Odtrucie alkoholowe Katowice – detoks alkoholowy Katowice

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-10-18 15:45
Pielęgniarka poprawia kroplówkę na stojaku.

Co to jest odtrucie alkoholowe? Zbawienny wpływ witamin, minerałów i elektrolitów na samopoczucie Pacjenta.

Alkoholizm jest podstępną chorobą, ponieważ bardzo ciężko jasno określić, od jakiego momentu można mówić, że jest to już uzależnienie, a nie okazjonalne picie. Pomimo powszechnego przekonania osoba uzależniona od alkoholu to nie tylko przysłowiowy pijak, którego często możemy spotkać przy osiedlowym sklepie o każdej porze dnia. Z chorobą alkoholową zmagają się również ludzie bardzo dobrzy sytuowani, z dobrą pracą, o których tak naprawdę na pierwszy rzut oka nie powiedziałoby się, że akurat te osoby mają jakiś problem z nadużywaniem alkoholu. 

Czym jest odtrucie alkoholowe?

Współcześnie medycyna opracowała farmakologiczne metody walki z zatruciem alkoholowym, cechujące się dużą skutecznością. Dobrym pomysłem jest w tej sytuacji odtruwanie alkoholowe. Odtruwanie ma formę kroplówek, zawierających rozpuszczone składniki odżywcze, mające na celu oczyszczenie organizmu. Proces ten przynosi ulgę w dość krótkim czasie.

Jeszcze jakiś czas temu proces jakim jest odtrucie alkoholowe Katowice kojarzony był głównie ze środkami, które zajmują się odwykiem i terapią uzależnień. Warto podkreślić, że a odtrucie alkoholowe to nie detoks. Detoks jest znacznie dłuższym i poważniejszym procesem niż odtrucie. Przebiega najczęściej kilka dni, natomiast odtrucie pomaga postawić na nogi Pacjenta zaledwie w kilka godzin. Obecnie można skorzystać z procesu odtruwania alkoholowego w specjalistycznych prywatnych gabinetach, które zapewniają wysoki poziom usług, bezpieczeństwa i opiekę medyczną. Jednym z takich gabinetów, w którym można odbyć odtruwanie jest https://odtruwaniekatowice.pl/

Zalety odtruwania alkoholowego

Proces jakim jest odtruwanie alkoholowe ma bardzo dużo zalet. Jest to przede wszystkim specyficzna forma podawania substancji odżywczych Pacjentowi bezpośrednio do krwioobiegu, dzięki czemu nie wchłaniają się one przez układ pokarmowy, co w znaczny sposób rozciągnęłoby całościowy proces powrotu alkoholika do lepszej kondycji zdrowotnej 
i samopoczucia. Pacjent w sposób natychmiastowy odczuwa działanie kroplówki podawanej dożylnie, a pierwsze efekty wlewu pojawiają się już po kilku minutach od podania witamin.

Odtruwanie alkoholowe – na czym polega ten proces?

Podstawowe cele odtruwania alkoholowego to:

 • umożliwienie alkoholikowi przerwania ciągu alkoholowego,
 • odtrucie organizmu osoby uzależnionej z wszelkich toksyn i przywrócenie równowagi biochemicznej organizmu Pacjenta,
 • pomoc w osiągnięciu w późniejszym czasie trzeźwości oraz podjęciu bardzo ważnej decyzji o leczeniu uzależnienia.

Jak przebiega procedura odtruwania alkoholowego?

Odtruwanie alkoholowe jest procesem dość prostym, szybkim i co najważniejsze całkowicie bezbolesnym. Na samym początku całościowego procesu lekarz wykonujący odtrucie odbywa wywiad medyczny z Pacjentem. Jest to istotna kwestia, ponieważ po tej rozmowie można dobrać indywidualnie pod daną osobę mieszanki aktywnych związków, tak, żeby całkowicie wyeliminować ryzyko interakcji z przyjmowanymi lekami przez Pacjenta. Po wywiadzie i wykluczeniu ewentualnych przeciwskazań do zabiegu lekarz odkaża skórę Pacjenta w miejscu, gdzie będzie zakładana kroplówka i wykonuje wkłucie dożylne. Podczas zabiegu odtruwania alkoholowego bardzo istotne jest zachowanie sterylności, aby zabieg był w 100% bezpieczny. Pacjent wykonujący odtruwanie w https://odtruwaniekatowice.pl/ nie musi się martwić o uszkodzenie naczyń krwionośnych, ponieważ całą procedurę wykonują doświadczeni medycy dbając o bezpieczeństwo na każdym etapie odtruwania. 

Odtrucie alkoholowe – co wchodzi w skład kroplówki?

W skład wlewu podawanego dożylnie wchodzi zawsze sól fizjologiczna w której rozpuszczone zostają wszystkie pozostałe składniki, takie jak chociażby: sole mineralne, elektrolity, witaminy (B i C), koenzym Q10 oraz ornityna. Dodatkowo (jeżeli zachodzi taka potrzeba_ podawane są również substancje mające na celu zwalczenie wolnych rodników, przyspieszające regenerację i oczyszczające wątrobę z toksyn. Lekarz najczęściej podje również leki o działaniu nasennym, uspokajającym, antydepresyjnym i przeciwbólowym.

Odtruwanie alkoholowe pozwala na zmniejszenie objawów zespołu abstynencyjnego

Odtruwanie alkoholowe jest procesem, któremu poddaje się nie tylko zatrucie alkoholowe i kaca, lecz jest to też jest to skuteczna forma przerywania ciągów alkoholowych, a także zespołu abstynencyjnego. Zespół abstynencyjny może objawiać się:

 • znacznym wzrostem temperatury ciała, 
 • nadpotliwością, 
 • trudnościami w zasypianiu, 
 • drażliwością, 
 • lecz również zagrażającym życiu napadom drgawkowym. 

Tego rodzaju dolegliwości występują w przypadku alkoholików, u których nagle i w sposób gwałtowny odstawiono napoje alkoholowe lub zmniejszono znacznie ich spożywanie. Sam przebieg zespołu abstynencyjnego jest bardzo zbliżony w odczuciach do kaca. Ogólny zły stan uzależnionego wielokrotnie spowodowało, że osoba uzależniona musi sięgnąć po następną dawkę napojów wysokoprocentowych, przez co narażona jest na rozgoryczenie związane 
z niepowodzeniem wychodzenia z uzależnienia, które prowadzi na własną rękę. Z tego powodu tak istotne jest podejmowanie wszelkich prób wyjścia z nałogu alkoholowego przede wszystkim przy pomocy specjalistów. Pierwszym krokiem leczenia alkoholizmu może być odtrucie alkoholowe, następnie można zastosować terapię awersyjną: wszywkę alkoholową Esperal aby w późniejszym czasie zastosować kompleksowe leczenie alkoholizmu połączone z terapią psychologiczno-behawioralną.

Czy odtruwanie alkoholowe jest bezpieczne?

Aby odtruwanie alkoholowe było bezpieczne, należy upewnić się, że jest ono wykonywane przez specjalistów w tej dziedzinie:

W naszym gabinecie, znajdującym się na terenie Katowice, Pacjent:

 • przez całą procedurę odtruwania alkoholowego jest pod stałą kontrolą i opieką lekarzy,
 • ma pewność indywidualnie dobranego składu kroplówki,
 • osoby zgłaszające się na odtrucie mają gwarancję sterylności oraz zachowania zasad higieny, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa,
 • zgłaszający się na zabieg nie musi się martwić przerwaniem ciągłości naskórka, wlewy wykonywane są przez specjalistów z doświadczeniem,
 • osoba uzależniona może być pewna, że będąc pod opieką naszych lekarzy nie dojdzie do zakażeń, stanów zapalnych, ani do uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Nasz prywatny gabinet daje możliwość wykonania odtruwania alkoholowego na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest wykonanie odtruwania alkoholowego stacjonarnie - w gabinecie, drugim sposobem – jest wykonanie odtruwania alkoholowego w domu Pacjenta. Zapewniamy pełną dyskrecję oraz dojazd do domu Klienta. Wystarczy skontaktować się z naszą infolinią, żeby specjalista wraz z kroplówką przyjechał pod wskazany adres. W celu uzyskania więcej informacji, zapraszamy na naszą stronę internetową: https://odtruwaniekatowice.pl/

Jeżeli dostrzegasz u siebie problem nadużywania alkoholu, lub też dość często doświadczasz zatrucia etanolem, nie ma na co czekać, tylko trzeba natychmiastowo działać. 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów