Repelenty MUGGA - Sposób na Komary Tropikalne i Kleszcze

Artykuł sponsorowany

2019-01-31 10:10
repelenty na komary

Polacy coraz chętniej wybierają na miejsce swojego wypoczynku kraje tropikalne. Często zapominamy o tym, że w krajach położonych w gorących strefach klimatycznych ukąszenia owadów mogą być przyczyną występowania chorób pasożytniczych oraz zakażeń wirusowych. Do ciężkich chorób tropikalnych należą malaria, żółta gorączka czy gorączka denga.

Osoby wybierające się na wczasy do krajów tropikalnych powinny unikać ukąszeń owadów. Skutecznym sposobem ochrony przed insektami jest stosowanie środków owadobójczych i repelentów, odpowiednie zabezpieczenie miejsca noclegu oraz noszenie właściwej odzieży i obuwia. W krajach tropikalnych narażeni jesteśmy na ukąszenia komarów tropikalnych, które przenosić mogą groźne choroby takie jak: malaria, japońskie zapalenie mózgu, żółta febra, gorączka Zachodniego Nilu czy chikungunya. Równie groźne są także meszki i muchówki, które są odpowiedzialne za przenoszenie leiszmaniozy oraz onchocerkozy. Ukąszenia muchy tse-tse z kolei mogą wywołać śpiączkę afrykańską. W klimacie umiarkowanym jesteśmy głównie narażeni na ugryzienia kleszczy, które przenoszą boreliozę, riketsjozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu.

Skuteczną ochronę przed insektami zapewnią odpowiednio dobrane repelenty. Zwykle dostępne są w formie kremów, preparatów w sztyfcie, płynu lub aerozolu. Pamiętajmy, że środki należy nanosić na zdrową skórę odsłoniętych części ciała. Zawsze stosujmy się do instrukcji producenta podanej na etykiecie produktu. Przy wyborze repelentu kierujmy się nie tylko ceną, ale przede wszystkim składem preparatu oraz stężeniem substancji aktywnych. Odpowiednią ochronę przed ukąszeniami owadów w tropikach zapewni także prawidłowy ubiór- długie rękawy i nogawki, chusty z bawełny oraz ubranie, które zakrywa jak największą powierzchnię skóry.

repelenty mugga - sposób na kleszcze

Udowodniono, że N,N-dietylo-3-metylobenzamid (DEET) jest jedną z najefektywniejszych substancji odstraszającej owady. Najskuteczniejsze są repelenty o zawartości 30 - 50% DEET. Tego typu preparaty zapewniają kilkugodzinną ochronę przed ukąszeniami insektów i są zalecane osobom dorosłym, z wyjątkiem ciężarnych kobiet. Środki o niższej zawartości DEET doskonale sprawdzą się w ochronie dzieci i młodzieży. Przykładowym preparatem z DEET są produkty marki MUGGA.

MUGGA jest znanym i cenionym producentem preparatów przeciwko owadom takim jak komary czy kleszcze. Środki przeznaczone są dla osób spędzających czas na świeżym powietrzu, pracujących zawodowo w obszarach leśnych lub uprawiających sporty takie jak jeździectwo, bieganie czy kolarstwo. Zależnie od stopnia narażenia na ukąszenia, klimatu, w jakim przebywamy oraz wrażliwości skóry, możemy dopasować zawartość aktywnego składnika odstraszającego owady DEET. Osobom narażonym na ugryzienia, które przebywają długo na świeżym powietrzu, a szczególnie w klimacie tropikalnym, zalecane są preparaty o zawartości 30- 50% DEET, które gwarantują najdłuższą i najskuteczniejszą ochronę.

Osobom podróżującym do krajów położonych w strefie zwrotnikowej i podzwrotnikowej polecany jest szczególnie preparat MUGGA STRONG o zawartości 50% DEET (https://muggasklep.pl/mugga-spray-strong-50-deet-na-komary-i-kleszcze-p-5.html) w formie sprayu. Wygodne opakowanie umożliwia łatwą i szybką aplikację. Zmieści się bezproblemowo w torebce lub w plecaku podczas wędrówki bądź zwiedzania. Działa nawet do dziewięciu godzin po aplikacji w klimacie umiarkowanym oraz do ośmiu godzin w krajach strefy tropikalnej. Środek należy stosować raz dziennie. Dużą zaletą jest przyjemny zapach eukaliptusa. Preparat szybko się wchłania dzięki nietłustej konsystencji. Jego skuteczne działanie zostało udowodnione testami laboratoryjnymi, badaniami w terenie oraz międzynarodowymi nagrodami. Prosta aplikacja i skuteczne działanie sprawią, że będzie niezastąpionym dodatkiem w czasie urlopu czy wyjazdu. Doskonale chroni przed komarami tropikalnymi, kleszczami, kaczanami, a nawet przed roztoczami.

Wielu podróżników zabiera ze sobą także preparat MUGGA 50% DEET w formie mleczka (https://muggasklep.pl/mugga-mleczko-strong-roll-on-50-deet-na-komary-i-kleszcze-p-4.html). Dzięki wysokiej zawartości specjalnie dobranych olejków roślinnych oraz aktywnego składnika odstraszającego DEET, produkt sprawdzi się doskonale w klimacie tropikalnym chroniąc skutecznie przed ukąszeniami owadów i insektów. MUGGA chroni ciało nawet do dziesięciu godzin w tropikach. Preparat szybko się wchłania, ma nietłustą formułę i przyjemny zapach. Można zabrać go w podręczną torbę, do plecaka czy do kieszeni. Powyższe produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.

muggra spray

Repelenty należy stosować na odkryte części ciała, na suchą skórę. Aby skutecznie zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych warto zastosować środki z zawartością 30-50% DEET. Do twarzy można wykorzystać dodatkowo delikatniejszy preparat z substancją aktywną DEET np. MUGGA 9,5% DEET. A co zrobić w przypadku ukąszeń, które powstały przed użyciem repelentu? W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się zimne okłady ziołowe, specjalistyczne żele chłodzące bądź balsamy kojące.

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów