Soczewki jednodniowe — Idealny sposób na wygodne uprawianie sportu?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-11-03 13:05
Młoda kobieta w okularach korekcyjnych spogląda w stronę obiektywu.

Podczas noszenia okularów korekcyjnych nasz zakres ruchów jest zdecydowanie ograniczony. Możemy sobie nawet nie zdawać z tego sprawy, szczególnie jeśli nie uprawiamy sportu. Niemniej, każdy sportowiec z wadą wzroku wie, jak ważne jest wyposażenie się w odpowiednie soczewki kontaktowe, które umożliwią wykonywanie ćwiczeń i różnego rodzaju ruchów. Soczewki przydadzą się osobom ćwiczącym na siłowni, uprawiającym kolarstwo, kajakarstwo, czy też wspinaczkę.

Dlaczego akurat soczewki jednodniowe?

Jednorazowa wersja soczewek to idealny wybór jeśli chodzi o sportowców dlatego, że jest to niezwykle wygodna opcja. Każdą parę zakłada się tylko jeden raz, a następnie wyrzuca. Jeśli nie chcemy nosić szkieł kontaktowych codziennie, tylko w momencie uprawiania sportu, to możliwość jednorazowego korzystania z takiej pomocy przypadnie nam do gustu. Opcja ta sprawdzi się w szczególności w sytuacji gdy dużo podróżujemy, bierzemy udział w zawodach itp. Nie musimy wtedy w każde miejsce zabierać ze sobą dodatkowych elementów takich jak specjalny pojemnik i płyn do dezynfekcji. Pamiętajmy również, że bardzo często możemy nie mieć kompletnie czasu i możliwości na tak dokładną i wymagającą precyzji czynność jak mycie soczewek kontaktowych. Jednodniowa opcja sprawdzi się zatem osobom, które żyją intensywnie i w biegu i którym zawsze brakuje czasu.

Zalety uprawiania sportu w soczewkach jednodniowych

Wykonywanie czynności, które z dużym prawdopodobieństwem mogą zakończyć się upadkiem oprawek na ziemię, nie ma sensu. Nasz zakres ruchu w takiej sytuacji jest znacznie ograniczony, ponieważ uważamy na to, by okulary po prostu nie spadły. Jeśli natomiast decydujemy się je ściągnąć, to możemy mieć znacząco ograniczoną widoczność, co stanowi spory problem podczas uprawiania sportów, szczególnie tych bardziej niebezpiecznych. Dlatego tutaj niezbędnym i niezwykle skutecznym rozwiązaniem okazują się jednodniowe soczewki kontaktowe. Korzystając z soczewek, możemy wykonywać niemal każdą czynność, uważając jedynie na sporty wodne – w tym przypadku nie zaleca się używania soczewek, do których mogłaby dostać się woda, w wyniku czego mogłoby powstać zakażenie.

W jakich sportach sprawdzą się soczewki jednodniowe?

Z pewnością sportami, w których soczewki jednodniowe sprawdzą się świetnie to, np. ćwiczenia na siłowni, jazda na rowerze, rolkach czy deskorolce, bieganie, joga czy piłka nożna, ręczna czy koszykówka. Soczewki jednodniowe pozwalają także na wykonywanie sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka, narciarstwo, czy snowboarding. Pamiętajmy, że soczewki kontaktowe to nie tylko wygoda związana z zakresem ruchów, ale i z możliwością założenia na siebie dowolnego kasku czy gogli.

Wybierz życie bez ograniczeń i załóż soczewki kontaktowe

Do najbardziej uciążliwych mankamentów noszenia okularów podczas uprawiania sportu należy parowanie szkieł. Okulary mogą znacząco uniemożliwić nam ostre i wyraźne widzenie np. gdy biegamy i zaczyna padać deszcz. Zimą, gdy jesteśmy cieplej ubrani i mamy zasłonięte usta i nos, wydychana przez nas para może osadzać się na szkłach. Wystarczy wyobrazić sobie podobną sytuację podczas jeżdżenia na nartach. Soczewki jednodniowe to wygoda związana zarówno z szybkim jak i łatwym ściąganiem, ale i z codziennymi czynnościami, w tym także z uprawianiem wielu sportów.

Artykuł powstał we współpracy z https://e-soczewki.pl/

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów