Mata do akupresury — co to jest?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-11-03 13:29
Kobieta korzysta z maty do akupresury.

Poznaj produkt, który cieszy się coraz większą popularnością oraz ogromem pozytywnych opinii. Dowiedz się, czym jest mata do akupresury, jak jej używać, jakie jest jej działanie oraz którą najlepiej wybrać.

Mata do akupresury

Mata do akupresury to domowy sposób na regenerację i odprężenie. Jest to przyrząd do masażu, który na swej powierzchni posiada kilka tysięcy kolców. Wypustki akupresurowe oddziałują na punkty akupresurowe na skórze, tym samym wydzielając endorfiny, poprawiając samopoczucie i zmniejszając odczuwanie dyskomfortu.

Masaż na macie prowadzi do złagodzenia napięć i rozluźnienia. To z kolei przekłada się na regenerację, relaks i poprawę samopoczucia.

Akumata jest przeznaczona dla każdego, a jej używanie jest bardzo intuicyjne. Dobra mata do akupresury powinna być stworzona z dobrych jakościowo materiałów, a jest to ważne ze względu na bezpośredni kontakt kolców ze skórą.

Mata do akupresury — czy warto?

Wielu użytkowników rozmyśla nad zakupem maty do akupresury, zastanawiając się, czy jej zastosowanie przynosi efekty. To, czy warto ją kupić, potwierdza ogrom pozytywnych opinii, które płyną od osób stosujących maty akupresurowe.

Młoda kobieta leży na macie do akupresury.

Korzyści dla organizmu płynących ze stosowania maty z kolcami jest wiele. Jednak to, co głównie ją cechuje i sprawia, że jest tak popularna to przede wszystkim prosty sposób użycia. Stosowanie maty do akupresury nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy na jej temat. Akumaty można używać samodzielnie w zaciszu domowym. Jest to produkt całkowicie bezpieczny dla skóry i zdrowia. Lista przeciwwskazań jest bardzo krótka — dotyczy głównie problemów z krzepliwością krwi oraz chorób skóry.

Zalety stosowania Akumaty

Masaż na macie do akupresury:

 • rozluźnia napięcia mięśniowe,
 • ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu,
 • zmniejsza stres i napięcia nerwowe,
 • poprawia samopoczucie,
 • relaksuje i odpręża.

Można wyróżnić główny obszar wpływu maty do akupresury na organizm — działanie typowo relaksacyjne i rozluźniające. Efekt odprężenia uzyskujemy już od pierwszych sesji na akumacie. Jednak co najważniejsze - liczy się systematyczność..

Jak używać maty do akupresury?

1. Ile leżeć?

Przyjmuje się, że czas masażu powinien wynosić 20-40 minut. Pierwsze sesje na macie akupresurowej mogą być nieco krótsze. Znaczne wydłużenie czasu sesji akupresurowej, nawet do 1-2 godzin, nie przyniesie niepożądanych skutków.

2. Ile razy dziennie?

Stosowanie maty do akupresury 1-2 razy dziennie jest wystarczające. Krótka poranna sesja pobudza organizm i dodaje energii na cały dzień. Natomiast dłuższy wieczorny masaż relaksuje, odpręża i pozwala ciału odpocząć po męczącym dniu. Istotna jest częstotliwość stosowania akumaty — rekomendowane jest codzienne użycie.

3. W ubraniu czy bez?

Podczas pierwszych kilku masaży, matę do akupresury możesz stosować w ubraniu. Zmniejszy to dyskomfort, jaki powoduje pierwsze zetknięcie kolców ze skórą. Po kilku takich sesjach należy zrezygnować z ubrania i stosować akumatę na nagie ciało lub w bieliźnie. Rekomendowane jest stosowanie maty bezpośrednio na skórę — najlepiej już od samego początku.

4. W jakiej pozycji?

Możesz leżeć, siedzieć lub stać na macie do akupresury. Pozycja jest dowolna i w pełni zależna od indywidualnych predyspozycji. Możesz ją stosować na całe ciało — również na brzuch, twarz, jak i stopy czy dłonie.

5. Efekt zaczerwienienia skóry po zastosowaniu

Po sesji na macie do akupresury skóra jest lekko zaczerwieniona i pojawiają się drobne wgłębienia. Jest to naturalny efekt stosowania maty, który świadczy o jej leczniczym działaniu i o ukrwieniu organizmu.

6. Czy na macie do akupresury można spać?

Jeśli zdarzy Ci się zasnąć podczas masażu na macie, to nie wpłynie to niekorzystnie na Twój organizm. Błogie uczucie odprężenia powoduje, że czasem zdarza się przysnąć podczas sesji akupresurowej. Pamiętaj, że sen na akumacie nie jest wskazany.

7. Czy mogą powstać skutki uboczne?

Akumata to bezpieczny produkt, który nie powoduje skutków ubocznych. Istnieje jednak lista przeciwwskazań, z którą warto zapoznać się przed zastosowaniem maty z kolcami. Należą do niej:

 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
 • ostre stany zapalne,
 • nowotwory,
 • świeże rany, oparzenia,
 • ciąża (wymagana konsultacja z lekarzem).

Jaka mata do akupresury?

Szukając najlepszej maty do akupresury, należy skupić się na kilku kwestiach:

 • Z jakich materiałów jest stworzona?
 • Czy jest długa lub krótka? (w zależności od preferencji)
 • Jaki posiada poziom ostrości kolców? (W zależności od zaawansowania).

Jedną z bestsellerowych mat z kolcami na polskim rynku jest mata do akupresury Akumata. To model stworzony z najwyższej jakości materiałów.

Charakteryzuje się odpowiednią ostrością kolców, dzięki czemu masaż jest bardziej intensywny. Nasze ciało stosunkowo szybko przyzwyczaja się do mat z niską czy średnią ostrością kolców, dlatego dobór maty z ostrymi kolcami jest jak najbardziej rekomendowany.

Maty do akupresury w sklepie Akumata

Akumatę klasyczną, długą i ECO znajdziesz w sklepie Akumata.pl. To miejsce skupiające najwyższej jakości maty akupresurowe polskich marek. Sklep wyróżnia profesjonalna obsługa klienta, która chętnie udziela porad w doborze odpowiedniej maty z kolcami. W ofercie znajdziesz również naturalne kosmetyki do masażu polskiej produkcji, bańki chińskie, masażery elektryczne czy wałki do masażu..

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów