Marnujesz cały dzień z powodu kaca? Czas na odtrucie alkoholowe!

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-05-26 10:25
Odtrucie alkoholowe to nie tylko leczenie kaca!

Kac jest nieodłączną konsekwencją spożycia zbyt dużej porcji alkoholu. Niektórzy prawie wcale nie odczuwają wtedy nieprzyjemnych dolegliwości, jednak większość społeczeństwa przeżywa ten czas wyjątkowo źle. Nic zatem dziwnego, że wszelkie sposoby leczenia kaca cieszą się dużą popularnością. Niestety, większość z nich cechuje się bardzo niską skutecznością, przez co syndrom dnia poprzedniego może trwać nawet do kilkudziesięciu godzin. Okazuje się jednak, że istnieje prosty i skuteczny sposób na wyleczenie kaca – odtrucie alkoholowe!

Odtrucie alkoholowe – nowe wykorzystanie kroplówek dożylnych

Specjaliści zgodnie twierdzą, że odtrucie alkoholowe jest najskuteczniejszą metodą leczenia kaca. Wykorzystuje ona właściwości kroplówek dożylnych, które pozwalają na dostarczenie dużej ilości związków odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu. W ciągu kilkudziesięciu minut cały organizm jest optymalnie nawodniony, a każda jego tkanka otrzymuje niezbędną porcję elektrolitów, witamin i antyoksydantów.

Skuteczność odtrucia alkoholowego wynika z wielokierunkowego podejścia do problemu kaca. Za pomocą jednego wlewu można:

  • wyrównać gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu;
  • wypłukać resztki alkoholu i jego metabolitów;
  • wyrównać hipoglikemię;
  • zatrzymać stres oksydacyjny;
  • przyspieszyć regenerację wątroby i układu nerwowego;
  • zniwelować ból, uczucie niepokoju czy mdłości.

Kiedy warto skorzystać z odtrucia alkoholowego? Okazuje się, że metoda ta sprawdza się w każdym przypadku kaca. Detoks przynosi ulgę zarówno po kilkugodzinnej imprezie, jak i weekendowym wyjeździe.

Zbliżenie na kroplówkę w szpitalu.

Czy odtrucie alkoholowe jest bezpieczne?

Odtrucie alkoholowe, wbrew pozorom, nie jest metodą nową. Wykorzystuje się je od wielu dekad w leczeniu szpitalnym i w ośrodkach leczenia uzależnień. Zastosowanie detoksu nie ogranicza się jedynie do niwelowania objawów kaca – jest to także sposób na leczenie zatrucia alkoholowego i zapobieganie wystąpieniu zespołu odstawiennego. Co zatem należy wiedzieć o bezpieczeństwie tej metody?

Odtrucie alkoholowe z wykorzystaniem kroplówki wymaga wykonania wkłucia dożylnego. Jest to procedura prosta i praktycznie bezbolesna, jednak istnieje podczas jej wykonywania ryzyko uszkodzenia naczynia krwionośnego lub groźnego zakażenia drobnoustrojami. Detoks alkoholowy powinien być więc przeprowadzany jedynie przez doświadczonych specjalistów. Zyskuje się wtedy pewność, że wykwalifikowany medyk zadba o higienę i bezpieczeństwo całego zabiegu. Co więcej, lekarz lub ratownik medyczny odpowiedzialny jest również za ocenę stanu zdrowia pacjenta i prawidłowe dobranie preparatów używanych do odtrucia.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie? Możesz z niego skorzystać nawet we własnym domu!

Nie chcesz już dłużej marnować dnia na leżenie w łóżku z powodu kaca? Czekają na Ciebie obowiązki w pracy bądź ważne spotkanie? Sięgnij po odtrucie alkoholowe i stań na nogi już w godzinę! W Warszawie odtrucie alkoholowe wykona dla Ciebie KacDoktor – firma z wieloletnim doświadczeniem i wykwalifikowaną kadrą medyczną.

Nie musisz jechać do specjalnej kliniki, by skorzystać z detoksu – możesz to zrobić w zaciszu własnego domu! Wystarczy, że skontaktujesz się z KacDoktorem telefonicznie bądź za pomocą formularza internetowego, a specjalista dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Co istotne, usługa odtrucie alkoholowego dostępna jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia!

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów