Sanatoria i uzdrowiska w Polsce – nowy serwis na MedMe.pl

2018-11-23 09:06
sanatoria i uzdrowiska w Polsce

Przewodnik po najpiękniejszych miejscowościach uzdrowiskowych w Polsce, poradnik kuracjusza, w którym dowiemy się jak otrzymać skierowanie do sanatorium, opis najważniejszych zabiegów leczniczych, a co najważniejsze baza prawie 300 obiektów sanatoryjnych w Polsce – tak wygląda najnowszy projekt realizowany na portalu medme.pl. Sanatoria i uzdrowiska w Polsce wystartował 17 października.

Serwis Sanatoria i Uzdrowiska w Polsce umożliwia wybór najlepszej placówki sanatoryjnej, dostarcza wiedzy o zabiegach leczniczych i procedurach, a także inspiruje do tego, żeby ciekawie spędzić czas wolny i wybrać się do uzdrowiska. Redakcja portalu MedMe.pl od początku roku pracowała nad największym w Polsce serwisem skupiającym placówki sanatoryjne i uzdrowiska w Polsce. Jego podstawą jest ponad 300 unikatowych opisów sanatoriów w Polsce, przewodnik po 50 miejscowościach uzdrowiskowych, a także kilkadziesiąt artykułów na temat oferowanych, w placówkach, zabiegów oraz porad odnośnie pobytu i wyboru sanatorium.

Sanatoria w Polsce

Czytelnicy, oprócz wizytówek 300 placówek i map dojazdu, znajdą w serwisie informacje na temat konkretnych zabiegów oferowanych przez placówki i dowiedzą się jaki jest ich profil leczniczy. Nie zabraknie dla nich też ważnych informacji tj. Wi-Fi, parking czy dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ranking placówek

Portal prowadzi także ranking najlepszych sanatoriów i uzdrowisk. Zestawienie tworzą sami pacjenci, za pomocą oceny placówki pod kątem różnych kryteriów, takich jak: lokalizacja i dojazd, baza noclegowa, personel, jakość leczenia, wyżywienie czy atrakcje dodatkowe.

- Chcemy dostarczyć Czytelnikom obiektywnych informacji o wszystkich placówkach, a także pokazać opinie kuracjuszy, którzy byli tam na turnusach. Opinie innych są dla nas niezwykle ważne. W taki sam sposób dokonujemy dziś wyboru restauracji, czy hotelu. Podobną funkcjonalność uruchamiamy w branży sanatoryjnej i jesteśmy przekonani, że spotka się ona z zainteresowaniem Czytelników – mówi mówi Joanna Barczykowska-Tchorzewska, redaktor naczelna portalu Medme.pl, - i dodaje, że ranking ma być wielowymiarowy. - Pokażemy najlepsze sanatoria w danym województwie, a także w wybranych kategoriach m.in. nad morzem, w górach, na nizinach.

Oferta serwisu kierowana jest nie tylko do pacjentów, ale też właścicieli sanatoriów czy uzdrowisk, którzy mogą dodać swoją placówkę do bazy, zamieścić galerię zdjęć, reklamę czy oferty specjalne, w serwisie skierowanym do ich grupy docelowej.

Uzdrowiska w Polsce

Dział został przygotowany w formie przewodnika po miejscowościach uzdrowiskowych. Dziennikarze portalu opisali nie tylko profil leczniczy uzdrowiska, ale też jego lokalizację, bogactwa naturalne takie jak wody lecznicze, zabytki i atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć. Pobyt w sanatorium coraz częściej oprócz leczenia przybiera formę urlopu, a pacjenci podczas pobytu chcą zwiedzić okolicę i poznać historię regionu.

- Dzięki funkcjonalności portalu Czytelnicy w łatwy sposób znajdą wszystkie sanatoria położone w danym uzdrowisku, czy województwie. Wiemy, że Czytelnicy coraz częściej poszukują sanatorium nie po profilu leczniczym, ale właśnie po lokalizacji. Szukają ośrodka w danym uzdrowisku, czy nad morzem lub w górach. Chcemy im w tym pomóc rekomendując najlepsze kierunki – mówi Joanna Barczykowska-Tchorzewska.

Zabiegi lecznicze i baza wiedzy

Staramy się cały czas „prowadzić czytelnika za rękę”, dlatego przygotowaliśmy opisy zabiegów oferowanych przez konkretne sanatoria. Seniorzy znajdą tu m.in. informacje tj.: przebieg zabiegu galwanizacji, zastosowanie lampy Bioptron, rodzaje masażu leczniczego i  wskazania do leczenia w kriokomorze. „Pomocną dłonią” jest też cykl artykułów poradnikowych, w których podpowiadamy m.in. jak zdobyć skierowanie do sanatorium i do jakiego lekarza się po nie wybrać, ile trwa oczekiwanie na wyjazd, co ze sobą zabrać w podróż oraz kto może liczyć na dofinansowanie wyjazdu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Portal został wyposażony w praktyczną wyszukiwarkę. Dzięki niej szukający będzie mógł znaleźć sanatorium nie tylko ze względu na lokalizację (województwo, dane uzdrowisko, z dostępem do morza, w górach, czy nad jeziorem), ale także ze względu na profil leczniczy, czy oferowane zabiegi.

Serwis jest dostępny pod adresem: https://sanatoria.medme.pl/


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów