Ośrodek leczenia uzależnień - wsparcie w leczeniu alkoholizmu

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2019-11-06 09:07
alkoholizm

Alkoholizm jest ciężką chorobą, której leczenie jest długotrwałe i wymaga często współpracy nie tylko ze strony alkoholika, ale także całej jego rodziny. Uzależnienie działa destrukcyjnie na wszystkich dookoła, dlatego w celu jego pokonania ważne jest podjęcie radykalnych działań. Nieocenioną pomocą jest w tym przypadku ośrodek leczenia uzależnień, który skutecznie wspiera alkoholików w wychodzeniu z nałogu.

Do ośrodka leczenia uzależnień może zgłosić się każdy, kto boryka się z nałogiem alkoholizmu. Potrzeba ciągłego upijania się lub picia codziennie nawet mniejszych dawek alkoholu jest sygnałem, że popada się w destrukcyjne uzależnienie. Jak poradzić sobie z alkoholizmem? Jaką pomoc oferuje ośrodek leczenia uzależnień?

Ośrodek leczenia uzależnień oferuje kompleksową pomoc

W ośrodku leczenia uzależnień otrzymuje się pomoc zarówno w przypadku nałogowego picia od wielu lat, jak i w sytuacji, gdy problemy dopiero się pojawiły. Dzięki temu każdy alkoholik może zgłosić się po pomoc i uzyskać wsparcie najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Ośrodek leczenia uzależnień https://medjol.pl/ umożliwia pacjentom korzystanie z terapii grupowej i indywidualnej, polegającej na poszukiwaniu przyczyn picia. Terapia obejmuje również uczenie się nowych sposobów radzenia sobie z problemami, by możliwe stało się ich rozwiązywanie bez alkoholu.

Ośrodek leczenia uzależnień jest odpowiednim miejscem również dla osób, które zatruły się alkoholem. Detoks pozwala oczyścić organizm i przetrwać najtrudniejsze dni po odstawieniu używki. Specjaliści z ośrodka mają doświadczenie w pomaganiu osobom z delirium, napadami drgawek, a także z problemami psychicznymi. Dzięki odpowiedniemu wsparciu nałóg można rzucić nawet po kilkunastu latach codziennego upijania się.

Dyskretne leczenie alkoholizmu

Alkoholizm wciąż jest dla wielu osób tematem tabu, a o swoich zmaganiach nie mówią nikomu. Jeśli chce się dyskretnie walczyć z nałogiem alkoholowym, można zdecydować się na wszycie esperalu pod skórę. Jest to dość radykalna metoda, gdyż picie alkoholu z wszywką może zakończyć się śmiercią. Dla alkoholika często jest to jednak jedyna skuteczna motywacja, by odmówić sobie używki i zmienić swoje postępowanie. Esperal można zastosować nawet w domu pacjenta, umożliwiając mu uporanie się z uzależnieniem w dyskretny sposób. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które unikają pójścia do ośrodka leczenia uzależnień z powodu wykonywanego zawodu lub zajmowanej pozycji w lokalnej społeczności.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów