Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Odtrucie alkoholowe Warszawa

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2021-03-01 11:28
odtrucie alkoholowe warszawa

Światowa Organizacja Zdrowia (w skrócie: WHO) uznała nadmierne spożywanie alkoholu za chorobę. W ten sposób alkoholizm uzyskał swój własny numer w światowej, ogólnie obowiązującej klasyfikacji chorób oraz schorzeń. Chorobę alkoholową definiuje się jako mocne uzależnienie, zarówno sfery psychicznej, jak i fizycznej, od alkoholu etylowego, którego działaniem jest wywieranie negatywnego wpływu na działanie układu nerwowego.

Rozwój alkoholizmu zależy jest od kilku czynników:

 • Uwarunkowania genetyczne,
 • Czynniki środowiskowe lub socjalne,
 • Indywidualne czynniki psychologiczne.

Nieumiarkowane spożywanie substancji alkoholowych wywiera na osobie chorej oraz na jej najbliższe środowisko negatywny wpływ. Przykładowo, alkohol może wywoływać zachowania agresywne, w destrukcyjny sposób oddziaływać na pracę mózgu oraz jego strukturę biologiczną, a także wywiera negatywny wpływ na sposób oraz tempo podejmowania decyzji (przez co są one bardzo często nieświadome), a także obniża czas reakcji danej osoby. Dodatkowo u osób nadużywających alkoholu może wystąpić alkoholowe stłuszczenie wątroby, a nawet jej marskość. Mogą również wystąpić upośledzenia pracy trzustki i nerek. Innymi skutkami długotrwałego i nadmiernego spożywania napojów alkoholowych mogą być: otępienie, brak logicznego myślenia oraz nielogiczne postępowanie, powstanie chorób psychicznych, takich jak np. zespół anestetycznego Korsakova.

Sposób funkcjonowania osoby, która jest uzależniona od alkoholu posiada również podłoże środowiskowe – zaczynają słabnąć więzy rodzinne, sytuacja materialna rodziny ulega znacznemu pogorszeniu. W ten sposób alkoholizm nie jest jedynie uzależnieniem konkretnej jednostki, ale choroba dotyka całej rodziny.

Z tego powodu można przyjąć, że największe zagrożenie wynikające z nadmiernego spożywania alkoholu jest wywieranie poprzez związki chemiczne negatywnego wpływu na stan zarówno psychiczny jak i fizyczny, wywołując w ten sposób chorobę alkoholową. Choroba alkoholowa według WHO jest chorobą postępującą oraz śmiertelną.

Co warto wiedzieć o odtruciu alkoholowym?

Skład alkoholu to różnego rodzaju toksyny oraz inne szkodliwe substancje prowadzące do stałego wycieńczenia organizmu, zmian zachowania oraz sposobu myślenia danej osoby, co wywiera bezpośredni i stały wpływ na psychikę osoby uzależnionej. Stałe obcowanie z napojami alkoholowymi pozbawia ciało człowieka witamin, soli mineralnych, zaburzona zostaje gospodarka jonowo-elektrolitowa. W momencie raptownego odstawienia alkoholu przez osobę uzależnioną można zaobserwować wystąpienie tzw. głodu alkoholowego, czyli szeregu przykrych dolegliwości, wśród których najczęściej występowane to: rozdrażnienie, złość, odczucie łaknienia, które w konsekwencji prowadzą do silnej i trudnej do opanowania ochoty sięgnięcia po kieliszek. W takim przypadku powinno zastosować się odtrucie alkoholowe Warszawa, które jest jedną z metod walki z uzależnieniem.

Odtrucie alkoholowe z pomocą fachowca

Podjęcie się odtrucia alkoholowego przy silnej woli pacjenta oraz jego pozytywnym nastawieniu może uratować życie danej osobie oraz wyplątać ją z sideł nałogu. Ważne, aby dana osoba skorzystała z fachowej opieki specjalistów zajmujących się profilaktyką i zwalczaniem uzależnień. Taka osoba zna skuteczne sposoby reagowania w określonych sytuacjach. Samodzielnie wykonywane kroki przez jednostkę mogą okazać się nieskuteczne, co może jedynie zniechęcać do walki z nałogiem. Na początku przeprowadza się z klientem wywiad, gdzie zostanie podstawiona diagnoza stopnia jego uzależnienia. Jest to ważne z kilku powodów: po pierwsze, aby uświadomić pacjenta o skali jego problemu, po drugie, eliminuje się ryzyko wyrządzenia pacjentowi krzywdy, np. poprzez nieodpowiednią dawkę leków oraz suplementów, które zaleca się, aby przyjmował uzależniony. Każdy przypadek pacjenta jest inny, uwarunkowany różnymi czynnikami. Należy brać pod uwagę to, że jedne sposoby i dawki zadziałają na jedną osobę, na inne osoby już niekoniecznie. Odtrucie alkoholowe w Warszawie nie jest drogim zabiegiem – cena to 499,99 za pojedynczy zabieg.

Czym jest detoks? Na czym to dokładnie polega?

Odtrucie organizmu nazywane jest detoksem. Jest on procesem pozwalającym na samoistne wydalenie z krwioobiegu resztek toksyn oraz śladów alkoholowych. W celu przywracania przywrócenia homeostazy organizmu, poprzez detoks pacjentowi podaje się dożylnie minerały, witaminy (szczególne znaczenie mają witaminy z grupy B) oraz elektrolity.

Za pomocą detoksu u pacjenta łagodniej odbywa się przerwanie ciągu alkoholowego. Minimalizuje się odczuwanie negatywnych skutków psychicznych i fizycznych uzależnienia. Detoksykacja uzupełnia poziom płynów w organizmie, m.in. podaje się witaminę B1, magnez oraz potas. W ten sposób pacjent odczuwa poprawę swojej formy oraz samopoczucia, jest przygotowany do podjęcia dalszej terapii uzależnienia. Warto zaznaczyć, że lekarze na bieżąco monitorują stan morfologii krwi pacjenta, przeprowadzając badania kliniczne i testy umożliwiające kontrolę pozostałości szkodliwych substancji w organizmie.

Zespół abstynencyjny – co warto o nim wiedzieć?

Osoby nadużywające alkoholu przez długi czas charakteryzują się występowaniem u nich zmian upośledzających procesy metaboliczne. W momencie nagłego i całkowitego odstawienia substancji alkoholowej pojawiają się nieprzyjemne dla pacjenta objawy sfery fizycznej oraz psychicznej.

W fazie pierwszej występują:

 • Biegunki,
 • Bóle głowy oraz mięśni,
 • Zimne poty,
 • Nudności oraz wymioty.

W fazie drugiej dołączają symptomy psychiczne:

 • Majaki alkoholowe, inaczej zwane omamami,
 • Rozdrażnienie,
 • Napady lęku oraz agresji,
 • Zaburzenia snu oraz rytmu dobowego,

Kto powinien skorzystać z odtrucia alkoholowego?

Z możliwości odbycia detoksu powinny skorzystać przede wszystkim osoby, które zauważyły u siebie objawy zespołu abstynencyjnego jako reakcji organizmu na występujące ciągi alkoholowe. W przypadku tak silnego uzależnienia samodzielna walka z chorobą nie przynosi efektów. Odtrucie organizmu przygotowuje pacjenta do dalszego odbywania terapii poprzez przywrócenie równowagi organizmu.

Co dalej po detoksie?

Przede wszystkim należy pamiętać, że odbycie detoksu nie jest gwarantem pokonania uzależnienia alkoholowego. Jego celem jest przede wszystkim wzmocnienie organizmu, minimalizacja skutków odstawienia napojów alkoholowych, a także ogólne przygotowanie danej osoby do podjęcia specjalistycznego leczenia uzależnienia. Po odtruciu, aby zwiększyć szansę wyzbycia się nałogu, pacjent powinien udać się na dalszą terapię, która wyposaży go w sposoby oraz narzędzia dalszego trwania w abstynencji.

Przeciwskazania do wszywki

Niestety nie każda osoba nadużywająca alkoholu może się „zaszyć”. Chociaż zabieg ten jest stosunkowo bezpieczny, są pewne przeciwskazania do wszycia Esperalu. Najważniejsze z nich to rozmaite choroby układu krążenia, ale też układu nerwowego oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Jeżeli alkoholik ma chorobę wątroby czy chociażby zaburzenia psychiczne również zabieg ten nie jest wskazany. Oczywiście do zabiegu także nie zakwalifikują się osoby, które pozostają w stanie upojenia alkoholowego. Alkoholik musi być trzeźwy przynajmniej przez 48 godzin poprzedzających zabieg.

Więcej informacji na temat odtrucia alkoholowego Warszawa znajdziesz na stronie internetowej https://odtruwaniewarszawa.pl/.

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów