Skuteczne leczenie uzależnień

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-07-05 14:10
Mężczyzna pod wypływem alkoholu, opiera głowę o blat stołu. Ręką trzyma butelkę z alkoholem.

Nadmierne spożywanie alkoholu może skutkować uzależnieniem, które obecnie określane jest jako choroba alkoholowa. Od lat profesjonalna terapia odwykowa pomaga w walce z uzależnieniem od alkoholu.

Uzależnienie od alkoholu - dlaczego terapia odwykowa to najlepsze wyjście?

Picie alkoholu w sposób nadmierny wykańcza osobę uzależnioną psychicznie i fizycznie. Z bardzo różnych powodów uciekamy w alkohol. Pijemy coraz więcej i więcej. Często bardzo długo nie dostrzegamy, że pogrążamy się coraz bardziej. Dopiero, kiedy sięgniemy dna, zauważamy potrzebę zmiany. Wtedy zaczynamy szukać pomocy. Terapia odwykowa to pomoc wyjściu na prostą. Jednak, aby naprawdę przestać pić, musimy tego szczerze chcieć i znaleźć w sobie bardzo dużo silnej woli i wytrwałości, żeby się udało.

Czym jest głód alkoholowy?

Jeszcze niedawno mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że niepohamowana ochota na spożycie alkoholu, jest jednym z podstawowych objawów choroby alkoholowej. Osoba będąca na głodzie alkoholowym zrobi wszystko, aby zdobyć alkohol. Inne objawy alkoholizmu to drżeń mięśni, problemy ze snem czy problemy z układem krążenia. W związku z dużą ilością spożywanego alkoholu, organizm człowieka jest wyniszczany stopniowo. Alkoholizm to nie tylko objawy fizyczne, ale i uzależnienie psychiczne. W wyniku długotrwałego picia tracimy kontrolę nad swoim życiem. Jednak do podjęcia leczenia potrzebny jest impuls i chęć podjęcia leczenia.

Leczenie uzależnienia - gdzie szukać pomocy?

Leczenie choroby alkoholowej wymaga wiele wysiłków ze strony sobą uzależnionej. Leczenie można podjąć w różnego typu ośrodkach, na terapii odwykowej czy w takich miejscach jak prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Specjalistyczny ośrodek leczenia uzależnień oferuje swoim pacjentom pełną opiekę w zakresie terapii odwykowej. Opieka ze strony lekarzy i psychologów pomaga osobie uzależnionej wyjść na prostą, choć jest to dopiero początek drogi do trzeźwości.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów