Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Mata do akupresury - długa czy krótka?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-07-30 12:05
Kobieta w sportowym stroju, siedzi na macie do akupresury i trzyma w dłoniach poduszkę do akupresur

Przymierzasz się do zakupu maty do akupresury, ale zastanawiasz się, którą wybrać? Do wyboru jest wiele różnych mat, a wydawać by się mogło, że na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią. Natomiast jedno można zauważyć już na pierwszy rzut oka, a mianowicie rozmiar maty! Zastanawiasz się, czy wybrać długą akumatę, czy może krótka mata z poduszką w zestawie w zupełności wystarczy? Pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości przedstawiając zalety długiej, jak i krótkiej maty, dzięki czemu będzie Ci prościej zdecydować, która będzie dla Ciebie idealna.

Czym jest masaż akupresurowy i jakie daje efekty?

Mata do akupresury dzięki znajdującym się na całej powierzchni kolcom skutecznie oddziałuje na punkty akupresurowe na ciele. Pod wpływem nacisku igły stymulują układ nerwowy, dotleniają tkanki, poprawiają krążenie krwi i przede wszystkim zmniejszają napięcia mięśniowe. Dzięki temu już kilka lub kilkanaście minut na macie pozwoli Ci odprężyć się, zrelaksować, ból pleców będzie mniej odczuwalny, a problemy z zasypianiem również pójdą w niepamięć. 

Akumata z poduszką - jaki rozmiar?

W sklepie Acus Med znajdziesz wiele modeli mat do akupresury, w tym również krótsze i dłuższe. Zastanawiasz się, czy różnica w użytkowaniu maty jest znacząca? 

Przede wszystkim długa akumata zapewni Ci masaż akupresurowy zarówno całego kręgosłupa, jak i jednocześnie pośladków, mięśni dwugłowych ud czy nawet będzie oddziaływać na stopy. Dodatkowo poduszka do akupresury pod głową będzie skutecznie oddziaływać na kark i odcinek szyjny.

Zbliżenia na kolce umieszczone na macie do akupresury.

W przypadku maty do akupresury o krótszej długości wykonasz głównie masaż pleców. Tak więc decyzja o tym, jaką długość maty wybrać należy wyłącznie do Ciebie i Twoich indywidualnych potrzeb czy preferencji. Jeśli jesteś osobą, która dużo podróżuje, a matę chciałbyś zabierać ze sobą, to krótsza zdecydowanie wystarczy, a jednocześnie zapewni Ci komfort podczas wyjazdów.

Długa mata do akupresury z pewnością sprawdzi się dla osób wysokich - będzie skutecznie oddziaływać na całą powierzchnię pleców, a nie tylko na wybrany odcinek. 

Inne czynniki, na jakie warto zwracać uwagę kupując matę do akupresury

Jeśli przed Tobą zakup pierwszej maty do akupresury, pewnie zastanawiasz się, na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Nie ma się co dziwić, na rynku jest spory wybór, a na pierwszy rzut oka wiele mat wygląda bardzo podobnie. Warto sprawdzić, jaka ilość kolców oraz rozetek występuje na macie. Mata z większą ilością kolców świetnie sprawdzi się właśnie dla osoby początkującej bądź średnio-zaawansowanej. Większa ilość kolców oznacza oddziaływanie na większą powierzchnię ciała. Z kolei maty z mniejszą ilością kolców najczęściej polecane są dla osób o wyższym progu bólu lub osób, które od długiego czasu stosują masaż akupresurowy i są już przyzwyczajone do specyficznego uczucia, jakie odczuwamy leżąc na macie. 

Jak masaż akupresurowy wpływa na zdrowie?

Systematyczny masaż akupresurowy może mieć korzystny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale również na zdrowie. Przede wszystkim regularne leżenie na macie niweluje lub łagodzi:

 • ból kręgosłupa, 
 • ból głowy i migrenę, 
 • napięcia mięśniowe, 
 • bezsenność, 
 • stres i napięcia nerwowe, 
 • zmęczenie, 
 • cellulit. 

Sporą zaletą maty do akupresury jest możliwość używania jej tak naprawdę gdziekolwiek potrzebujesz. Czy to podczas oglądania serialu, czytania książki, a nawet w biurze czy w podróży. Dzięki temu zapewnisz sobie wysoki poziom odprężenia wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. 

Zastosowanie maty do akupresury

Mata szczególnie znajdzie swoje zastosowanie u:

 • pracowników biurowych, 
 • kierowców zawodowych, 
 • osób pracujących długo w jednej pozycji, 
 • osób zmagających się z bólami kręgosłupa, napięciami mięśniowymi, bezsennością. 

Tak naprawdę jest to produkt, który sprawdzi się u każdej osoby niezależnie od dolegliwości. W końcu każdy z nas potrzebuje chwili odprężenia, a nie zawsze mamy czas i możliwości, aby regularnie wybierać się na wizyty do masażysty. 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów