Zioła na zgagę - jakie najlepiej stosować?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-02-04 14:34
zioła na zgagę

Zioła na zgagę są nieprzecenionym remedium w walce ze zgagą, refluksem i nadkwasotą. Walka z tym wstydliwym problemem może być bardzo uciążliwa a sam problem dotyczy niemal połowy Polaków. Zioła stanowią nieinwazyjne wsparcie standardowej terapii a często stanowią jej podstawę. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie zioła na zgagę i nadkwasotę warto stosować to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zioła na zgagę - jakie zioła pomagają na zgagę?

Zioła na zgagę stanowić mogą podstawę terapii chorób układu pokarmowego. W poniższej tabeli przedstawiliśmy najczęściej stosowane zioła na zgagę.

Liść szałwii

 

Działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo

Ziele skrzypu  

Przyspiesza regenerację uszkodzonej błony śluzowej i usuwanie toksyn

Liść melisy 

Działa rozkurczowo na układ pokarmowy zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści do przełyku

Kłącze tataraku

 

Wspomaga trawienie i usuwanie zalegającej treści żołądkowej, wytwarza ochronną warstwę powlekającą błonę śluzową żołądka

Koszyczek rumianku

Przyspiesza trawienie ciężkostrawnych pokarmów, zapobiega nadkwasowości


Zioła na zgagę to jeden z najczęściej stosowanych sposobów na tą przypadłość. Wybór odpowiednich ziół, używanie ich regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, pomoże nam pozbyć się nieprzyjemnych objawów jak np. pieczenie w przełyku – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Zioła na zgagę – ranking TOP 3

TOP 3 ziół na zgagę:

 1. Refluxo Herbs
 2. Zielarnia Warmińska
 3. TianDe

Miejsce 1 – Refluxo Herbs

refluxo herbs

Zioła na zgagę RefluxoHerbs zajmują pierwsze miejsce w rankingu głównie ze względu na bogaty skład produktu. Produkt stosuje się w postaci naparów wypijanego po zaparzeniu. Te zioła na zgagę i nadkwasotę stosować należy dla najlepszego rezultatu dwa razy dziennie. Mieszanka ziół została wyselekcjowana przez specjalistów by stanowić nieprzecenione narzędzie w walce ze zgagą i innymi powszechnymi problemami żołądkowymi. Warto podkreślić, że wszystkie zioła będące składnikami Refluxo Herbs są pochodzenia polskiego. Składniki nie tylko neutralizują i przeciwdziałają problemom żołądkowym ale również wpływają na usuwanie toksyn z organizmu i regenerację układu pokarmowego. Te zioła są również preparatem bezpiecznym przy długotrwałym stosowaniu. Ponadto działają delikatnie rozkurczowo i relaksacyjnie na mięśniówkę układu pokarmowego. Pomagają również utrzymać prawidłowe pH żołądka.

RefluxoHerbs – kup na stronie producenta

Składniki:

 • Koszyczek rumianku – działa regenerująco na uszkodzenia błon śluzowych przełyku i żołądka,
 • Ziele skrzypu - przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu,
 • Kłącze tataraku – działa wspomagająco na błonę śluzową żołądka,
 • Liść szałwii – wykazuje działanie bakteriobójcze,
 • Liść melisy – działa relaksująco i rozluźniająco na układ pokarmowy.

Długo zastanawiałam się jakie zioła na zgagę będą dla mnie najlepsze. Ostatecznie zdecydowałam się na mieszankę Relfuxo Herbs, które działają regenerująco na błony śluzowe, co zmniejszyło dolegliwości bólowe ze strony układu pokarmowego - mówi Pani Agnieszka z Poznania

Zioła na zgagę Refluxo Herbs okazały się bardzo skuteczne w walce z moim problemem. Już po miesiącu systematycznego stosowania zauważyłem znaczną poprawę – mówi Pan Kamil z Krakowa

Miejsce 2 - Zielarnia Warmińska

zielarnia

Zioła na zgagę Zielarnia Warmińska docenione muszą być przede wszystkim za bogaty skład produktu. Tą mieszankę ziół stosuje się w formie naparu, który pić należy około 1,5 godziny po posiłku. Jest skuteczny w walce z problemami takimi, jak zgaga, refluks i nadkwasota ale również zaburzenia trawienia. Napar pomaga usprawnić pracę żołądka i przyspiesza jego funkcje trawienne, co ułatwia jego opróżnianie.

Miejsce 3 – TianDe

Tiande 2

Zioła na zgagę TianDe wykazują działanie osłaniające śluzówkę przewodu pokarmowego. Preparat poprawia perystaltykę jelit. Stosuje się go w formie naparu do picia. To skuteczne zioła na zgagę i nadkwasotę, pomagają w neutralizowaniu kwasów solnych i usuwaniu zalegającej treści pokarmowej. Głównym minusem jest skład preparatu, który z powodzeniem można by uzupełnić innymi synergicznie działającymi ziołami. Najbardziej zauważalny jest brak ziela skrzypu, melisy i kłącza tataraku.

Zioła na zgagę - podsumowanie

Zioła na zgagę są ogromną pomocą w zmaganiu z problemami pochodzącymi z układu trawiennego. Stanowią nieinwazyjne wsparcie w walce ze zgagą i refluksem (czytaj więcej: https://kredensziolowy.pl/ziola-na-zgage/ ). Chcąc stosować zioła na zgagę i nadkwasotę należy zawsze pamiętać jednak, że nie mogą stanowić one substytutu dla zróżnicowanej diety. Pozbywając się tego uciążliwego problemu nie można zapominać o prowadzeniu odpowiedniego stylu życia. Unikać należy alkoholu i produktów spożywczych niekorzystnych dla układu trawiennego jak np. tłuste potrawy. Zdecydowanie warto czerpać z darów natury, która oferuje szereg skutecznych ziół na zgagę.

FAQ

 1. Czy zioła na zgagę i nadkwasotę mają przeciwskazania?

Zioła na zgagę zazwyczaj są bezpieczne w stosowaniu. Uprzednio najbezpieczniej jest skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wybrać najlepszy preparat. Głównym przeciwskazaniem jest uczulenie na któryś ze składników, często również ciąża i karmienie piersią.

 1. Czy zioła na zgagę można stosować w ciąży?

Zioła na zgagę w ciąży stosować należy rozważnie i wyłącznie po konsultacji ze specjalistą np. lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem specjalizującym się w terapii ziołami. Wiele preparatów jest przeciwskazanych w ciąży lub przy karmieniu piersią.

 1. Zioła na zgagę stanowią filar leczenia ale co jeszcze można stosować?

Zioła na zgagę w bardzo wielu przypadkach stanowią solidny filar terapii. Nie można jednak zapominać o przestrzeganiu obostrzeń dietetycznych. Należy unikać tłustych potraw i ostrych przypraw, alkoholu i tytoniu.

 1. Czy na zgagę zioła można przyjmować z innymi lekami?

Chcąc stosować zioła na zgagę warto uprzednio zasięgnąć porady specjalisty. Lekarzowi prowadzącemu należy powiedzieć o wszystkich przyjmowanych preparatach i o tym, jakie zioła na zgagę chce wprowadzić się do terapii. Warto wspólnie z lekarzem ustalić, które będą najkorzystniejsze i niekolidujące z przyjmowanymi lekami.

Bibliografia

 1. Yarnell E., Abascal K., Herbs for Gastroesophageal Reflux Disease, Alternative and Complementary Therapies, 2011
 2. Aviv J., Kaufmann A. S., Wylecz refluks i zgagę prawidłową dietą, Białystok 2020
 3. Ożarowski A., Ziołolecznictwo, Warszawa 1980
 4. Van Thiel D. H., Gavaler J. S., Joshi S. N., Rajinder K.S., Heartburn of pregnancy, Gastroenterology, 1977
 5. Naliboff B. D.,  Mayer M.,  Fass R., Fitzgerald L., Chang L., Bolus R.,  Mayer E., The Effect of Life Stress on Symptoms of Heartburn, Psychosomatic Medicine, 2004

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów