Maść konopna – jakie ma zastosowanie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2022-05-20 12:02
masc konopna

Maść konopna to dermokosmetyk, którego głównym składnikiem aktywnym jest olej z konopi siewnej. Doskonale sprawdza się m.in. w pielęgnacji skóry i leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Sprawdź, czy maść z olejem konopnym to odpowiedni produkt dla Ciebie!

Kosmetyki z olejem konopnym cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – ten drogocenny składnik wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zakup maści konopnej, zapoznaj się z naszym artykułem.

Czym jest maść konopna?

Maść konopna to naturalny dermokosmetyk, który wytwarzany jest z konopi siewnej. Wiele osób myli konopie siewne z konopiami indyjskimi. Warto jednak wiedzieć, że konopie siewne, w przeciwieństwie do indyjskich, nie zawierają substancji psychoaktywnej (THC). Dzięki temu stosowanie maści konopnej jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Głównym składnikiem aktywnym maści jest olej konopny, który wykazuje korzystne właściwości prozdrowotne.

Maść konopna - zastosowanie

Maść z olejem konopnym ma szerokie spektrum zastosowania. Jak działa maść konopna? Wykazuje ona działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie i stawy oraz skutecznie nawilża i regeneruje skórę. Stosowanie preparatu jest polecane przede wszystkim w przypadku takich dolegliwości jak:

  • Bóle stawów;
  • Bóle pleców;
  • Zesztywnienie mięśni i ścięgien;
  • Bóle mięśni po wysiłku lub treningu;
  • Stłuczenia, urazy;
  • Sucha i szorstka skóra;
  • Łuszczyca.

Jak stosować maść z olejem konopnym?

Stosowanie maści konopnej jest bardzo proste. Wystarczy nanieść odpowiednią ilość preparatu w miejscu występowania bólu i dokładnie wmasować. W celu osiągnięcia pożądanych efektów zdrowotnych, preparat należy stosować przynajmniej raz dziennie. Maść z konopi idealnie nadaje się także do wykonywania masażu leczniczego i rehabilitacyjnego. 

Konopne mazanie – wybierz sprawdzoną maść konopną

Przy wyborze maści konopnej warto sprawdzić jej skład pod kątem zawartości oleju konopnego. Najlepiej wybierać produkty od sprawdzonych producentów, które są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla naszego zdrowia. Świetną propozycją jest maść konopne mazani (maść konopna czeska) z 10% stężeniem oleju z konopi siewnej. Maść konopna MedicProgress działa przeciwzapalnie oraz łagodzi bóle mięśni i stawów. Jeśli szukasz maści konopnej, która nie zawiera sztucznych substancji zapachowych i nie przyczynia się do powstawania alergii skórnych, wybierz preparat firmy MedicProgress. Maść konopna tego producenta ma w swoim składzie substancje aktywne, które skutecznie łagodzą ból i wyciszają stany zapalne. 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów