Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Wszywka alkoholowa esperal Warszawa

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-07-27 10:28
wszywka alkoholowa esperal Warszawa

Czasem uzależnienia przychodzą nie wiadomo skąd i nie wiadomo kiedy. Przeważnie w momencie, kiedy dana osoba zauważa, że coś jest nie tak i nie może powstrzymać się od wypicia alkoholu, może być już za późno na działanie w pojedynkę i w grę może wchodzić wszywka alkoholowa.

Dla kogo wskazany jest esperal?

Podjęcie decyzji o skończeniu z nałogiem picia alkoholu jest bardzo ważną decyzją, która może skutkować zmianą życia na lepsze. Esperal wskazany jest dla osób, które samodzielnie nie są już w stanie poradzić sobie z chęcią picia. Niekiedy nawet nie jest to nawet wskazane, ponieważ osamotniona jednostka, która nie ma odpowiedniego wsparcia, bardzo szybko wróci do nałogu, bo niestety, nie wystarczy tu tylko silna wola, ale zastosowanie odpowiednich środków. Zaszycie alkoholowe zadziała w przypadku osób, które doskonale zdają sobie sprawę, że cykliczne przyjmowanie np. tabletek nie pomoże, ponieważ będą skutecznie omijać tę drogę terapii, ponieważ wystarczy po prostu jej nie wziąć. Wszywki alkoholowe mają jednak to do siebie, że osoba pijąca nie będzie mogła się jej pozbyć tak łatwo, ponieważ esperal będzie wszyty pod skórę. Można się go pozbyć tylko na własne życzenie.

Wszywka alkoholowa – Warszawa

Zabieg wykonany za pomocą esperalu polega na podskórnym umieszczeniu tabletki z substancją czynną – disulfiramem, który powoli będzie uwalniał się do organizmu. Działa on do 12 miesięcy, jednak wszystko zależy od organizmu, ponieważ czasem może działać o 4 miesiące krócej. Po umieszczeniu wszywki alkoholowej pod skórę pijący nie może sięgać po alkohol, ponieważ w reakcji w esperalem, może to prowadzić do opłakanych skutków, takich jak:
  • zaburzenie gospodarki elektrolitowej organizmu;
  • uszkodzeń wielonarządowych;
  • śmierci z powodu przedawkowania.
 
Mniej opłakanymi skutkami są:
  • zawroty i bóle głowy;
  • wymioty;
  • skoki ciśnienia;
  • duszności;
  • drgawki;
  • zaburzenia rytmu serca.
 
Każde z nich może pojawić się zaledwie po upływie 10 minut od przyjęcia alkoholu. A to, co powinno skuteczne odstraszyć osobę uzależnioną to fakt, że wszystkie te dolegliwości mogą nie ustąpić, nawet do 10 godzin po spożyciu. Nazywa się to inaczej reakcją disulfiramową. 

Co powoduje wszywka alkoholowa?

Zaszycie alkoholowe wywołuje niechęć i strach u osoby uzależnionej, przed sięgnięciem po alkohol. Wszystkie wymienione wyżej objawy mają być na tyle wstrętne, aby w momencie, kiedy pijący skosztuje alkoholu, już nigdy więcej po niego nie sięgnął. Wszywka alkoholowa ma motywować uzależnionego, a czasem nawet zmusić, aby nie pił. 
Przed samym zabiegiem nie można pić przez 24 h, ponieważ, gdyby zabieg odbył się wcześniej, uzależniona osoba mogłaby od razu poczuć skutki disulfiramu. Ważną informacją jest również to, że należy unikać nie tylko alkoholu butelkowanego, ale również takiego, który występuje w czekoladkach czy płynach do płukania jamy ustnej.

 

Czy stosowanie esperalu jest bezpieczne?

Dziś esperal jest używany pod nazwą swojej substancji czynnej – disulfiramu WZF, który na rynek powrócił w 2018 roku. Substancja ta nie jest zagrożeniem dla organizmu, jednak jej złe pożytkowanie, jak najbardziej. Jeśli osoba chora na alkoholizm, mimo podania esperalu, cały czas będzie chciała sięgać po alkohol, wówczas skutki mogą być opłakane. Występuje:
- bardzo szybka praca serca;
- potliwość;
- mocne zaczerwienienie na twarzy;
- ból głowy;
- duszności;
- lęki.
Oczywiście, jak w przypadku każdych innych leków i tu są pewne przeciwskazania, takie jak
problemy naczyniowo-sercowe czy marskość wątroby. Jeśli nie ma żadnych przeciwskazań, można spokojnie wykonać zaszycie alkoholowe. Esperal jest świetnym środkiem, który może być pierwszym krokiem do ratowania swojego życia. Wystarczy tylko odrobina silnej woli oraz wsparcia bliskich, aby osiągnąć sukces.

 

Esperal – czy warto?

Zawsze warto wziąć udział w walce z alkoholizmem, który niszczy życie. Początkowo osoba uzależniona może myśleć, że rezygnuje z jakiejś przyjemności, ale czy można tak nazywać coś, co skutecznie zatruwa życie pijącego, jak i jego rodziny? Esperal, jak i jego cena są warte tego, aby o siebie zawalczyć. Jeśli mamy wątpliwości, powinniśmy wówczas przeliczyć, ile miesięcznie kosztuje nałogowca alkohol. Wtedy nie będziemy mieli żadnych wątpliwości co do kosztów zabiegu. Wszywka alkoholowa to cena za zaniedbanie swojego zdrowia, którą warto ponieść, aby życie znów wróciło na właściwe tory. Dzięki niej pijący poczuje psychiczną barierę i będzie mógł ćwiczyć swoją silną wolę. Esperal działa długo i nie pozwoli na powtórne sięgnięcie po alkohol w obawie przed niechcianymi skutkami. Jego cena jest przystępna i absolutnie nieporównywalna z kosztem, jaki osoba chora ponosi podczas nałogu. Warto podczas terapii esperalem, skorzystać również z pomocy psychologa, który z pewnością ułatwi ten niełatwy czas dla osoby chcącej wyjść z alkoholowego nałogu.

Zaszycie alkoholowe – Warszawa

Jeśli została podjęta decyzja odnośnie wszycia esperalu, to wówczas najlepiej skierować swoje kroki do odpowiedniego miejsca, jakim jest gabinet chirurgiczny wszywka alkoholowa esperal Warszawa. Tu pod okiem specjalistów, zostanie przeprowadzony cały zabieg, w sposób bezbolesny, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego,  oraz profesjonalny. Ochrona pacjenta jest bardzo ważna, tak samo jak zapewnienie higienicznych warunków oraz bezpieczeństwa zdrowotnego. Nie należy martwić się, że wszywka będzie widoczna pod skórą, ponieważ specjalista dobierze takie miejsce, w którym esperal nie będzie widoczny, co spowoduje dodatkowy komfort i spokój wewnętrzny. Jeśli więc szukasz pomocy i odpowiedniego miejsca, w którym zostanie Ci ona udzielona, nie zwlekaj i nie pozwól sobie dalej marnować życia na używkę, która zabiera ze sobą wszystko co jest Ci najdroższe.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów