Odtrucie alkoholowe Wrocław - Wałbrzych - Legnica

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-03-09 08:59
Odtrucie alkoholowe Wrocław - Wałbrzych - Legnica

Odtrucie alkoholowe jest przeznaczone szczególnie dla osób, zmagających się z chorobą alkoholową, ale nie tylko. Skorzystać z odtrucia mogą również ci, tych, którym nadużycie alkoholu zdarzyło się po raz pierwszy. To właśnie dzięki zastosowaniu sprawdzonych metod odtruwania organizmu mamy pewność, że zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Odtrucie alkoholowe – co powinniśmy wiedzieć?

Odtrucie alkoholowe chociaż jest procesem długotrwały, jednak nieskomplikowanym. Przede wszystkim ze względu na specyfikę jego przeprowadzenia zalecane jest, aby został odbyty w warunkach terapeutycznych. Najlepiej w celu wykonania odtrucia alkoholowego udać się do specjalisty, który wskaże odpowiednią drogę terapii uzależnienia. Bezpieczne i sprawdzone odtrucie alkoholowe Wrocław, Wałbrzych, Legnica. Pacjent otrzymuje tutaj pełen pakiet opieki zawierający wysokiej jakości płyny wieloelektrolitowe, a także kroplówki witaminowe, leki rozluźniająco-uspokajające oraz przeciwwymiotne. Do wyłącznej dyspozycji pacjenta pozostaje również w pełni wykwalifikowany personel medyczny, który cały czas sprawuje nad nim opiekę. W naszym gabinecie pomagamy skutecznie zminimalizować przykre objawy długotrwałego spożywania alkoholu.

Jeśli jesteś nowicjuszem w całym tym procesie trzeźwości i przeraża Cię myśl, że masz już nigdy więcej nie pić, nie przejmuj się - to zupełnie normalne.

Wyróżniamy 6 typów alkoholizmu:

  • Alfa – umiarkowane i kontrolowane spożywanie alkoholu, które ma na celu poprawienie samopoczucia,
  • Beta – nadmierne spożywanie alkoholu, które wywołuje poważne szkody w organizmie,
  • Gamma – niekontrolowane picie alkoholu, powodujące zmianę osobowości,
  • Delta – występujące objawy abstynenckie, które nie pozwalają utrzymać trzeźwości,
  • Epsilon – intensywne upijanie się alkoholem osób żyjących w abstynencji,
  • Zeta – używanie pod wpływem alkoholu przemocy wobec innych.

Pamiętajmy, że alkoholizm możliwy jest do zatrzymania w każdej fazie, bez względu na typ.

Jak długo trzeba czekać na odtruwanie organizmu?

Zdrowie pacjenta jest dla nas najważniejsze. Specjalistyczne usługi oferujemy Klientom z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha oraz okolic – przekonaj się, że możesz pokonać chorobę. W naszym gabinecie pomagamy tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 571 062 248.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Każdy człowiek przechodzi proces odtrucia w indywidualnym dla siebie tempie. Uzależnione jest to przede wszystkim od poziomu uzależnienia organizmu. Im bardziej człowiek jest uzależniony, tym dłużej będzie trwał proces detoksykacji. Powrót do tzw. normalnego życia czasami może zająć nawet kilka miesięcy, jednak zdecydowanie warto go poświęcić, żeby wrócić na właściwie tory i zacząć swoje życie od nowa w trzeźwości. Korzyści z życia w trzeźwości jest wiele. Przede wszystkim zostaje uwolniona ogromna ilość energii życiowej którą do tej pory organizm zużywał na destrukcyjną relację z alkoholem. Uwolnienie tej życiodajnej siły, dzięki odwykowi alkoholowemu, daje nam poczucie powrotu do normalnego życia wolnego od nałogu.

Czym jest detoks alkoholowy i dla kogo jest przeznaczony?

Detoks alkoholowy przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które długotrwale nadużywają alkoholu. Pozwala on na łagodne przejście tzw. Alkoholowego Zespołu Odstawiennego. Zespół ten objawia się następującymi skutkami ubocznymi, jak:

  • drżenie rąk, 
  • bóle oraz zawroty głowy. 

To właśnie przez te nieprzyjemne objawy tak wielu osobom, które są uzależnione od alkoholu bardzo trudno jest rzucić ten zgubny nałóg. Całościowy detoks organizmu a także prawidłowe jego nawodnienie sprawia, że możemy poczuć się dużo lepiej, nawet jeżeli ciąg alkoholowy trwa długo. AZA często stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Dlatego też terapię alkoholową zawsze rozpoczyna się od detoksykacji alkoholowej, czyli innymi słowy od odtrucia organizmu z alkoholu. Detoks alkoholowy lub inaczej odtrucie alkoholowe jest przełomowym, znakomitym sposobem na szybkie przeprowadzenie pacjenta przez dolegliwości związane z alkoholowym zespołem abstynencyjnym.

Kto przeprowadza zabieg?

Zabieg detoksu alkoholowego przeprowadzany jest przez zaznajomionych z tematem ratowników medycznych, którzy zawsze po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu podają odpowiednie ilości tzw. soli fizjologicznej oraz glukozy. Mają one na celu sprawić, że organizm szybciej się nawodni, a osoba po ciągu alkoholowym nabierze sił. Podanie soli fizjologicznej dożylnie powoduje, że nasz organizm może w sposób skuteczny wyrównać poziom jonów i minerałów. Przez to nie są odczuwane, choćby nieprzyjemne skurcze mięśni. W wielu przypadkach podczas detoksu alkoholowego, podawane są także witaminy i minerały w odpowiednich dawkach. Pozwala to na nieco szybsze uporanie się z tzw. głodem alkoholowym i towarzyszącymi mu objawami. W przypadku długich ciągów alkoholowych, stosowane są też różnego rodzaju leki przeciwbólowe czy też uspokajające, które pozwolą na efektywne odtrucie organizmu z nadmiaru toksyn. Jeśli potrzebujesz niezwłocznego odtrucia organizmu, na terenie województwa dolnośląskiego, wejdź na stronę https://odtruwaniewroclaw.pl/. Nasz doświadczony zespół z Wrocławia wybiera optymalną dawkę dla pacjenta na podstawie wywiadu medycznego. Specjaliści przeprowadzają wysokiej jakości odtrucie alkoholowe.

Korzyści z odtrucia alkoholowego

Detoks alkoholowy jest konieczny w przypadku rozpoczęcia walki z uzależnieniem od alkoholu. Jest to pierwszy krok do zachowania trzeźwości, ale nie tylko ponieważ odtrucie alkoholowe pomaga w stosunkowo szybkim powrocie do równowagi organizmu, lecz także sprawia, że można znacznie łatwiej rozpocząć terapię z psychologiem, bez uciążliwego głodu alkoholowego. Alkohol etylowy jest bardzo szkodliwą substancją dla organizmu człowieka, szczególnie jeżeli spożywany jest w nieumiarkowanych ilościach. Często nadużywanie alkoholu prowadzi do zniszczenia wątroby, która pomaga w jego metabolizowaniu. Może uszkodzić również układ nerwowy oraz pokarmowy. W trakcie detoksu usuwane są również toksyny, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie oraz wszystkie narządy w organizmie. Dzięki skutecznemu detoksowi zachowana zostanie równowaga elektrolitowa, a także wątroba będzie mogła szybciej się zregenerować, by dalej pełnić swoje funkcje.

Oferujemy zabieg odtrucia alkoholowego polegający na podaniu odpowiednich kroplówek. Po nim można także wszyć wszywkę alkoholową Esperal. Detoks alkoholowy prowadzony na terenie Wrocławia jest przeprowadzany przez ratownika z wiedzą oraz dużym doświadczeniem zawodowym. Dodatkowo przez cały czas zabiegu monitorowany jest stan zdrowia pacjenta. Zapewniamy profesjonalną opiekę doświadczonej kadry. 100% bezpieczeństwa i anonimowości. Z detoksu mogą również skorzystać te osoby, które jednorazowo przesadziły z ilością spożytej substancji. Dbamy o stopniowy powrót do właściwej formy psychicznej i fizycznej naszych Pacjentów. Czas wizyty dopasowujemy indywidualne do potrzeb naszych Pacjentów. 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów