi się w przypadku skóry odwodnionej, naczyniowej, wrażliwej i trądzikowej;
  • kwas ferulowy - kwas ten chroni komórki przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się skóry. Dodatkowo minimalizuje on uszkodzenia spowodowane promieniowaniem ultrafioletowym i zabezpiecza skórę przed powstawaniem nowych. Działa on powierzchniowo i nie powoduje dużych podrażnień. kwas mlekowy - polecany jest w szczególności posiadaczkom cery przesuszonej oraz bardzo wrażliwej. Ma on silne działanie nawilżające, wskutek przyciągania cząsteczek wody i utrzymywania ich w naskórku. Jego działanie jest jeszcze delikatniejsze, niż w przypadku kwasu migdałowego.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów