Aknemycin interakcje ulotka płyn do stosowania na skórę 0,02 g/g 25 ml

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Aknemycin płyn do stosowania na skórę | 0,02 g/g | 25 ml

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Erythromycinum
Podmiot odpowiedzialny: ALMIRALL HERMAL GMBHTen produkt występuje w więcej niż jednym opakowaniu. Wybraliśmy ten z najobszerniejszym opisem.
Aby wybrać opis innego opakowania tego produktu, kliknij tutaj.


Opis produktu Aknemycin

Kiedy stosujemy lek Aknemycin?

Wszelkie postaci trądziku pospolitego, szczególnie postaci zapalne, z obecnością grudek i krostek.Jaki jest skład leku Aknemycin?

1 g płynu zawiera 20 mg erytromycyny (Erythromycinum).


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Aknemycin?

Nadwrażliwość na erytromycynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.


Aknemycin – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Do oceny działań niepożądanych zastosowano następującą klasyfikację częstości ich występowania:

Bardzo często (≥ 1/10),

Często (≥ 1/100 do < 1/10),

Niezbyt często (≥ 1/1 000 do < 1/100),

Rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000),

Bardzo rzadko (< 1/10 000),

Nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Bardzo rzadkie: wysuszenie, zaczerwienienie, uczucie palenia i świąd skóry. W takich przypadkach leczenie należy kontynuować stosując produkt leczniczy Aknemycin w postaci maści. Produkty te można również stosować na zmianę.

W pojedynczych przypadkach wyżej opisane objawy mogą wystąpić w przebiegu reakcji nadwrażliwości (alergiczny wyprysk kontaktowy).

Długotrwałe stosowanie może prowadzić do nasilenia zmian chorobowych z powodu rozwoju oporności bakteryjnej i (lub) do wystąpienia zapalenia mieszków włosowych wywołanego przez bakterie Gramujemne.


Aknemycin – dawkowanie leku

Produkt leczniczy Aknemycin, płyn na skórę jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

Na ogół produkt leczniczy stosuje się dwa razy na dobę.

Butelka posiada specjalny aplikator, który służy do bezpośredniego nanoszenia produktu leczniczego na skórę.

Aby przygotować butelkę z aplikatorem do zastosowania, należy przed każdym użyciem nacisnąć zakrętką na aplikator. W ten sposób dochodzi do zwolnienia zabezpieczenia i można nanieść produkt leczniczy na skórę.

U większości pacjentów wyraźną poprawę obserwuje się w ciągu 4 tygodni stosowania produktu. Okres leczenia nie powinien przekraczać 4 do 6 tygodni. 


Aknemycin – jakie środki ostrożności należy zachować?

Należy zwrócić uwagę na to, aby produkt leczniczy Aknemycin, płyn na skórę nie dostał się do oczu.


Przyjmowanie leku Aknemycin w czasie ciąży

Ciąża

Produkt leczniczy Aknemycin, płyn na skórę może być stosowany przez kobiety w ciąży, ponieważ erytromycyna stosowana na skórę nie wchłania się do organizmu w ilościach znaczących. Wystąpienie działań niepożądanych u dziecka w okresie życia płodowego jest mało prawdopodobne. 

Karmienie piersią

Produkt leczniczy Aknemycin, płyn na skórę może być stosowany przez kobiety karmiące piersią. W celu uniknięcia doustnego przyjęcia erytromycyny przez niemowlę nie można dopuścić do kontaktu ust niemowlęcia z leczoną powierzchnią ciała.


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Leki przeciwtrądzikowe

    W tej kategorii znajdziesz leki stosowane w leczeniu trądziku w postaci leków doustnych (np. tabletki, kapsułki) oraz naskórnych (kremy, żele, maści itp.).


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Statystyki Aknemycin

Warto poinformować, że sprzedaż produktów w zestawie leki stosowane w dermatologii zmieniła się na przestrzeni poprzednich lat o 0.2%. Odnośnie grupy leki stosowane w dermatologii największą sprzedaż zanotowaliśmy w wymienionych województwach: opolskie, śląskie, wielkopolskie. Miesiąc z najniższą sprzedażą różni się od miesiąca z najwyższą sprzedażą o 100.12%.

Aknemycin - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Łódzkie, mazowieckie, śląskie to regiony, w których lek Aknemycin był wyszukiwany najczęściej. Miasta z największa liczbą wyszukiwań dla produktu Aknemycin to Poznań, Warszawa, Wrocław.

Wypada także dodać, że lek Aknemycin należy do grupy leki stosowane w dermatologii. Wymieniona kategoria znajduje się w 20% wyszukiwań na stronie KtoMaLek.pl. Z naszych danych wynika, że województwo mazowieckie to region, w którym najczęściej sięga się po leki stosowane w dermatologii. Pozostałe popularne leki z wspomnianej grupy to Aknemycin, Cusi Erythromycin 0,5% (WIĘCEJ).

W miesiącach luty, grudzień zauważyliśmy największe ilości wyszukań dla produktu Aknemycin. Najniższa ilość wyszukiwań dla tego produktu została przez nas zaobserwowana we wskazanych miesiącach luty, grudzień . Pomiędzy wskazanymi miesiącami różnica wynosi 72.50%.

Substancje czynne leku Aknemycin?

Lek zawiera wskazane substancje czynne: Erythromycinum - 1.28% opakowań z grupy leki stosowane w dermatologii zawiera ten składnik.

Jaka jest dostępność leku Aknemycin?

Mniejszość aptek korzystających z serwisu KtoMaLek.pl ma wymieniony lek obecnie w swojej ofercie. Jest więc lekiem trudno dostępnym na terenie Polski.

Czy Aknemycin jest lekiem refundowanym?

Aknemycin nie jest lekiem refundowanym.

Czy Aknemycin jest lekiem na receptę?

Aknemycin jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na stronie internetowej KtoMaLek.pl musisz wiedzieć, że przy odbiorze leku w aptece będziesz musiał mieć przy sobie receptę.


Aknemycin opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: