Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Najnowsza szczoteczka magnetyczna Oral-B iO – zalety i opinie

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-10-06 12:49
uśmiechnięta kobieta trzymająca szczoteczkę magnetyczną Oral-B iO

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne uznało magnetyczną szczoteczkę od Oral-B za numer 1 wśród szczoteczek. Innowacyjna magnetyczna technologia to prawdziwy przełom w higienie jamy ustnej, który zmienia oblicze codziennego szczotkowania zębów. Od teraz, ta monotonna czynność, może stać się przyjemniejsza dzięki inteligentnej szczoteczce Oral-B iO. Dowiedz się, jak działa szczoteczka magnetyczna i dlaczego warto z niej korzystać.

Szczoteczka magnetyczna – co to jest i jak działa?

W swoim najnowszym modelu szczoteczki marka Oral-B wykorzystała sprawdzoną już we wcześniejszych modelach okrągłą główkę i połączyła ją z innowacyjną technologią magnetyczną. Powstała szczoteczka, która niezwykle precyzyjnie, a jednocześnie bardzo delikatnie oczyszcza powierzchnie zębów i przestrzenie międzyzębowe. W magnetycznej szczoteczce Oral-B iO wykorzystano liniowy napęd magnetyczny przenoszący energię na końcówki każdego włókna i wytwarzający w ten sposób mikrowibracje. Delikatne wibracje są ciche, a przy tym bardzo dokładnie rozbijają płytkę bakteryjną. Dodatkowe ruchy oscylacyjno-rotacyjne-pulsacyjne wymiatają płytkę, gruntownie oczyszczając zęby szczególnie przy linii dziąseł. 

Okrągła główka z łatwością dociera nawet w trudno dostępne miejsca, a dzięki swojemu kształtowi bez problemu otacza każdą powierzchnię zęba. Używanie szczoteczki magnetycznej okazuje się efektywniejsze dla czystości jamy ustnej, niż stosowanie szczoteczki sonicznej czy manualnej o podłużnym kształcie główki. Ze względu na swój prostokątny kształt, główki szczoteczki sonicznej nie można precyzyjnie przyłożyć do każdej powierzchni zęba. Jest to utrudnione na łukach po wewnętrznej stronie zębów. Szczoteczka Oral-B iO dzięki liniowemu napędowi magnetycznemu i okrągłej główce usuwa 100% więcej płytki nazębnej w porównaniu ze szczoteczką manualną. W ciągu tygodnia szczoteczka sprawia, że dziąsła są zdrowsze a uśmiech pełny blasku.
 

Najlepsza szczoteczka magnetyczna Oral-B iO

Seria iO to 4 modele szczoteczek – iO™6, iO™7, iO™8 i najbardziej zaawansowany Oral-B iO™9. Podstawowa wersja szczoteczki magnetycznej, czyli Oral-B iO™6 ma interaktywny, wyświetlacz OLED. Tak, jak i w innych modelach wykorzystano tu sztuczną inteligencję, żeby szczoteczka mogła monitorować postępy w czyszczeniu jamy ustnej. Po połączeniu z aplikacją szczoteczka przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o tym, którą kwadrę jamy ustnej i który ząb właśnie czyścisz i czy nie robisz tego zbyt mocno. Podobnie jak i model Oral-B iO™7, iO™8 i iO™9 i ten wyposażono w wizualny czujnik siły nacisku. Dlaczego ten czujnik jest tak istotny? Dociskanie główki szczoteczki do powierzchni zębów z odpowiednią siłą daje optymalne rezultaty szczotkowania i nie podrażnia dziąseł. Kiedy myjesz zęby jednym z modeli Oral-B iO, czujnik świeci na czerwono przy zbyt mocnym docisku. Zielony kolor diody to znak, że przykładasz odpowiednią siłę. Czujnik w kolorze neutralnym, czyli tym, który ustawiłeś podczas pierwszej konfiguracji szczoteczki sygnalizuje, że docisk jest niewystarczająco mocny. Oral-B iO™7 umożliwia czyszczenie zębów w jednym z 5 trybów czyszczenia. Możesz zatem wybrać tryb dokładnego doczyszczania, wybielania lub pielęgnacji dziąseł, żeby jeszcze lepiej zadbać o czystość i zdrowie swojej jamy ustnej. 

kobieta myje zęby szczoteczką Oral-B iO

Najbardziej zaawansowana szczoteczka magnetyczna od Oral-B, czyli iO™9 ma wbudowanych 7 inteligentnych trybów szczotkowania oraz system monitorowania zębów 3D. Szczoteczka śledzi oczyszczanie w 16 strefach jamy ustnej – monitoruje doczyszczanie zębów od strony policzków, powierzchni żujących, podniebienia i wargi. Aplikacja telefoniczna pokazuje, które strefy zostały już dobrze wyczyszczone, a które wymagają jeszcze dokładniejszego szczotkowania.

Inteligentna szczoteczka do zębów Oral-B iO

Gama produktów Oral-B obejmuje wiele różnych modeli szczoteczek, w tym szczoteczki 3D (ORP), szczoteczki soniczne i najbardziej zaawansowane – szczoteczki magnetyczne. Te ostatnie wykorzystują innowacyjną technologię, którą po raz pierwszy wprowadziła na rynek marka Oral-B. Szczoteczki magnetyczne nie mają sobie równych. Wszystkie modele wyposażono w liniowy napęd magnetyczny przekazujący całą energię na końcówki włókien i wprawiający je w mikrowibracje. To właśnie te delikatne, ciche, ale bardzo skuteczne wibracje sprawiają, że szczoteczki z technologią magnetyczną zapewniają niezwykłe efekty czyszczenia jamy ustnej. 

Do tej pory najbardziej zaawansowane modele od Oral-B, czyli szczoteczki z serii Genius korzystały z 3 rodzajów ruchów. Połączenie ruchów oscylacyjnych z rotacyjnymi i pulsacyjnymi również zapewnia dobrą jakość mycia zębów, jednak nie jest jeszcze tak doskonałe jak technologia magnetyczna. Mikrowibracje rozbijają płytkę bakteryjną, a ruchy oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne oczyszczają z niej powierzchnię zębów.
 


Szczoteczka magnetyczna wyposażona jest w okrągłą główkę, którą uważa się za najbardziej skuteczną w doczyszczaniu zębów. W przeciwieństwie do główki podłużnej o prostokątnym kształcie znajdującej się w szczoteczkach sonicznych i manualnych, główka okrągła otacza ząb z każdej strony, nie pomijając na nim żadnego fragmentu. Mycie zębów szczoteczką magnetyczną przebiega płynnie i wygodnie – użytkownik nie musi wykonywać żadnych dodatkowych ruchów mechanicznych, tak jak w przypadku szczoteczek sonicznych i manualnych. Szczoteczkę z serii iO wystarczy przyłożyć do powierzchni zęba na 2 sek., a następnie przesunąć na kolejny ząb. Szczoteczkę przesuwa się po wewnętrznych i zewnętrznych powierzchniach, a także przy linii dziąseł. W przypadku szczoteczki sonicznej wykonującej tylko jeden rodzaj ruchu – z boku na bok, konieczne jest poruszanie szczoteczką tak, żeby wymieść pozostałości płytki nazębnej i resztek pokarmowych. Główkę ustawia się pod kątem 45° do powierzchni zębów i wykonuje się ruch wymiatający (technika jest taka sama jak w przypadku szczoteczki manualnej).


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów