Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

4 pytania o mycie włosów, które zawsze chciałaś zadać swojemu fryzjerowi

Artykuł / Materiał informacyjny

Redakcja K. 2020-08-28 13:41
wypadanie włosów

Mycie włosów – czynność, którą wykonujemy tak często i tak mechanicznie, że zazwyczaj nie poświęcamy jej wiele uwagi. A powinnyśmy! Jeśli zawsze obiecujesz sobie, że zapytasz fryzjera, jak często i w jakiej temperaturze myć włosy, ale obecność innych klientów skutecznie Cię zniechęca, już nie musisz. Zrobiliśmy to za Ciebie.

Czy to normalne, że codziennie muszę myć włosy?

Jak często myć włosy? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wiele zależy od sposobu ich pielęgnacji, ale także diety, hormonów i genów. Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej, prawdopodobnie walczysz również z nadprodukcją sebum na skórze głowy. W takim wypadku warto uważnie przyjrzeć się temu, co zazwyczaj ląduje na Twoim talerzu, a także zmienić szampon i odżywkę na takie, które przeznaczone są do pielęgnacji włosów tłustych.

Zbyt szybko przetłuszczające się włosy mogą być oznaką nieprawidłowej pielęgnacji. Prawdopodobnie myjesz je zbyt często, w zbyt ciepłej wodzie. Być może szczotkujesz je kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie i często bawisz się kosmykami. Postaraj się odzwyczaić włosy od codziennego mycia – jeśli już na drugi dzień wydają Ci się brudne, spróbuj dodać im witalności np. za pomocą suchego szamponu. Musisz jednak pamiętać, że na włosach gromadzi się brud, kurz i inne zanieczyszczenia. Dlatego fryzjerzy zalecają mycie ich nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu.

W jakiej wodzie myć włosy?

Włosy należy myć w temperaturze około 36,6 stopni, czyli tyle, ile wynosi temperatura ciała. Zbyt ciepła woda pobudza do pracy gruczoły łojowe, co może doprowadzić do szybszego przetłuszczania się. Po zakończeniu mycia warto spłukać włosy letnią, a nawet zimną wodą, żeby domknąć łuski włosów.

Czy można czesać mokre włosy?

Nie powinnaś tego robić, tak samo, jak zawijać ich ręcznikiem w popularny „turban”. Dlaczego? Mokre włosy są nawet kilkunastokrotnie bardziej narażone na uszkodzenia. Nadmiar wody należy delikatnie wycisnąć w ręcznik. Jeśli dokładnie (ale delikatnie!) rozczeszesz włosy przed myciem, po wyjściu spod prysznica nie będziesz walczyć z kołtunami.

Czy zła pielęgnacja włosów może powodować ich nadmierne wypadanie?

Tak! Szarpanie włosów w trakcie i po kąpieli może doprowadzić do ich uszkodzenia, a w efekcie nadmiernego wypadania. Pielęgnacja włosów i skóry głowy powinna być przyjemnością. Spróbuj wprowadzić zmiany w codziennych rytuałach, a efekty zobaczysz bardzo szybko (i przy następnej wizycie u fryzjera nie będziesz musiała z miną winowajcy tłumaczyć się z rozdwojonych końcówek).


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów